Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Spółka cicha

  . Fakt ten jest obojętny z punktu widzenia zawarcia umowy spółki cichej. spółka cicha, udziałowiec, spółka z o.o., działalność gospodarcza

 • Spółka cywilna

  , zobowiązania z niej wynikające ulegają wygaśnięciu, zatem w tym przypadku nie będzie mowy o możliwości dochodzenia odszkodowania.   spółka cywilna,wspólnicy,odpowiedzialność odszkodowawcza

 • Spółka cywilna a upadłość

  28.02.2003 r. Prawo upadłościowe (tekst jednolity: Dz. U. z 2015 r. poz. 233) spółka cywilna, upadłość, wspólnik, wniosek o ogłoszenie upadłości, wspólność majątkowa małżeńska, przedsiębiorca

 • Porada prawna na temat spółka

  Nie szukaj dłużej informacji na temat spółka, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jednoosobowa spółka z o.o.

  handlowych (Dz. U. 2000 r., Nr 94, poz. 1037 ze zmianami). jednoosobowa spółka, wspólnik, udział, spółka w organizacji

 • Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

  majątkiem osobistym tylko wówczas, gdy egzekucja z majątku spółki okazała się bezskuteczna w odpowiednim czasie nie złożono wniosku o ogłoszenie upadłości spółki. spółka; (...)

 • Spółka komandytowa w organizacji

  , a do nich należy spółka komandytowa. Art. 11 ksh mówi wyraźnie jedynie o spółkach kapitałowych. Spółka komandytowa pojawi się w obrocie prawnym jako odrębny podmiot prawny z chwilą wpisu (...)

 • Spółka cywilna a ewidencja działalności

  osoby fizyczne, nie zaś spółka cywilna. Spółka cywilna, choć często uznawana za swoisty podmiot prawa, jest jedynie pewnym węzłem obligacyjnym powstającym między osobami (umową podlegającą (...)

 • Jednoosobowa spółka jawna

  spółka jawna będzie nadal funkcjonować jako jednoosobowa? Na początku należy zauważyć, że w spółce jawnej nie ma udziałów. Wspólnik może natomiast - jeśli umowa spółki przewiduje taką (...)

 • Spółka bez siedziby

  jej organ zarządzający lub w której koncentruje się działalność spółki. W związku z powyższym nie jest możliwa sytuacja, w której spółka nie miałaby siedziby. W razie złożenia przez organ (...)

 • Spółka cywilna a status przedsiębiorcy

  . Zobowiązania. Tom II Warszawa 2009 Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis (wydanie IX) ss. 1098). spółka, cywilna, status, przedsiębiorca

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • spółka-rozwiązanie

  Jestem członkiem spółki cywilnej dwuosobowej- sklep. Postanowiłem rozwiązać spólkę z końcem roku i prowadzić interes sam Pismo z moją decyzją (...)

 • Spółka Jednoosobowa

  Mam taki problem. Mianowicie ma być to spółka jednoosobowa z minimalnym wkładem 50 tyś. Następnie wkład ma zostać powiększony przekraczające (...)

 • spółka jawna

  Witam, proszę o poradę jakie dokumenty należy złożyć w KRS w przypadku gdy oboje wspólnicy zmienili dane osobowe (adres zamieszkania oraz dowody (...)

 • Spółka partnerska

  W spólce partnerskiej z mocy prawa Zarząd: a) może być powoływany z mocy umowy b) musi być opowoływany wg Kodeksu Spółek Handlowych???? (Agnieszka) (...)

 • Spółka cywilana

  Czy mozna w umowie spolki na podstwie art. 866 wylaczyc wspolnikowi mozliwosc wykonywania czynności nagłej o jakiej mowa w art.865 par.3 (Bielawa) nie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane