Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  warunki dotyczące nabywcy towaru. Tymczasem, aby doszło do wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów, określone warunki musi spełnić również dostawca towaru. Otóż WDT występuje tylko wtedy, (...)

 • Nowe obowiązki w SENT

  alternatywnych poniższych rozwiązań:   po przywróceniu sprawności lokalizatora albo zewnętrznego systemu lokalizacji albo po przeładunku towaru na środek transportu wyposażony w sprawny (...)

 • Odstąpienie od umowy sprzedaży na odległość

  do właściwości towaru, w tym także terminu, w jakim towar ma je zachować – art. 4 ust. 3 u.s.k. Wskazuje Pan, iż niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową miałaby polegać na tym, (...)

 • Porada prawna na temat specyfikacja towaru wzr

  Nie szukaj dłużej informacji na temat specyfikacja towaru wzr, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawidłowe udokumentowanie transakcji WDT

  % podatku VAT. Firma jest bowiem w posiadaniu kopii faktury dostawy, podpisanej przez kontrahenta litewskiego; podpis zaś poświadcza odbiór towaru. Posiadają też Państwo kompletną dokumentację od (...)

 • Potwierdzenia wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów a VAT

  ; w przypadku gdy przewóz towarów jest zlecany przewoźnikowi (spedytorowi), kopia faktury dostawy, specyfikacja poszczególnych sztuk ładunku. Zmiana ta, wreszcie, ułatwi wymianę towarową prowadzoną

 • Wymóg autoryzowanego serwisu w przetargu

  wszystkim wykonawcom, którym przekazano specyfikację istotnych warunków zamówienia, a jeżeli specyfikacja jest udostępniana na stronie internetowej, zamieszcza także na tej stronie. Modyfikacja treści

 • Podstawowe definicje w zamówieniach publicznych - co powinieneś wiedzieć?

  uwzględnia się podatek od towarów i usług oraz podatek akcyzowy, jeżeli na podstawie odrębnych przepisów sprzedaż towaru (usługi) podlega obciążeniu podatkiem od towarów i usług (...)

 • Koszty uzyskania przychodu oraz ich rozliczanie w czasie

  otrzymanej faktury. Podatnik może nie sporządzać opisu, o którym mowa wyżej, jeśli zakup udokumentowany jest specyfikacją dostawcy, pod warunkiem że specyfikacja spełnia wymogi określone dla opisu.  (...)

 • Zakup materiałów budowlanych bez faktury

  (lub towaru handlowego), podając: imię, nazwisko (firmę) i adres dostawcy, ilość i rodzaj oraz cenę jednostkową i wartość materiału (lub towaru handlowego), 2) i dokonać (...)

 • WDT - wywóz przez nabywcę własnym transportem

  następujące: 1) kopia faktury,  2) specyfikacja poszczególnych sztuk ładunku  3) dokument zawierający co najmniej:   imię i nazwisko lub nazwę oraz adres siedziby lub (...)

 • Przedłużenie trwania umowy w zamówieniu publicznym

  umowy może okazać się nieważna. zamówienia publiczne, umowa w zamówieniach publicznych, nieważność, zmiana umowy, oferta, specyfikacja

 • CMR a stawka 0% w WDT

  proc. z tytułu wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów jest posiadanie przez dostawcę towaru dowodów, że towary będące przedmiotem wewnątrzwspólnotowej dostawy zostały wywiezione

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Specyfikacja towaru

  Dzień dobry! Czy jeżeli potwierdziłam, że dany towar jest zgodny z moim zamówieniem na specyfikacji towaru, to znaczy, że ja już odebrałam ten (...)

 • Problem z allegro

  Witam Jakiś czas temu kupiłem komputer z programem i licencją na niego okazało się jednak, że licencja ta wygasła po pól roku a ja myślałem, (...)

 • Zwrot towaru nabytego poza siedzibą firmy.

  Witam Proszę o informację ewentualnie akt prawny. Po kontakcie telefonicznym, przejrzeniu strony internetowej sprzedawcy i przejrzeniu oferty wysłanej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane