Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odrzucenie spadku przez małoletnich

  ustawowych małoletnich.   Fakt, iż małoletni z mocy ustawy przyjmują spadek z dobrodziejstwem inwentarza nie stoi na przeszkodzie, aby spadek ten został przez nich odrzucony.   Zgodnie (...)

 • Spadek dla dzieci rozwiedzionych małżonków

  będzie jedynie udział w majątku wspólnym przypadający na Pani męża. Majątek ten będą dziedziczyć Pani dzieci w częściach równych. Jeśli Pani starsze dzieci chcą odrzucić spadek po (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  będzie nosił po zawarciu małżeństwa, decyduje jego oświadczenie złożone przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego. Oświadczenie może być złożone bezpośrednio po zawarciu małżeństwa (...)

 • Opinia prawna na temat spadek ustawowy po ojcu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat spadek ustawowy po ojcu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odrzucenie spadku w imieniu małoletniego

  o odrzuceniu spadku i mimo to syn będzie spadkobiercą po Pani ojcu, to z racji tego, że jest małoletni przyjmie spadek z dobrodziejstwem inwentarza. Oznacza to, że będzie on odpowiadał (...)

 • Dowód na bycie spadkobiercą – opinia prawna

  spadku i wkrótce odbędzie się rozprawa. Z naszych informacji wynika, iż tylko ja z bratem dziedziczymy spadek po ojcu. Od dnia śmierci ojca mój wujek twierdzi, iż dopóki nie będziemy (...)

 • Spłacanie kredytów po zmarłym ojcu

  dziedziczyły spadek po ojcu z dobrodziejstwem inwentarza. Spadkobierca, który spadek odrzucił, zostaje wyłączony od dziedziczenia, tak jakby nie dożył otwarcia spadku (art. (...)

 • Zachowek od obdarowanego - opinia prawna

  bezprawnie wnuk zmarłej, nie dopuszczając do niego spadkobierców ustawowych. Spadkobiercy ustawowi są jednocześnie współwłaścicielami owej nieruchomości po zmarłym ojcu. Dział spadku w (...)

 • Aby nie miał już prawa do spadku... - opinia prawna

  to faktu, iż spadkobierca ustawowy, który w umowie z przyszłym spadkodawcą zrzekł się dziedziczenia po nim, może dziedziczyć po tym spadkodawcy na podstawie sporządzonego przez niego (...)

 • Jak udowodnić swoje prawo do spadku? - opinia prawna

  spadku i wkrótce odbędzie się rozprawa. Z naszych informacji wynika, iż tylko ja z bratem dziedziczymy spadek po ojcu. Od dnia śmierci ojca mój wujek twierdzi, iż dopóki nie będziemy (...)

 • Majątek kawalerski i inne rzeczy, które nie są wspólne z żoną - stan prawny obowiązujący od 20 stycznia 2005 r.

  odziedziczył po ojcu i tym samym stanowi on jego majątek osobisty, dochody osiągane  dzięki prowadzeniu warsztatu powiększają majątek wspólny małżonków. Dochodami z majątku (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane