Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odrzucenie spadku

  W dziedziczeniu po spadkodawcy występują dzieci zmarłego brata spadkodawcy. Po zmarłym ojcu przyjęły one spadek kilka lat wcześniej. Czy będą one mogły odrzucić spadek po (...)

 • Dziedziczenie środków zgromadzonych na rachunku bankowym - opinia prawna

  wezmą spadek po zmarłym bracie w tym roku i dlatego chcą czekać do przyszłego roku, aż przejdą na pełną emeryturę. W jaki sposób można wejść w posiadanie tych pieniędzy (...)

 • Kto dziedziczy po bezdzietnym bracie?

  również w ¼ po matce spadkodawcy), każde po 1/8. Wyraźnie jest wskazane, że udział spadkowy po Pani mężu, jako bracie spadkodawcy, przypada zstępnym (dzieciom). Oznaczato, (...)

 • Porada prawna na temat spadek po bracie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat spadek po bracie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak przenieść spadek na osobę nie będąca spadkobiercą - opinia prawna

  Pan przeprowadzić postępowanie spadkowe po dziadku, którego przedmiotem mają być udziały w spółkach leśnych. Żona dziadka nie żyje, natomiast zmarła po nim, więc będzie dziedziczyć (...)

 • Dowód na bycie spadkobiercą – opinia prawna

  zakres odpowiedzialności za długi spadkowe. Zgodnie z art. 1012 k.c. spadkobierca może bądź przyjąć spadek bez ograniczenia odpowiedzialności za długi (przyjęcie proste), bądź przyjąć spadek (...)

 • Odrzucenie spadku przez spadkobiercę z testamentu

  Dziedziczę po bracie jako jedyny spadkobierca na mocy testamentu. Spadek jest kłopotliwy - udział w nieruchomości (część bliżniaka), w której mieszkają była żona i ich synowie. Po (...)

 • Spadek matki po synu, z którym zerwała kontakty

  przysposobionego. Przysposobiony nie dziedziczy po swoich wstępnych naturalnych i ich krewnych, a osoby te nie dziedziczą po nim. W tej sytuacji zatem ani Pani, ani też Pani matka nie będzie uprawniona (...)

 • Dziedziczenie po zmarłym mężu

  , a więc majątek odziedziczony przez męża po jego ojcu.  Majątek po bracie dziedziczy także matka i siostra. Więcej informacji na temat dziedziczenia zawiera artykuł Porządek dziedziczenia, (...)

 • Obowiązek podatkowy po dziale spadku - opinia prawna

  Stan faktyczny Na podstawie postanowienia Sądu podział spadku po Ojcu dał mi prawo do 1/3 spadku, matce także 1/3, zaś wnukom po nieżyjącym bracie po 1/6. Jako spadek należy (...)

 • Kolejność dziedziczenia po zmarłym bezdzietnie

  . garażu i samochodu. Garaż był własnością Z. i po śmierci Z. przy postępowaniu spadkowym po niej brat z siostrą Sz. zrzekli się spadku na rzecz J. Czy to zrzeczenie się spadku teraz po (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Spadek po bracie

  Mam pytanie jak wygląda podział majątku(ziemia rolna koło 4 hektarów) po bracie, spadkobiercami są dwaj bracia ( jeden ma 3 dzieci, drugi 6 dzieci)? (...)

 • Spadek po bracie.

  Witam, kiedy obydwoje rodzice rodzeństwa nie żyją i umiera jedno z nich, wówczas brat/siostra który żyje dostaje część spodakową również która (...)

 • Dziedziczenie Spadku

  Witam jakiś czas temu odrzuciłem spadek po zmarłym bracie,bank wystosował pismo o zapłatę długu po bracie do rodziny, rodzina nie odrzuciła spadku (...)

 • Spadek po przyrodnim bracie

  Mój dziadek był dwukrotnie żonaty - z pierwszego małżeństwa miał 2 synów(żona umiera) z drugiego małżeństwa - 1 syna (nieżonaty, bezdzietny).Umiera (...)

 • odrzucenie spadku po ojcu a spadek po bracie ojca

  Ojciec zmarł w 1973 roku. Wówczas spadek odziedziczyło moje rodzeństwo, ja odrzuciłam go. W 1980 r. zmarła moja babcia (dziadek jeszcze wcześniej). (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane