Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Darowanie mieszkania otrzymanego w spadku

  Mój syn ma przejąć spadek po zmarłej ciotce. Ciotka zapisała mu całość spadku notarialnym testamentem. W skład spadku wchodzi mieszkanie własnościowe 32 m.kw. Syn nie posiada (...)

 • Dziedziczenie po dziadkach a przysposobienie

  W jakim stopniu dziedziczę spadek po dziadkach, jeżeli z trójki rodzeństwa - dzieci dziadków - żyje mój wujek, moja matka nie żyje, a po jej śmierci adoptowała mnie jej siostra, (...)

 • Postępowanie w sprawach spadkowych

  połączyć? Z przedstawionej sytuacji wynika, że stara się Pani o stwierdzenie nabycia i podział spadku po cioci (a pewnie też podział spadku po mamie). Potrzebne będzie stwierdzenie (...)

 • Porada prawna na temat spadek po ciotce bezdzietnej z testamentem

  Nie szukaj dłużej informacji na temat spadek po ciotce bezdzietnej z testamentem, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Obowiązek podatkowy po dziale spadku - opinia prawna

  literą prawa. Wynika z powyższego, iż mielibyście Państwo skorzystać z możliwości, w której mieszkanie zostaną przyznane za zgodą pozostałych spadkobierców jednemu spadkobiercy (tutaj (...)

 • Sądowe nabycie spadku a ujawnienie testamentu

  zakończenie przypominamy, że przy dziedziczeniu na podstawie testamentu można również przyjąć spadek wprost, z dobrodziejstwem inwentarza, czy też go odrzucić. Jeżeli spadkobiercą (...)

 • Jak uchronić rodzinę przed długami spadkowymi

  swego powołania (a więc z reguły od dnia, w którym dowiedział się o śmierci spadkodawcy albo od dnia zapoznania się z treścią testamentu). Co do zasady, brak oświadczenia jest jednoznaczny (...)

 • Mam postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku, co dalej – opinia prawna

  Stan faktyczny Na podstawie postanowienia Sądu podział spadku po Ojcu dał mi prawo do 1/3 spadku, matce także 1/3, zaś wnukom po nieżyjącym bracie po 1/6. Jako spadek należy rozumieć (...)

 • Czym jest testament? Wiadomości ogólne

  . Rozwiązanie takie nie daje się pogodzić z pierwotnymi intuicjami, które jedynie od woli spadkodawcy uzależniają losy jego majątku po śmierci. Dlatego umowy o spadek w polskim (...)

 • Odrzucenie spadku przez spadkobiercę z testamentu

  gotówki? W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że skoro nie doszło do podziału majątku małżeńskiego po Pana zmarłym bracie, to nie można stwierdzić, iż mieszkanie zamieszkiwane przez jego (...)

 • Uznanie spadkobiercy za osobę niegodną dziedziczenia

  powołania do spadku. Przykład: Osoba X pozostawiła testament w szufladzie swojego biurka. Po jej śmierci rodzina porządkując rzeczy znalazła testament. Z uwagi na fakt, że z brzmienia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • czy siostrze nalezy sie zachowek po siostrze???????????

  witam odziedziczylem spadek po ciotce(bezdzietnej)i w zwiazku z tym mam pytanie czy jej siostrze nie ujetej w testamencie nalezy sie zachowek z gory dziekuje

 • sprawa spadkowa

  Moze ktos sie orientuje w takiej sprawie. Umiera maz i ojciec 3 dzieci, nie zostawia testamentu. Spadkobiercy dziedzicza zgodzie z prawem. Najwieksza czesc (...)

 • zachowek POMOCY!!!

  Witam! dzidkowie darowali dom z działką( mojej ciotce a siostrze ojca) z dożywotnim mieszkaniem tam. Ojciec niedawno zginął,czy jako jedynemu synowi (...)

 • SPADEK PO BABCI

  Mam kilka pytań odnośnie spadku po babci.Moja Babcia zmarła niedawno i miała dwie córki (moją mamę i ciotkę).Moja mama zmarła 15lat temu.Żyje (...)

 • Spadek kilka pytań

  Witam serdecznie Mam kilka pytan odnośnie spadku Sytuacja przebiega następującą. Zmarł mąż. Cała rodzina mieszka w Niemczech. Pozostała żona (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane