Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • VIII - KODEKS CYWILNY - Spadki

  odpowiadającą wartości jednej czwartej części swego udziału spadkowego.Art. 967. § 1. Jeżeli osoba powołana jako spadkobierca testamentowy nie chce lub nie może być spadkobiercą, spadkobierca (...)

 • Aby nie miał już prawa do spadku... - opinia prawna

  spadkobierca ustawowy, który zrzekł się dziedziczenia i jest traktowany jakby nie dożył otwarcia spadku, nie nabędzie w żadnym przypadku prawa do zachowku. zachowek, spadek, dziedzieczenie, (...)

 • Zrzeczenie się dziedziczenia

  zdolności do dziedziczenia. Skutki prawne zrzeczenia się dziedziczenia nie rozciągają się na dziedziczenie testamentowe. Stąd też spadkobierca ustawowy, który zrzekł się przez umowę (...)

 • Porada prawna na temat spadkobierca ustawowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat spadkobierca ustawowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zrzeczenie się dziedziczenia a spadkobranie testamentowe

  na podstawie sporządzonego przez niego testamentu. Sąd podkreślił, że spadkobierca ustawowy, powołany do spadku w testamencie, może zrzec się dziedziczenia tylko z ustawy, pozostając nadal (...)

 • Zrzeczenie się dziedziczenia

  dziedziczenia, spadkodawca, spadkobierca ustawowy, umowa o spadek,

 • Sukcesja firm jednoosobowych

  przedsiębiorcy, któremu przysługuje udział w przedsiębiorstwie w spadku, lub spadkobierca ustawowy przedsiębiorcy, albo spadkobierca testamentowy przedsiębiorcy albo zapisobierca (...)

 • Zrzeczenie się spadku - Gdy nie chcesz po kimś dziedziczyć

  zstępnych to nie dotyczy. Musi to być wyraźnie sformułowane w umowie w przeciwnym razie również zstępni zostaną wyłączeni od dziedziczenia bez konieczności uzyskania ich zgody. Spadkobierca (...)

 • Darowizna zaliczona na schedę spadkowę

  spadkowa jest bardzo mała lub zerowa. Jednym słowem, do doliczenia darowizny dochodzi w sytuacji, gdy spadkobierca ustawowy domaga się należnego zachowku. Roszczenie o zachowek jest roszczeniem (...)

 • Zrzeczenie się zachowku

  unormowanie dopuszczające możliwość zrzeczenia się jedynie prawa do zachowku. Spadkobierca ustawowy, który zrzekł się dziedziczenia i jest traktowany jakby nie dożył otwarcia spadku, nie (...)

 • Zrzeczenie się prawa do spadku

  ustawowe, zachowek, przedawnienie roszczenia o zachowek, spadkodawca, spadkobierca ustawowy, testament

 • Umowa zrzeczenia się dziedziczenia - forma

  zstępnych to nie dotyczy. Musi to być wyraźnie sformułowane w umowie w przeciwnym razie również zstępni zostaną wyłączeni od dziedziczenia bez konieczności uzyskania ich zgody. Spadkobierca (...)

 • Jak zabezpieczyć się przed długami ojca?

  , spadkobierca odpowiadać będzie za długi tylko do tej wysokości. -odrzucenie spadku – spadkobierca w ogóle nie dziedziczy zarówno majątku, jak i długów.  Bardzo (...)

 • Odpowiedzialność za długi spadkowe

  Chodzi mi o sytuację, gdy spadkodawca zmarł dawno (ponad 6 mies. temu), nie ma testamentu, więc dziedziczenie ustawowe, co spadkobierca ustawowy może zrobić? Jeśli przyjmie spadek, odpowiada (...)

 • Jakie sądy orzekają o nabyciu spadku zagranicznego?

  tego, czy spadkobierca jest obywatelem polskim, czy cudzoziemcem. Osoba, która wskutek zwykłej pomyłki została pominięta jako spadkobierca ustawowy w postępowaniu spadkowym przeprowadzonym (...)

 • Dziedziczenie testamentowe i z ustawy

  ;wno z mocy testamentu, jak i z mocy ustawy może spadek odrzucić jako spadkobierca testamentowy, a przyjąć spadek jako spadkobierca ustawowy. Problem może jednak polegać na czasie jaki (...)

 • Zrzeczenie się spadku bez formy aktu notarialnego

  wszystkim nalezy zauważyć, że tego rodzaju umowa dotyczy relacji spadkobiercy i spadkodawcy, gdy ten ostatni jeszcze żyje:   Art.1048.Spadkobierca ustawowy może przez umowę z przyszłym (...)

 • Zrzeczenie się spadku po rodzicach

  otwarcia spadku. W drodze umowy przeciwnej (konieczna jest więc zgodna wola przyszłych spadkobiercy i spadkodawcy) spadkobierca, który uprzednio zrzekł się dziedziczenia, może uchylić skutki (...)

 • Jak zabezpieczyć rodzinę przed moimi długami?

  k.c. w razie przyjęcia spadku z dobrodziejstwem inwentarza spadkobierca ponosi odpowiedzialność za długi spadkowe tylko do wartości ustalonego w inwentarzu stanu czynnego spadku. W konkluzji w razi

 • Spadek a zniesienie współwłasności

  miejsce zmarłego współwłaściciela nieruchomości. Stan faktyczny wydaje się sugerować, że jest więcej niż jeden spadkobierca ustawowy. Nie jest jednak wiadome czy spadkobiercy nie złożyli (...)

 • Odrzucenie spadku

  , to w jego miejsce wchodzą zstępni, którzy nabywają takie same prawa jak każdy spadkobierca ustawowy. Nie ma w tym przypadku znaczenia, że dzieci kilka lat wcześniej przyjęły spadek (...)

 • Jak przenieść spadek na osobę nie będąca spadkobiercą - opinia prawna

  zgodnym wniosku.   W nawiązaniu do Pana pytań dotyczących kwestii oświadczeń dzieci spadkodawcy o zgodzie przekazania ich udziału spadkowego na Pana trzeba zauważyć, że spadkobierca ustawowy (...)

 • Zrzeczenie się spadku czy odrzucenie spadku

  spadkobierców ustawowych, a gdy go nie ma na rzecz gminy. Oczywiście Pan jako spadkobierca może rozporządzać majątkiem spadkowym jako jego właściciel. Spadkobierca, który spadek przyjął, (...)

 • Podział spadku po ojcu

  praw do spadku). W powyższym przypadku nie może się Pan starać o zapłatę za swoją część spadku. spadek, spadkobierca ustawowy, dziedziczenie, zachowek, podział spadku

 • Stwierdzenie nabycia spadku

  wchodzi nieruchomość, umowa powinna być zawarta w formie aktu notarialnego. spadek, spadkobierca ustawowy, umowny dział spadku, postępowanie spadkowe

 • Umowa zrzeczenia się dziedziczenia

  . dziedziczenie, zrzeczenie, spadkodawca, spadkobierca,

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Przekazanie gospodarstwa.Co zrobić,jakie warunki?

  Opiszę cała sytuację gdyż mam kilka pytań. Moi rodzice prowadzą gospodarstwo,jednocześnie są na rencie chorobowej(otrzymują ok.50%świadczenia).W (...)

 • Jak dlugo moze trwac sprawa spadkoowa

  Moja ciocia testamentem notarialnym powolala do calego spadku mojego tate -swojego brata. Niestety tato zmarl tez i ustawowo po nim dziedziczymy ja i siostra. (...)

 • Spłat rat kredytu

  Czy mogę napisać pismo do banku o umorzenie pożyczki, jesli zaciągneła ją moja mama, która ostatnio zmarła, a ja jestem bezrobotna, pracuje u mnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane