Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • SMS bezgraniczny

  obniżki cen. Koszt SMS-a w roamingu wynosi nadal ok. 0,29 euro (bez VAT) i może dochodzić nawet do 0,80 euro w przypadku użytkowników roamingu z Belgii. Jest to dziesięciokrotność ceny SMS

 • Roaming: Komisja działa na rzecz obniżenia kosztów usług tekstowych i transferu danych za granicą

  wiadomości SMS w roamingu może być dziesięciokrotnie wyższy niż koszt SMS-a krajowego. Może on wynieść 0,75 EUR za wiadomość w przypadku podróżnych z Belgii. Typowy klient z Francji (...)

 • Grzywna za jeden sms – opinia prawna

  . Sąd Grodzki w orzeczeniu zredagował zawarte we wniosku policji o moje ukaranie słowo wysłanie SMS-a na wysyłanie SMS-a co w języku polskim oznacza czynność powtarzającą się i rzeczywiście (...)

 • Porada prawna na temat sms

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sms, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nie wszystkie SMS-y zwolniono z VAT

  stopniu żądania organizacji zostały spełnione. Koalicja SMS bez VAT zapowiedziała już, że nadal będzie dążyła do tego, aby każdy SMS nie był pomniejszany o podatek VAT. Powyższe zmiany (...)

 • Obraźliwe teksty w postaci sms-ów

  nieskuteczne. Odmienną kwestią (a jest to istotą odpowiedzi) jest możliwość ustalenia nadawcy sms-a. W odniesieniu do Pani sieci, w której ma Pan telefon komórkowy istnieje możliwość wysyłania (...)

 • Wysyłanie sms-ów a prawo do prywatności

  założyć, że wysyłane sms-y nie są pomyłką, tylko celowym działaniem mającym na celu dręczenie jednego z małżonków i próbę niszczenia relacji w małżeństwie i rodzinie. Na numer, z którego (...)

 • Od dziś nękanie SMS-ami jest karalne

  prywatności. - Co będzie kiedy np. mężczyzna wysyła nowo poznanej kobiecie SMS-y czy kwiaty, chcąc nawiązać kontakt. Jak to ocenić? Który SMS będzie nękaniem i kiedy? Czy częste (...)

 • Analiza cen w roamingu w UE

  klientom korzystającym z roamingu usług łączności głosowej i transmisji danych, w tym wiadomości SMS i MMS.Niniejsza analiza stanowi część opisanego wyżej procesu monitoringu, realizowanego w (...)

 • Wygrana na loterii Pusty SMS

  wysyłając nieodpłatną wiadomość SMS. Dlatego też, skoro Pan zgodził się na wskazane warunki akceptując niniejszy Regulamin wraz ze wszystkimi jego zapisami nie ma Pan możliwości kwestionowania (...)

 • Wybierz tańszy roaming!

  dostosowanych do indywidualnych potrzeb odnośnie wysokości detalicznych opłat roamingowych, np. za pośrednictwem SMS-ów przesyłanych użytkownikom po przekraczaniu granicy innego państwa członkowskiego

 • Ukryte opłaty w SMS-ach? Składaj skargę

  listownej korespondencji. Nie musimy natomiast dołączać do niej nagranej audycji, w którym zauważymy np. brak podanej ceny brutto za cenę SMS-a. - Jest to niepotrzebne, ponieważ część audycji (...)

 • Szansa na tańsze usługi w roamingu

  za SMS (poziom hurtowy, usługi w roamingu).Dla porównania, obecny średni koszt wysłania SMS w UE to rząd wielkości 0,29 EUR (wliczając VAT). Średnia cena SMS w ruchu krajowym (...)

 • Analiza cen usług w roamingu w UE

  Gospodarczym oraz w krajach reszty świata. W zakresie wiadomości SMS wzrost ruchu wykonywanego przez klientów korzystających z sieci operatorów Unii Europejskiej / Europejskiego Obszaru Gospodarczego (...)

 • Wniosek o ujawnienie treści sms-ów

  rozprawy. sms, wniosek, rozwód, telekomunikacja, operator, sieć komórkowa, dowód, wniosek, wiadomość

 • Tańsze rozmowy, SMS-y i Internet w telefonie

  mniej niż aktualna średnia stawka 29 centów (dużo więcej niż za SMS-y wysyłane w kraju). Otrzymywanie SMS-ów w innym kraju UE będzie bezpłatne.Spadnie też maksymalna cena za połączenie (...)

 • Większa ochrona dla abonentów

  rate, telekomunikacja, sms, powiadamianie o zagrożeniach, umowa, ADR, operator

 • Ważne zmiany dla posiadaczy komórek

  10 s przed taką zmianą. Będziemy mieli zatem czas na odłożenie słuchawki i przerwanie zabawy. abonent, telefon, premium rate, SMS, połączenia, limit połączeń

 • Odtwarzanie treści sms

  dowodową. Ponadto proszę pamiętać, że Pańskie wnioski nie są dla prowadzącego postępowania wiążące. Nie musi on zatem przeprowadzać czynności, o którą Pan wnioskuje. dowód, sms, treść, (...)

 • Uporczywe nękanie - stalking, czyli co grozi stalkerowi?

  technologii. Przejawia się m.in. jako powtarzające się nękanie, nagabywanie za pomocą niechcianych SMS-ów lub e-maili albo głuchych bądź obraźliwych telefonów, wystawanie pod (...)

 • Charytatywny SMS zwolniony z podatku

  , które muszą być spełnione, aby cała wartość sms-a trafiła na konto organizacji. Starania największych organizacji charytatywnych w Polsce - zrzeszonych w ramach koalicji „SMS (...)

 • Kiedy za pisanie SMS-ów trafimy do więzienia?

  kiedy na przykład mężczyzna wysyła nowo poznanej kobiecie SMS-y czy kwiaty, chcąc nawiązać kontakt. Jak to ocenić? Który SMS będzie nękaniem i kiedy? Czy częste kontakty listowne (...)

 • VAT od charytatywnych SMS-ów trafi do powodzian

  ustalone w porozumieniu z organizacjami charytatywnymi – czytamy w komunikacie Ministerstwa Finansów. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl sms, wiadomość tekstowa, podatek, VAT, cele charytatywne

 • Ochrona abonentów przed naciągaczami

  ;późniejszych.   sms, abonent, rachunek, telefon, usługa, Premium, podwyższona opłata, usługi telekomunikacyjne, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej

 • Nie zapłacisz za zbyt wolny internet

  komórkowych często dostają niechciane SMS-y (spam) zawierające treści, które zachęcają do wysyłania zwrotnych SMS-ów na numery usług Premium Rate (SMS o podwyższonej (...)

 • Korzystne zmiany w prawie telekomunikacyjnym

  ;Przypomnijmy, obecnie do UKE wpływa wiele skarg od osób oszukanych przez organizatorów loterii SMS. Zazwyczaj bowiem o tym, jak kosztowne są wysłane przez nich sms-y dowiadują się, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane