Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jaki VAT przy sprzedaży posiłków i dań przez placówki gastronomiczne?

  klasy PKWiU 10.85 "Gotowe posiłki i dania", czy do działu PKWiU 56 "Usługi związane z wyżywieniem", istotne jest, czy oferowane produkty są w pełni przyrządzone i serwowane jako posiłek gotowy (...)

 • Jakich wydatków dotyczy zwrot VAT za materiały budowlane?

  próbować ustalić go poszukując samodzielnie wyrobu w PKWiU (pomocna może tu być wyszukiwarka internetowa – gdzie  wpisujemy: nazwa naszego wyrobu and PKWiU (dzięki dodaniu (...)

 • Reforma stawek VAT!

  prawidłowości zastosowanych stawek VAT. Będzie ją wydawał wyznaczony dyrektor izby administracji skarbowej na potrzeby opodatkowania VAT towaru lub usługi. Co będzie zawierała WIS? Będzie (...)

 • Porada prawna na temat spis pkwiu 2011 vat

  Nie szukaj dłużej informacji na temat spis pkwiu 2011 vat, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  tropikalnych (PKWiU 02.01.13) oraz bambusa (PKWiU 02.01.42-00.11), a także świadczenie usług rolniczych; 16) gospodarstwie rolnym - rozumie się przez to gospodarstwo rolne w rozumieniu (...)

 • Jakie są szczególne momenty powstania obowiązku podatkowego dla małego podatnika?

  przez podatnika, pomniejszone o kwotę należnego podatku, mały podatnik stosujący metodę kasową musi uwzględniać wszystkie szczególne sposoby ustalania podstawy opodatkowania, określone w ustawie o VAT

 • Drobni przedsiębiorcy, a zwolnienie z podatku od towarów i usług

  2011 r. wykonywanie czynności opodatkowanych podatkiem VAT są zwolnieni od podatku VAT?  Jak stanowi art. 113.1 VAT zwalnia się od podatku podatników, u których (...)

 • VAT 2014. Nowe terminy wystawiania faktur

  58.11.1) - z wyłączeniem map i ulotek - oraz gazet, czasopism i magazynów (PKWiU ex 58.13.1 i PKWiU ex 58.14.1), z wyjątkiem usług, do których stosuje się art. 28b, stanowiących (...)

 • Symbol PKWiU

  się od określania dostaw z obniżoną stawką VAT za pomocą symboli statystycznych. Usługa, o której jest mowa w opisie stanu faktycznego korzysta z obniżonej stawki VAT na podstawie art. (...)

 • VAT na rośliny

  roku, czy tą która będzie w 2011 roku i ile ta stawka będzie wynosić na żywe rośliny doniczkowe? Skoro dostawa roślin zostanie dokonana w 2011 r. i usługi też będą wykonywane w 2011 (...)

 • Zwolnienie szkół jazdy z podatku VAT

  nr 4 do ustawy o VAT. W pkt 2 załącznika wymieniono usługi edukacyjne ( PKWiU 80).Na podstawie tego przepisu ze zwolnienia z podatku VAT korzystają różne formy kształcenia, w tym (...)

 • Pozostałe usługi instalacyjne - stawka VAT

  , aluminiowych, plis, moskitier, markiz wraz z ich montażem, ale która dotyczy tego samego PKWiU i może mieć odpowiednie zastosowanie w niniejszej sprawie. stawka VAT, prace montażowe, tablice (...)

 • Jakie ulgi podatkowe w 2011 roku?

  przez 3 miesiące, to nalicza się ją proporcjonalnie w wysokości 92,67 zł za każdy miesiąc (92,67x3=278,01 zł). Zmiany VAT 2011 - czytaj więcej na Money.pl Musimy jednak pamiętać, że gdy (...)

 • Kasa fiskalna w inwenturze likwidacyjnej

  lub likwidacji. Odnośnie podatku od towarów i usług (VAT ), zgodnie z art. 14 ustawy o VAT opodatkowaniu podatkiem podlegają towary własnej produkcji i towary, które po nabyciu nie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jak z tym VAT -em, będzie drożej?

  Wchodzą w życie nowe stawki vat, co zdrożeje bardzo, a co tylko trochę? Bo wiadomo , że wszytko pójdzie w górę. Jak to będzie wyglądać? Na co (...)

 • vat 2011 zmiany

  Nowych przepisów w ustawie o VAT jest naprawdę dużo. Do najistotniejszych zmian, jakie ustawodawca wprowadził do sytemu VAT zaliczają się: * Zmiany (...)

 • VAT 2011 - jakie zmiany ???

  Najważniejsze zmiany wprowadzone do ustawy o VAT obejmują: 1) zmiany w zakresie stawek podatku VAT, 2) dostosowanie do PKWiU 2008 (zmiany m.in. w załącznikach (...)

 • PKWiU a VAT 2011

  Od 1 stycznia 2011 r. będą obowiązywać przepisy dostosowujące ustawę o VAT do PKWiU z 2008 r. Nowelizacja ustawy o VAT wprowadzająca te zmiany została (...)

 • PKWiU 2011 - ustawa o VAT 2011 - klasyfikacje statystyczne JAKIE ZMIANY ???

  Od 1 stycznia 2011 r. podatnicy, aby ustalić właściwą stawkę VAT dla towarów i usług, będą stosować PKWiU z 2008 r., zamiast dotychczasowej z (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane