Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks spółek handlowych

  rejestrowy orzeka o rozwiązaniu spółki. § 4. Z powodu braków, o których mowa w § 1, spółka nie może być rozwiązana, jeżeli od jej wpisu do rejestru upłynęło pięć lat. § (...)

 • Czym jest informacja publiczna?

  1956/2002, LexPolonica nr 358842). „Zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. 2001 r. Nr 112 poz. 1198) pytanie o zamierzenia (...)

 • Procedura sprzedaży udziałów sp. z o. o.

  to wszystko przygotować i w jakieś kolejności żeby uniknąć problemów w przyszłości a zrobić to wszystko zgodnie z przepisami? Wspólnicy mogą dowolnie rozporządzać swoimi udziałami w sp. (...)

 • Porada prawna na temat sp ka sp z o o

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sp ka sp z o o, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podniesienie kapitału sp. z o.o. a prawa wspólnika

  upływie 1 miesiąca o zawiadomienia wspólników o w/w prawie, w którym to okresie wspólnikom spółki przysługuje pierwszeństwo w objęciu nowych udziałów. Jak wynika z powyższego, (...)

 • Bilans sp. z o.o.

  Sp z o.o. obsługiwana jest przez biuro rachunkowe. Biuro rachunkowe przygotowuje bilans spółki. Dokumenty finansowe ( Bilans ) składany jest do banku w związku z faktem kredytowania spółki (...)

 • Upadłość sp. z o.o.

  sytuacja ekonomiczna pracodawcy. W związku z tym, jeżeli spółka zatrudnia co najmniej 20 osób, konieczne będzie zastosowanie regulacji dotyczącej zwolnień grupowych. Spółka może też zaniechać (...)

 • Odpowiedzialność członków zarządu sp. z o.o.

  Zgodnie z art. 299 ksh członkowie zarządu spółki z o.o. odpowiadają za jej zobowiązania, o ile nie złożyli wniosku o upadłość spółki w ciągu 2 tygodni od zaprzestania spłacania (...)

 • Likwidacja sp. z o.o.

  Jaka jest procedura likwidacji spółki z o. o.? Otwarcie likwidacji spółki Z.o.o. następuje z dniem zaistnienia przyczyny rozwiązania spółki. Likwidacja ma charakter obligatoryjny. (...)

 • Oświadczenie nowego wspólnika sp. z o.o.

  powinno zawierać przystąpienie do spółki oraz objęcie udziału lub udziałów o oznaczonej wartości nominalnej. Oświadczenie takie wymaga formy aktu notarialnego. Oświadczenie, o (...)

 • Dokumenty wymagane przy likwidacji sp. z o.o.

  Chcielibyśmy złożyć w sądzie wniosek o likwidację sp. z o.o. której bilans jest zerowy (tzn. wszystkie salda zerowe ). Jaki trzeba złożyć dokumenty oraz jaka jest opłata? Regulacje (...)

 • PCC od pożyczki dla sp. z o.o.

  W 2006 r. zagraniczny udziałowiec udzielił spółce z o. o. pożyczki, umowa została podpisana również w 2006. Czy wówczas podlegało to podatkowi od czynności cywilnoprawnych? Zgodnie (...)

 • Jak założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością? - Sekwencja czynności

  spółki z o. o. to 5000 zł. W chwili złożenia wniosku o rejestrację spółki z o.o. cały jej kapitał zakładowy powinien już być wniesiony do spółki. (...)

 • Decyzja ZRID na realizację drogi na terenach SP

  . 326). Z kolei art. 2 ust. 1. ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (tekst jednolity: Dz. U. 2007 r. Nr 19 poz. 115 z późn. zm.) kategoryzuje drogi publiczne na: 1) (...)

 • Uwagi do projektu nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej

  o kontrolach z ustawy o sdg nie dotyczą ich w całości lub w części. Wyłączenie Prezesa UOKIK jako jedynego z wielu organów kontrolujących przedsiębiorców otworzy (...)

 • Wynagrodzenie prezesa zarządu w sp. z o.o.

  , zaliczane są do przychodów z działalności wykonywanej osobiście, o której mowa w art. 13 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT). Tryb opodatkowania dochodów z (...)

 • Egzekucja z udziałów w sp. z o. o.

  przysługującego z zajętego prawa; zawiadomi osobę, która z zajętego prawa jest obciążona obowiązkiem względem dłużnika, by obowiązku tego wobec dłużnika nie realizowała, a wynikające (...)

 • Opodatkowanie dopłat w sp zo.o.

  Czy w jednoosobowej Sp z o.o. uchwałę o dopłacie do kapitału trzeba poświadczyć przez notariusza? Czy trzeba ponieść inne koszty z tą dopłatą związane, czy trzeba zawiadomić (...)

 • Umorzenie udziałów sp. z o.o.

  uchwały o rozwiązaniu spółki co prawda też wymaga współdziałania z większościowym udziałowcem, istnieje jednak możliwość wytoczenia powództwa przed sądem o rozwiązanie spółki. (...)

 • Wygaśnięcie mandatów a połączenie sp. z o. o.

  przejmowanej? Czy z dniem połączenia czy z dniem wykreślenia z rejestru spółki przejmowanej wygasną mandaty członków zarządu i rady nadzorczej spółki przejmowanej? Zgodnie z (...)

 • Pożyczka udzielona sp. z o.o. przez wspólników

  Dwie osoby będące osobami fizycznymi, które jednocześnie są wspólnikami w sp. z o.o., otrzymały kredyt z banku na budowę domu. Chcą pieniądze z kredytu pożyczyć sp. (...)

 • Delegacja służbowa prezesa sp. z o.o.

  służbowymi członków zarządu spółki z o.o. do kosztów uzyskania przychodów spółki, należy pamiętać o ogólnej zasadzie wynikającej z art. 15 (...)

 • Reprezentacja sp. z o. o. w postępowaniu sądowym

  Toczy się spór o niezrealizowanie umowy o dzieło między sp. z o. o. (powodem), a spółką akcyjną (pozwaną). Spór toczy się ok. 3 lat. Pozostała jeszcze tylko (...)

 • NIP i REGON w sp. z o.o. w organizacji

  przypadku nie dopuszczalności działania z punktu 2 oraz 3, jaki Nip i Regon ma używać spółka w organizacji? Spółka z o.o. w organizacji może wystąpić o nadanie numeru NIP i (...)

 • Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

  ubezpieczeń społecznych; ustawa z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej. Na podst. www.biznes.gov.pl Krajowego Rejestru Sądowego, rejestracja, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, (...)

 • Układ a upadłość sp. z o. o.

  W spółce z o. o. jednoosobowej, którą prowadzę, toczyło się postępowanie układowe, które sędzia komisarz umorzył (wierzyciele nie wyrazili zgody na układ). Sędzia ogłosił to (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane