Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Korekta zeznania podatkowego

  niewniesienia sprzeciwu w ww. terminie, korekta deklaracji sporządzona przez urząd wywoła takie skutki prawne, jak korekta deklaracji złożona przez samego podatnika. Powyższe (...)

 • Jaki podatek od czynności cywilnoprawnych trzeba zapłacić od pożyczki?

  Przedmiot opodatkowania PCC w przypadku pożyczki Przedmiotem opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych (PCC) są m.in.:  umowa pożyczki pieniędzy lub rzeczy oznaczonych

 • Podatek od czynności cywilnoprawnych od sprzedaży i zamiany rzeczy lub praw

  własnością nabywcy. Kiedy należy złożyć deklarację podatkową? Podatnik jest zobowiązany do złożenia deklaracji PCC-3 w terminie 14 dni od zawarcia umowy sprzedaży czy zamiany. W tym (...)

 • Porada prawna na temat skutki korekta deklaracji pcc-3

  Nie szukaj dłużej informacji na temat skutki korekta deklaracji pcc-3, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ordynacja podatkowa (art. 272 - 344)

  ;§ 1 pkt 1, wywołuje skutki prawne jak korekta deklaracji złożona przez podatnika.§ 5. Przepisy § 1-4 stosuje się odpowiednio do deklaracji składanych przez płatników lub (...)

 • Prawa i obowiązki podatnika

  , to taka korekta wywołuje skutki prawne, jak korekta złożona przez ciebie. W przypadku, gdy złożysz prawnie skuteczną korektę deklaracji, nie później niż w terminie 6 (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  terminie uprawnia podatnika do korekty deklaracji za maj.  Przykład:   Podatnik otrzymał dokument przewozowy w sierpniu. Podatnik dokonuje zatem korekty deklaracji za maj: Zmniejszając

 • Przekształcenie firmy jednoosobowej w s.c.

  umowy - wartość wkładów wniesionych do majątku spółki albo wartość kapitału zakładowego (art. 6 ust. 1 pkt 8 ustawy o PCC). Zgodnie z art. 7 ust. 1 pkt 9 ustawy o PCC, stawka podatku (...)

 • Kara za niezłożenie w terminie deklaracji PCC-3

  deklaracji PCC-3 w terminie. Czy wyrażenie na piśmie czynnego żalu i napisanie zawiadomienia o popełnieniu wykroczenia skarbowego przez samego siebie może być skuteczną metodą na uniknięcie (...)

 • Co się bardziej opłaca darowizna czy pożyczka? - opinia prawna

  . Niezłożenie deklaracji w sprawie podatku od czynności cywilnoprawnych lub od podatku od darowizny powoduje, że w razie kontroli tej deklaracji przez organ skarbowy, mógłby on dojść do przekonania, (...)

 • Fiskus sprawdzi deklarację bez kontroli podatkowej

  takiego skorygowanego dokumentu, podatnik ma 14 dni na ewentualny sprzeciw. Wniesienie sprzeciwu jest równoznaczne z anulowaniem korekty, natomiast po 14 dniach korekta deklaracji wywołuje skutki (...)

 • Ustawa o podatku od czynności cywilnoprawnych

  . Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2001 r. umowa sprzedaży, pożyczki, pożyczka, dożywocie, umowa spółki, dział spadku, zniesienie współwłasności, zwolnienia podatkowe, podatek, PCC

 • Otrzymanie duplikatu korekty faktury

  deklaracji za miesiąc, w którym podatnik otrzymał fakturę korygującą. Jeżeli natomiast podatnik nigdy nie dostał faktury korygującej, wówczas powinien ująć skutki korekty w momencie otrzymania (...)

 • Faktury i noty korygujące oraz duplikaty faktur

  zmniejszenia lub zwiększenia podatku należnego i naliczonego mogą wystąpić w deklaracji VAT kwoty ujemne. Rozliczenie tych kwot będzie zależało od okoliczności konkretnego przypadku, w tym od tego, (...)

 • ETS o prawie odliczenia VAT-u od paliwa!

  uzyskania przychodów, ewentualna korekta w podatku od towarów i usług (i odliczenie tego podatku) skutkowałaby koniecznością dokonania korekty w podatku dochodowym („wyrzuceniu" tych wydatków (...)

 • Skutki niezapłacenia PCC

  cywilnoprawnej – umowy pożyczki, nie jest natomiast okolicznością, która mogłaby powodować nieważność samej umowy. wykroczenie skarbowe, przestępstwo skarbowe, grzywna, PCC, minimalne wynagrodzenie

 • Samochody osobowe i rozliczanie podatku VAT

  określonych w ww. przepisie, niezbędna stanie się korekta deklaracji. W ten sposób przepisy znowelizowanej ustawy o podatku od towarów i usług obciążają podatnika nie tylko dodatkowymi (...)

 • Korzystny wyrok w sprawie odliczania VAT

  odliczenia VAT do paliwa, będą mogły złożyć korekty deklaracji i wystąpić o zwrot pieniędzy. W przypadku faktur zapłaconych w 2004 r. termin składania korekty upływa z końcem tego roku. Firmy, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane