Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

Czy chodziło Ci o: spółka z o o

 • Spółka z o.o. a strata

  powstałych po zmianie lub rozszerzeniu profilu działalności spółki z o.o., z zastrzeżeniem powyższych ograniczeń czasowych i kwotowych. spółka z o.o., strata, (...)

 • Jednoosobowa spółka z o.o.

  inną jednoosobową spółkę z o.o., jedyny wspólnik może wykonywać wszystkie uprawnienia zgromadzenia wspólników, jeżeli spółka z o.o. w wyniku (...)

 • Spółka z o.o. z obcokrajowcem

  Chcę utworzyć sp. z o.o. z obywatelem Ukrainy, gdzie ja miałbym 51% udziałów a pozostałe udziały małżeństwo z obywatelstwem Ukrainy. Czy są przeszkody w utworzeniu takiej (...)

 • Porada prawna na temat spółka z o.o.

  Nie szukaj dłużej informacji na temat spółka z o.o., zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Spółka z o.o. jako komplementariusz

  Czy jeżeli firma sp. komandytowej zawiera nazwę sp. z o.o. , np.: "x sp. z o.o. i wspólnicy spółka komandytowa" to pan X może odpowiadać jako komplementariusz, czy też (...)

 • Majątek małżonków a spółka z o.o.

  to robić w $? Zysk firmy, która jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością jest jej (czyli spółki) własnością. Spółka z o.o. jest osobą prawną i sama jest właścicielem (...)

 • Spółka z o.o. w organizacji

  trwania spółki z o.o. w organizacji Spółka z o.o. w organizacji powstaje z chwilą podpisania aktu notarialnego obejmującego umowę spółki - czyli z (...)

 • Spółka z o.o. w organizacji

  ? Spółka może rozpocząć działalność przed otrzymaniem numeru NIP i REGON. Jednakże Spółka z o.o. uzyskuje status spółki z o.o. w organizacji z chwilą (...)

 • Spółka z o.o. w likwidacji

  uchwały wspólników o rozwiązaniu spółki, należy posługiwać, w obrocie gospodarczym, firmą spółki z dodatkowym oznaczeniem "w likwidacji" np. "ABC sp. z (...)

 • Osoba zagraniczna a spółka z o.o.

  ;łki z o.o. jest osobą fizyczną, która nie posiadazezwolenia na pobyt w Polsce na czas nieoznaczony, a więc spełniona jest przesłanka o brakuzgody na osiedlenie się, co z kolei (...)

 • Spółka z o.o. z jednoosobowym zarządem-rezygnacja

  W sp. z o.o. z jednoosobowym zarządem Prezes zrezygnował z funkcji Prezesa i członka zarządu. Czy wspólnik ponosi odpowiedzialność w czasie braku Prezesa i czy Prokurent może (...)

 • Spółka z o.o. w organizacji jako komplementariusz

  Zarejestrowalismy spółkę z o.o. (została sporządzona umowa notarialna; wymagane dokumenty i opłaty zostały złożone w KRS), czyli powstała spółka z o.o. w organizacji. (...)

 • Spółka z o.o. udziałowcem spółki jawnej

  Spółka z o.o. chce zawiązać spółkę z osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą w formie spółki jawnej. Czy jest dopuszczalne, aby spółka z o.o. (...)

 • Własna spółka z o.o. w spółce komandytowej

  Chcę utworzyć z dwoma wspólnikami spółkę z o.o. Wszyscy wspólnicy będą w zarządzie spółki z o.o. Dalej chcemy utworzyć spółkę komandytowa, w której wspólnikami (...)

 • Spółka z o.o. komandytowa - opinia prawna

  przedstawionego stanu faktycznego, członkowie zarządu mogą reprezentować spółkę komandytową w imieniu spółki z o.o. jako komplementariusza (jako organ spółki sp. z (...)

 • Spółka z o.o. jako wspólnik spółki cywilnej

  fizyczna lub grupa takich osób, które będą uprawnione do reprezentowania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. spółka jawna, spółka z o.o., spółka cywilna, (...)

 • Spółka z o.o. bez rachunku bankowego

  podatkowej. Czy spółka musi posiadać w tej sytuacji rachunek bankowy? Nie ma przepisu, który wprost nakazywałby spółce z o.o. zawarcie z bankiem umowy dotyczącej prowadzenia (...)

 • Egzekucja komornicza alimentów a spółka z o.o.

  środki finansowe z tytułu uzyskiwanego przez obowiązanego do alimentów wynagrodzenia, lokat bankowych itp. Nie ma bezpośredniej możliwości prowadzenia egzekucji z majątku spółki z (...)

 • Spółka z o.o. jako emitent obligacji

  Czy spółka z o.o. może wyemitować bez żadnych zezwoleń obligacje własne o ustalonych warunkach spłaty zobowiazań przeznaczone dla ograniczonego kręgu nabyców (do 300)? Czy należy (...)

 • Faktura VAT a spółka z o.o. w organizacji

  notarialnego powstaje spółka z o.o. w organizacji. Spółka ta może już działać prawnie, a z momentem wpisu do rejestru przedsiębiorców (KRS) spółka w organizacji (...)

 • Osoba współpracująca, a jednoosobowa spółka z o.o.

  społecznych jest uważany także wspólnik jednoosobowej spółki z ograniczona odpowiedzialnością, a także wspólników spółki jawnej, komandytowej lub partnerskiej. Żona jedynego udziałowca spółki (...)

 • Spółka z o.o. bez zarządu i rady nadzorczej

  Jakie formalne kroki (i w jakich terminach) powinna podjąć spółka (jej udziałowcy?) w sytuacji, kiedy ze swojej funkcji skutecznie rezygnuje jedyny członek zarządu, a spółka nie posiada rady

 • W jaki sposób spółka z o.o. może dokonać zakupu nieruchomości - opinia prawna

  postępowania przed sądem co wiązałoby się z kosztami a przede wszystkim znacznie rozciągnęłoby w czasie zaspokojenie roszczeń. W związku z tym jest to rozwiązanie godne polecenia. spółka (...)

 • Czy zagraniczna spółka posiadające cechy jednoosobowej spółka z o.o. może utworzyć jednoosobową spółkę z o.o. w Polsce? - opinia prawna

  posiadającej cechy spółki z o.o., z których jedna odsprzeda drugiej wszystkie swoje udziały - w tym momencie powstanie jednoosobowa spółka z o.o. handlowe, (...)

 • Przekształcenie spółki z o.o. w spółkę osobową

  przekształcanej spółce z o.o. Po zakończeniu badania, sąd rejestrowy określa wynagrodzenie za pracę rewidenta oraz zatwierdza rachunki jego wydatków. Jeżeli przekształcana spółka (...)

 • Procedura zmiany nazwy spółki z o.o.

  AAA Spółka z o.o. od dnia założenia prowadziła działalność produkcyjno-handlową. W 2006 roku wydzielona została do nowego podmiotu gospodarczego działalność handlowo-marketingowa. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Spółka z o.o. (3)

  Dokładna charakterystyka sp. z o.o. (l_bienek) gdzie? e-prawnik odpowiedzialność członków w spółce z o.o. wg. nowego kdeksu spółek handlowych (...)

 • Spółka z o.o. (2)

  Likwidacja, upadłość, układ (Ptyś) Co likwidacja, upadłość, układ ? Maciek K. upadłość Hugo

 • Spółka jawna spółka Z o.o.

  Witam. Moi znajomi programiści chcą otworzyć firmę, będą wspólnikami maja wkład po 5000 tyś i sprzęt. Jakie rodzaju działalność powinni otworzyć?

 • Spółka z o.o. a dotacje UE

  Witam serdecznie. Chciałabym poruszyć dwa tematy: 1. czy spółkę z o.o. mogą założyć osoby fizyczne prowadzace dzialanlnosc gospodarcza? (ta (...)

 • kancelaria jako spółka z o.o.

  Czy radca prawny może założyć kancelarie działającą w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością? Radcowie prawni mogą tworzyć tylko (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane