Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Uzupełnienie spisu inwentarza

  Wkrótce mam sprawę o nabycie spadku. Zamierzam przejąć spadek z dobrodziejstwem inwentarza. Przeprowadzony został spis inwentarza i spadek został zabezpieczony. Do spisu inwentarza (...)

 • Opieczętowanie i spis inwentarza w postępowaniu upadłościowym (Porada oparta na starym prawie upadłościowym. Nowe prawo zostało uchwalone 28 lutego 2003 r.)

  inwentarza. Pamiętaj, że: Na podstawie spisu inwentarza, innych dokumentów oraz oszacowania syndyk sporządzi bilans lub sprostuje bilans złożony przez upadłego, Spis inwentarza (...)

 • Długi spadkowe

  jego przyjęciu? Za jakie długi odpowiada spadkobierca, który przyjął spadek z dobrodziejstwem inwentarza?   spadek, długi spadkowe, spis inwentarza, wartość

 • Porada prawna na temat spis inwentarza

  Nie szukaj dłużej informacji na temat spis inwentarza, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Spadek z dobrodziejstwem inwentarza a długi w ZUS

  inwentarza przed notariuszem, jest on zobowiązany do tego, aby przesłać oświadczenie do sądu spadku. Spis inwentarza jest dokonywany przez komornika, który może także skorzystać (...)

 • Pozew o zachowek

  sporządzenie spisu inwentarza może być zgłoszony bezpośrednio komornikowi, który byłby właściwy do wykonania postanowienia sądu spadku o sporządzeniu spisu inwentarza. Spis inwentarza (...)

 • Obowiązkowe sporządzenie inwentarza

  inwentarza (uchwała SN III CZP 78/67). spadek dobrodziejstwo inwentarza, dług spadkowy, odpowiedzialność, spis, sporządzenie inwentarza, przyjęcie spadku

 • Spis inwentarza a stwierdzenie nabycia spadku

  , apelacja, inwentarz, spis inwentarza

 • Spadek z dobrodziejstwem inwentarza

  ustalenie spisu inwentarza nie odpowiada rzeczywistej wartości masy spadkowej, należy o tym zawiadomić sąd. W przypadku, gdy spadkobiercy przyjmują spadek z dobrodziejstwem inwentarza, spis (...)

 • Koszty spisu inwentarza

  . Nieprzybycie tych osób nie wstrzymuje czynności. Do spisu inwentarza wciąga się majątek spadkodawcy z zaznaczenieniem wartości każdego przedmiotu, jak również długi spadku. W spisie (...)

 • Zabezpieczenie i spis inwentarza spadku

  wciągniętego do spisu inwentarza może nastąpić uzupełnienie spisu inwentarza. Jeżeli po sporządzeniu spisu inwentarza zachodzi wątpliwość, czy zostały w nim zamieszczone wszystkie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • SPIS INWENTARZA - CZY KONIECZNY ?

  21 czerwca umarła moja mama. Pozostawiając długi kredytów bankowych o nie znanej kwocie. Z tego powodu zdecydowałem się na przyjęcie spadku z dobrodziejstwem (...)

 • Spis inwentarza

  Witam, przyjęłam spadek z dobrodziejstwem inwentarza, więc sąd z urzędu zarządził spis inwentarza. Komornik nie potrafi go wycenić, bo większość (...)

 • CZY ZANIESC DO BANKU SPIS INWENTARZA

  BANK CHCE ABY MU DOSTARCZYC SPIS INWENTARZA PO ZMARŁYM MĘŻU I ZŁOŻONE U NOTARIUSZA PRZYJECIE ZDOBRODZIEJSTWEM INWENTARZA ALE NIE ODBYŁA SIĘ JESZCZE (...)

 • Spadek a podatek od spadku.

  Został ustanowiony spadek, przeprowadzono spis inwentarza, ale nie było jeszcze podziału spadku. Zapłaciłem natomiast podatek od spadku. Czy wysokość (...)

 • Apelacja a komornik

  Przyjełem spadek z dobrodziejstwem inwentarza. Sąd uprzedził mnie ze poniosę koszty komornika spisującego wartość spadku.Otrzymałem od komornika (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane