Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  przez okres ustalony przepisami Kodeksu pracy jako okres urlopu macierzyńskiego lub okres urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, z zastrzeżeniem ust. 3 i 6.  6. W przypadku, (...)

 • Zmiany w prawie pracy dotyczące urlopu i zasiłku macierzyńskiego

  , pracownicy (bądź pracownikowi ojcu) przysługuje prawo do zasiłku macierzyńskiego, nie tylko za okres podstawowego urlopu macierzyńskiego, ale także za okres dodatkowego urlopu macierzyńskiego. (...)

 • Zasiłek macierzyński

  urlopu macierzyńskiego, okres dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego oraz okres urlopu ojcowskiego) wynosi – z pewnymi wyjątkami – 100% podstawy wymiaru (...)

 • Opinia prawna na temat skrót urlopu chorobowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat skrót urlopu chorobowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Choroba a prawo do płatnego urlopu

  corocznego płatnego urlopu. Pracownik nie traci prawa do corocznego płatnego urlopu, z którego nie mógł skorzystać z powodu choroby. Uprawniony jest do ekwiwalentu pieniężnego za niewykorzystany (...)

 • Zmiany w zasiłkach, czyli ustawa o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego znowelizowana

  zasiłku. Jednak podstawę wymiaru zasiłku chorobowego ustala się z uwzględnieniem wynagrodzenia uzyskanego u płatnika składek w okresie nieprzerwanego ubezpieczenia chorobowego, w trakcie którego (...)

 • Zmiany w urlopach macierzyńskich!

  i urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego? W zasadzie zwiększony przez omawianą nowelizację wymiar urlopu macierzyńskiego i urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego (...)

 • Ciąża pracownika - zwolnienie lekarskie

  macierzyństwa ubezpieczony nabywa prawo do zasiłku chorobowego po upływie 30 dni nieprzerwanego ubezpieczenia chorobowego - jeżeli podlega obowiązkowo temu ubezpieczeniu. Do okresów ubezpieczenia (...)

 • Urlop bezpłatny

  długość trwania urlopu - urlop jest okresem zawieszenia ubezpieczenia. W trakcie urlopu bezpłatnego pracownik nie ma prawa do świadczeń z ubezpieczenia chorobowego za okresy niezdolności (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)

  niewykorzystanego urlopu. 6. Dni wolnych od pracy wynikających z rozkładu czasu pracy w pięciodniowym tygodniu pracy nie wlicza się do urlopu wypoczynkowego. 7. Tryb udzielania (...)

 • Zwolnienie lekarskie a urlop bezpłatny

  urlopu bezpłatnego, gdyż w tym czasie wszelkie prawa i obowiązki pracownika zostają zawieszone na czas trwania przedmiotowego urlopu. Jak bowiem wskazano w uzasadnienie w/w orzeczenia, "wobec (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • Urlop a chorobowe

  Jestem na zwolnieniu i pobieram zasiłek chorobowy.Nie korzystałam w tym roku z urlopu.Dostałam pocztą zwolnienie z pracy z 3 miesięcznym wypowiedzeniem.Jeżeli (...)

 • Praktyczna nauka zawodu

  Moje pytanie dotyczy praktycznej nauki zawodu w charakterze sprzedawcy i co za tym idzie praktyk w sklepie. Wiem, że to jest zatrudnienie młodocianej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane