Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Opodatkowanie dochodu uzyskanego za granicą (USA)

  . emerytura i renta z zagranicy, opodatkowanie dochodów z zagranicy, metoda odliczenia proporcjonalnego, USA

 • Wsparcie uczniów przybywających z zagranicy

  o jeden rok szkolny. Ponadto dla uczniów przybywających z zagranicy szkoła organizuje bezpłatną naukę języka polskiego w formie dodatkowych zajęć lekcyjnych z języka polskiego. (...)

 • Reforma edukacji

  młodzieży (ICF-CY). MEN współpracuje w tym zakresie z Radą ds. ICF. Do współpracy zostali zaproszeni również przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Rodziny, Pracy (...)

 • Porada prawna na temat spadki z zagranicy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat spadki z zagranicy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  , z tym że w przypadku poboru zaliczek od emerytur i rent z zagranicy stosuje się postanowienia umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, zawartej z państwem, z którego (...)

 • Składki na ubezpieczenia społeczne do odliczenia od dochodu w PIT

  , przez podatników osiągających dochody bez pośrednictwa płatnika: ze stosunku pracy z zagranicy, z emerytur i rent z zagranicy, z działalności wykonywanej (...)

 • Składki na ubezpieczenia zdrowotne do odliczenia od podatku

  : ze stosunku pracy z zagranicy; z emerytur i rent z zagranicy; z działalności wykonywanej osobiście, b) w trakcie roku podatkowego przy obliczaniu zaliczek na podatek (...)

 • Rejestracja samochodu w Polsce

  Miejscem mojego stałego zameldowania jest Warszawa. Od 1999 zamieszkuje jednak w Niemczech, gdzie zarejestrowane są moje samochody. Jeden z nich garażowany jest w Warszawie i korzystam z niego

 • Zezwolenie na import złomu

  odpadów z zagranicy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,  przewóz odpadów pochodzących z zagranicy przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,  wywóz odpadów za (...)

 • Szkoła w roku szkolnym 2017/2018 - informacje dla rodziców

  afazją, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym, z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera, i z niepełnosprawnościami sprzężonymi; najbliższej (...)

 • Od poniedziałku zmiany w prawie spadkowym

  jego stałego pobytu za życia, nawet jeśli nieruchomości są ulokowane na terenie kilku państw. Wyjątkiem są spadki po krewnych z Wielkiej Brytanii, Irlandii i Danii. Transgraniczne spadki (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)

 • zwrot podatku z zagranicy

  Mam pytanie, jak to jest z zwrotem podatku z zagranicy, jeżeli pracowało się legalnie? Jakie są warunki na zwrot nadpłaconego podatku? Słyszałem (...)

 • Ściąganie alimentów z zagranicy

  Witam, jestem ponad rok po rozwodzie i mam przyznane alimenty na córkę i na mnie. Były mąż od pół roku dosyć regularnie płaci na dziecko, ale (...)

 • Brak kontaktu z kupującym po zwrocie towaru przez 3 lata!

  Witam, Mój problem jawi się następująco: Sprzedałem silnik na allegro za ok. 1800 złotych, sprawdziłem ciśnienie oleju, żeby uniknąć drogiego (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane