Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Spółka cywilna

  , zobowiązania z niej wynikające ulegają wygaśnięciu, zatem w tym przypadku nie będzie mowy o możliwości dochodzenia odszkodowania.   spółka cywilna,wspólnicy,odpowiedzialność odszkodowawcza

 • Spółka cywilna a ewidencja działalności

  osoby fizyczne, nie zaś spółka cywilna. Spółka cywilna, choć często uznawana za swoisty podmiot prawa, jest jedynie pewnym węzłem obligacyjnym powstającym między osobami (umową (...)

 • Spółka cywilna a status przedsiębiorcy

  Czy spółka cywilna posiada status przedsiębiorcy na gruncie polskiego prawa cywilnego? Spółka cywilna jest zawiązywana w celu dążenia do osiągnięcia wspólnego celu gospodarczego (...)

 • Porada prawna na temat spółka cywilna

  Nie szukaj dłużej informacji na temat spółka cywilna, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Spółka cywilna a podatek od nieruchomości

  , wspólnik, spółka cywilna, spółka osobowa

 • Spółka cywilna - stosunek obligacyjny

  Czy spółka cywilna jest stosunkiem obligacyjnym? Zgodnie z art. 860 Kodeksu cywilnego spółka cywilna jest stosunkiem obligacyjnym. Stosunek ten oparty jest na umowie, zgodnie z którą

 • Spółka cywilna - osobowość prawna

  Czy spółka cywilna posiada osobowość prawną? W aktualnym stanie prawnym spółka cywilna nie posiada podmiotowości prawnej, nie jest przedsiębiorcą i nie posiada zdolności sądowej. (...)

 • Spółka cywilna - jednostka organizacyjna

  pracy i ma zdolność sądową i procesową. spółka, cywilna, jednostka, organizacyjna

 • Spółka cywilna małżonków

  osobą współpracującą. spółka cywilna, małżonkowie, wspólnicy, założenie

 • Rodzinna spółka cywilna

  . spółka cywilna, rodzinna, wystąpienie, wspólnik, zgłoszenie, podatek

 • Spółka cywilna małżonków

  "małżeńskich spółek cywilnych" w odpowiedzi na naszych stronach. prawo cywilne, działalność gospodarcza, spółka cywilna, zmiany podmiotowe

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Spółka cywilna

  Czy i dlaczego odpowiedzialność solidarna wspólników w spółce cywilnej jest obligatoryjna i czy w drodze umowy między wspólnikami można wyłączyć (...)

 • Spółka cywilna? Dobry pomysł?

  Prosze o pomoc Jaka forma prawna wspólnego przedsiębiorstwa będzie najbardziej korzystną w następującej sytuacji: Dwoje ludzi chce wspólnie poprowadzić (...)

 • Spółka cywilna a słowna umowa.

  Witam. Ponad rok temu z ówczesnym przyjacielem postanowiliśmy zainwestować równe pieniądze w otwarcie sklepu. Na początku stwierdziliśmy, że (...)

 • Spółka cywilna a u.skarbowy

  W jakim stopniu zobowiązania dwóch wspólników s.c. w stosunku do urzędu skarbowego,którzy nie posiadają środków do ich uregulowania, mogą skrzywdzić (...)

 • Spółka Cywilna nip

  Co zrobić w sytuacji gdy wspólnicy spółki cywilnej nie zarejestrowali się do końca marca, a teraz chcą zlikwidować spółkę. Jak wypełnić w (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane