Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kontrola pracownika przebywającego na chorobowym przez pracodawcę

  " w potocznym tego słowa znaczeniu, w tym także wykonywanie różnych czynności na podstawie różnych stosunków prawnych. Zgodnie z orzecznictwem Sądu Najwyższego i (...)

 • Praca w delegacji na terenie Anglii

  ), podlega opodatkowaniu tylko w pierwszym wymienionym Państwie (w Polsce), jeżeli:a) odbiorca przebywa w drugim Państwie (w UK) przez okres lub okresy nieprzekraczające (...)

 • Zapobieganie erozji podstawy opodatkowania

  Polaków nie są opodatkowane w Polsce. Natomiast Polacy, którzy przenieśli się za granicę razem ze swoimi rodzinami i tam pracują, w ogóle nie są objęci (...)

 • Porada prawna na temat slub w polsce rozwod w uk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat slub w polsce rozwod w uk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Działalność gospodarcza osoby mieszkającej w UK

  Moja żona chce założyć w Polsce firmę. Jednocześnie pracuje w UK i tu zarabia. Czy za firmę w Polsce będzie płacić podatek tylko w Polsce? Czy będzie (...)

 • Brexit a świadczenia emerytalne

  Polsce lub podlegały ubezpieczeniu społecznemu rolników w Polsce lub były objęte w Polsce systemami zaopatrzenia uregulowanymi w ustawach,o których (...)

 • ZUS zakwestionował wpłacone przeze mnie podwyższone składki

  ustalenia faktów lub oceny dowodów. W postępowaniu kasacyjnym nie jest również dopuszczalne powołanie nowych faktów i dowodów, a Sąd Najwyższy (...)

 • Parlament przyjął pakiet klimatyczny

  związków chemicznych - flurowęglowodorów oraz podtleku azotu. W drugiej fazie wdrażania ETS, w latach 2013-2020 powinno dojść do ograniczenia emisji o 21% w (...)

 • Przygotuj się na brexit

  jednym państwie członkowskim może być sprzedawany w całej Unii. W przypadku deal polskich przedsiębiorców czekają m.in. następujące konsekwencje:  brak ceł w (...)

 • Opodatkownie dochodów z najmu mieszkania

  nie przebywam w Polsce (jestem tam 1 lub 2 razy w roku przez parę dni) i nie posiadam pełnomocnika? Czy mogę opodatkować dochody otrzymane z tego tytułu tylko w UK (jest (...)

 • Przelew pieniędzy z zagranicy

  pełnomocnictwo do dysponowania środkami na koncie córki i to ja będę je wyoplacał w Polsce. Córka również od kilku lat pracuje w Irlandii. My płacimy podatku w UK, a (...)

 • Korzystniejsza emerytura polska, czy amerykańska?

  z 13 listopada 2018 r., w sprawie z odwołania Jacka S. przeciwko Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych I Oddziałowi w W. Wydziałowi Realizacji Umów Międzynarodowych o wypłatę (...)

 • Umowa alimentacyjna - opinia prawna

  dziecka, aby była respektowana i nie podważana w sądzie? Czy matka dziecka może po kilku latach podać ojca dziecka o alimenty przed sądem w UK, czy też przed sądem w Polsce (...)

 • Przyjazdy osób z Wielkiej Brytanii do Polski po „hard brexicie” a cło

  W przypadku bezumownego brexitu, Wielka Brytania będzie traktowana jako państwo trzecie. Dla Polaków mieszkających i pracujących w Zjednoczonym Królestwie może to oznaczać w

 • Rozwód przebywającego na stałe w Anglii

  Oboje mieszkaliśmy na stałe w UK. Żona niedawno powróciła do Polski. Czy mogę złożyć pozew o rozwód w UK i tam składać dokumenty? W przedstawionym przez Pana stanie (...)

 • VAT na usługi rekrutacyjne dla EU

  rekrutowane nie są zatrudnione w naszej firmie, tylko w firmie mającej siedzibę w UK. Jaki VAT powinien zostać naliczony na fakturze za rekrutację, którą wystawiamy dla firmy (...)

 • Hazard online

  konsekwencji. Jednak należy pamiętać, iż polski rezydent podatkowy (osoba mająca stałe miejsce zamieszkania w Polsce) jest obowiązany co do zasady deklarować w Polsce dochody (...)

 • Dzień Konsumenta

  dni (w Polsce 10 dni) od otrzymania towaru.Warto wiedzieć, że inne zasady i terminy dochodzenia roszczeń obowiązują przy składaniu skargi w wypadku odwołanego lotu w Barcelonie, (...)

 • Projekt utworzenia fundacji pod roboczą nazwą "Cyfrowa Polska"

  W związku z powyższym zaistniała potrzeba powołania w Polsce organizacji podobnej do Digital UK, który w Wielkiej Brytanii odpowiedzialny jest za informowanie obywateli (...)

 • Naliczanie VAT za usługi pośrednictwa

  zużyć na własne potrzeby) i nie można mówić, że w każdym takim przypadku działa jako pośrednik. Działa jako nabywca towaru, który następnie sprzedaje i musi odpowiednio rozliczyć (...)

 • Ulga mieszkaniowa a zakup mieszkania za granicą

  Mam w Polsce dwa mieszkania. Jedno z nich, którego właścicielem jestem od mniej niż dwóch lat, chciałbym niedługo sprzedać i uzyskane pieniądze wydać na cele mieszkaniowe w UK. (...)

 • Pół miliarda euro na pomoc żywnościową dla najuboższych

  najbardziej potrzebujących we Wspólnocie.  Posłowie chcą, aby program w całości finansowany był ze środków UE. Polsce przypada piąta cześć całej pomocy z tego programu. Przemiany (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Malzenstwo z cudzoziemcem

  1. Chce zawarzec zwiazek malzenski z cudzoziemcem (Wlochem), jakie prawo bedzie w tym przypadku obowiazujace, polskie czy wloskie? 2. Czy zalezy to od (...)

 • Alimenty w ANGLII

  Czy ktos wie jaka jest wysokosc alimentow w UK? Oboje przebywamy za granica tzn. Byla zona i ja. Ona chce zalozyc sprawe o alimenty i zapowiada ze pusci (...)

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)

 • Rozwod z obcokrajowcem

  Cztery lata temu wzialem slub w Angli z angielka nasze malzenstwo sie niestety nie ulozylo,od roku jestem znowu w Polsce i chce wziasc tutaj rozwod,niestety (...)

 • malzenstwo z obywatelem Afryki Poludniowej

  Witam, chce wziac slub z obywatelem Poludniowej Afryki i chcialabym prosic o pomoc w odpowiedzi na pytanie: jakie prawa bedzie on mial po slubie ze mna? (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane