Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Spłacanie kredytów po zmarłym ojcu

  dziedziczyły spadek po ojcu z dobrodziejstwem inwentarza. Spadkobierca, który spadek odrzucił, zostaje wyłączony od dziedziczenia, tak jakby nie dożył otwarcia spadku (art. (...)

 • Odrzucenie spadku

  W dziedziczeniu po spadkodawcy występują dzieci zmarłego brata spadkodawcy. Po zmarłym ojcu przyjęły one spadek kilka lat wcześniej. Czy będą one mogły odrzucić spadek (...)

 • Dowód na bycie spadkobiercą – opinia prawna

  spadku i wkrótce odbędzie się rozprawa. Z naszych informacji wynika, iż tylko ja z bratem dziedziczymy spadek po ojcu. Od dnia śmierci ojca mój wujek twierdzi, iż dopóki nie będziemy (...)

 • Porada prawna na temat spadek po ojcu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat spadek po ojcu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak udowodnić swoje prawo do spadku? - opinia prawna

  spadku i wkrótce odbędzie się rozprawa. Z naszych informacji wynika, iż tylko ja z bratem dziedziczymy spadek po ojcu. Od dnia śmierci ojca mój wujek twierdzi, iż dopóki nie będziemy (...)

 • Spadek po ojcu

  potwierdzenie, iż dziedziczą każda po ½ udziału w spadku. W postępowaniach tych nie są przydzielane spadkobiercom poszczególne przedmioty należące do spadku po spadkodawcy. Aby (...)

 • Spadek po ojcu

  osobę wymienioną w testamencie jako spadkobiercę. Reguła ta ma zastosowanie, gdy przedmioty majątkowe wymienione w testamencie wyczerpują prawie cały spadek (tak wyraźnie orz. SN z 19 października (...)

 • Odrzucenie spadku

  spadek, ma teraz dziedziczyć. Oznacza to, że nawet jeśli spadek po ojcu zostanie odrzucony, to i tak dziecko ma prawo do dziedziczenia majątku po rodzicach swojego ojca ( (...)

 • Odrzucenie spadku a wierzyciele spadkodawcy

  Niedawno umarł mój ojciec i pozostawił długi. Co jest lepsze dla mnie, odrzucić spadek po ojcu czy przyjąć z spadek z dobrodziejstwem inwentarza? Słyszałem, że w przypadku odrzucenia (...)

 • Spadek a zasiedzenie

  ) spadek po ojcu. Zainteresowana dziedziczy po swoim mężu, do którego majątku osobistego wchodzi majątek odziedziczony po ojcu. W ten sposób, pośrednio, zainteresowana (...)

 • Nakłady na dom będący przedmiotem spadku – opinia prawna

  testament (ojciec testamentu nie zostawił, mama swoją część zapisała na mnie). Obecnie rodzeństwu (mam brata i trzy siostry, którzy mieszkają w swoich mieszkaniach) należy się spadek po (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane