Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozliczenia podatkowe w likwidowanej spółce jawnej

  ) za ten miesiąc (lub kwartał), w którym został przeprowadzony spis z natury. Obowiązek podatkowy, powstaje w dniu, w którym powinien być sporządzony spis z natury, (...)

 • Spis z natury-a ryczałt ewidencjonowany.

  , ołówek, tubkę farby i pędzel powinnam ująć w spisie z natury? Co jeśli nie mam na nie dowodów zakupu? Podatnicy uzyskujący przychody podlegające opodatkowaniu ryczałtem od przychodów (...)

 • Opodatkowanie VAT towaru po spółce jawnej

  ). Zgodnie z art. 14 ust. 5 ustawy o VAT w przypadkach, podatnicy są obowiązani sporządzić spis z natury towarów na dzień rozwiązania spółki. Podatnicy są obowiązani: sporządzić (...)

 • Opinia prawna na temat spis z natury druk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat spis z natury druk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Remanent w firmie naprawczej

  rozporządzenia zawarte są ogólne informacje stanowiące, w jaki sposób powinien być sporządzony spis z natury oraz jakie dane powinien zawierać. Z regulacji szczegółowych wynika, (...)

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  ;spisem z natury”. Podatnicy są obowiązani: 1) sporządzić spis z natury w terminie 14 dni, licząc od dnia rozwiązania spółki lub zaprzestania wykonywania (...)

 • Rozliczeniowy i podatkowy aspekt wypowiedzenia przez wspólnika umowy spółki cywilnej - opinia prawna

  gospodarczą), zobowiązany jest do ostatniej deklaracji o wysokości uzyskanego przychodu (deklaracja PIT-5 lub PIT-5L) załączyć spis z natury (tj. spis pozostałych na dzień likwidacji (...)

 • Likwidacja działalności gospodarczej i ryzyko podwójnego opodatkowania VAT

  spis z natury towarów na dzień rozwiązania spółki lub zaprzestania wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu. Spis należy sporządzić z natury (...)

 • Rozwiązanie spółki cywilnej a kwestie podatkowe

  Spółka cywilna składa się z 2 współwłaścicieli. Jeden z nich rezygnuje z działalności w tej spółce. Drugi chciałby prowadzić dalej działalność. Jak ma się odbyć rezygnacja (...)

 • Rozwiązanie spółki cywilnej a VAT

  podatkowy z tytułu VAT powstaje w dniu, w którym powinien być sporządzony spis z natury, nie później jednak niż 14 dnia od dnia rozwiązania spółki lub zaprzestania (...)

 • Likwidacja działalności a podatki

  czynność nieodpłatna nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem dochodowym. likwidacja działalności, spis z natury, remanent końcowy, środek trwały, składnik majątku

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Darmowe druki remanentu

  Jak sprawnie i legalnie przeprowadzić remanent? Czy są do tego jakieś specjalne druki? Spisem z natury powinny zostać objęte: - towary handlowe, - (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Spadek dla osoby nieletniej

  Mój syn w momencie śmierci babci był (i nadal jest ) osobą nieletnią. Wielkość spadku ograniczała się do sprzętów domowych (nie były to antyki (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane