Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odpisy aktu małżeństwa i urodzenia dzieci

  Pan jeden odpis skrócony aktu małżeństwa i jeden skrócony odpis aktu urodzenia dziecka (w oryginałach) do akt sądowych. O wiarygodności danego dokumentu (...)

 • Zgoda sądu rodzinnego na odrzucenie spadku

  dokumentów powinna załączyć: skrócony odpis aktu urodzenia swój i dziecka, skrócony odpis aktu małżeństwa, aktu zgonu spadkodawcy. Czy opłata skarbowa (...)

 • Sprostowanie imienia w wyroku lub postanowieniu

  odpis aktu urodzenia, gdzie są wszystkie imiona wnioskodawcy, sąd może dopisać w tym postanowieniu drugie imię? Przecież skrócony akt urodzenia określa też dokładnie, (...)

 • Porada prawna na temat skrócony odpis aktu urodzenia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat skrócony odpis aktu urodzenia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Alimenty na konto pełnoletniego dziecka

  do ich płacenia w drodze egzekucji, wówczas uprawniony do alimentów winien zgłosić się do organu egzekucyjnego z dokumentem stwierdzającym pełnoletniość (dowód osobisty, skrócony odpis (...)

 • Alimenty do rąk pełnoletniego dziecka

  alimentów winien zgłosić się do organu egzekucyjnego z dokumentem stwierdzającym pełnoletniość (dowód osobisty, skrócony odpis aktu urodzenia) i zażądać przekazywania kwot (...)

 • Zasady korzystania z domów dla matek z małoletnimi dziećmi

  lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do umieszczenia w domu, skrócony odpis aktu urodzenia dziecka lub książeczka zdrowia dziecka, orzeczenie o niepełnosprawności (...)

 • Akta stanu cywilnego - czyli jak rejestruje się urodzenia, małżeństwa i zgony?

  dziecka. Akt urodzenia sporządza się na podstawie karty urodzenia, przekazanej przez podmiot wykonujący działalność leczniczą oraz protokołu zgłoszenia urodzenia. Kartę urodzenia (...)

 • Ślub poza urzędem i nowe dowody. Od kiedy?

  aktu urodzenia, małżeństwa lub zgonu po sporządzeniu tych dokumentów zacznie obowiązywać wcześniej, bo już od 1 stycznia. Taki odpis będzie wydawany bezpłatnie osobie zgłaszającej. Okazania (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  ; jako okres urlopu rodzicielskiego – w przypadku ubezpieczonego niebędącego pracownikiem, odpis skrócony  aktu urodzenia dziecka, lub albo jego kopia potwierdzona przez (...)

 • Ponowne zawarcie małżeństwa

  orzeczenia sądu o stwierdzeniu zgonu lub uznaniu za zmarłego poprzedniego małżonka, odpis skrócony aktu małżeństwa z adnotacją o jego rozwiązaniu przez rozwód albo odpis (...)

 • Paszport dla dziecka urodzonego za granicą

  odpis skrócony lub zupełny aktu urodzenia - w przypadku ubiegania się o wydanie paszportu po raz pierwszy, jeżeli nie jest możliwe ustalenie tożsamości osoby ubiegającej (...)

 • Nowa rejestracja aktów stanu cywilnego

  marca br. będzie sukcesywnie napełniana. Oznacza to, że np. odpis aktu urodzenia możemy odebrać w dowolnym urzędzie stanu cywilnego na terenie kraju, a nie jak do tej pory w miejscowości (...)

 • Rewolucja w urzędach. Zobacz, co się zmieni już w marcu

  wniosku o pierwszy dowód koniecznie trzeba dostarczyć odpis skrócony aktu urodzenia. Co się zmieni od 1 marca? Dowód osobisty będziemy mogli wyrobić w wybranym, najbliższym urzędzie, (...)

 • Jak zarejestrować urodzenie w urzędzie stanu cywilnego?

  formie decyzji administracyjnej podlegającej natychmiastowemu wykonaniu celem sporządzenia aktu urodzenia (w akcie urodzenia będzie  zamieszczona adnotacja o wyborze imienia z urzędu). Od (...)

 • Zawarcie małżeństwa a nazwisko dziecka

  sporządzenie aktu małżeństwa. Do aktu małżeństwa wpisuje się:   nazwiska i imiona osób zawierających małżeństwo, ich nazwiska rodowe, stan cywilny, miejsce i datę urodzenia (...)

 • Jak zawrzeć małżeństwo i zarejestrować je w urzędzie stanu cywilnego?

  dokumentów: zapewnienia, odpisu aktu urodzenia, w a przypadku pozostawania uprzednio w związku małżeńskim odpisu aktu małżeństwa z adnotacją o jego ustaniu, unieważnieniu albo (...)

 • Stwierdzenie nabycia spadku - testament

  takim może być również prawomocne postanowienie sądu o uznaniu za zmarłego lub o stwierdzeniu zgonu. Do wniosku załącza się testament, oraz odpis skrócony aktu zgonu, odpis (...)

 • Darowizna od ojczyma - opinia prawna

  przysposabiających. O sporządzeniu nowego aktu urodzenia wpisuje się do dotychczasowego aktu urodzenia przysposobionego wzmiankę dodatkową; dotychczasowy akt urodzenia przysposobionego (...)

 • Wymiana dowodów osobistych (stan prawny do 19 grudnia 2003 r.)

  przedstawiające osobę z nakryciem głowy. Do wniosku należy ponadto dołączyć: 1) odpis skrócony aktu urodzenia - w przypadku osób, które nie wstąpiły w związek małżeński, (...)

 • Niezbędne formalności do zawarcia małżeństwa

  - wdowa: odpis skrócony aktu urodzenia oraz odpis skrócony aktu zgonu małżonka, w którym powinny być wpisane dane o małżonku żyjącym; dowodem ustania (...)

 • Jak zarejestrować swoje dziecko online?

  skrzynkę ePUAP. Czekaj na odpowiedź urzędu.  Odpis aktu urodzenia, w zależności od wybranej przez Ciebie opcji, zostanie przesłany w wersji papierowej lub elektronicznej. Razem (...)

 • Załączniki do pozwu rozwodowego

  W co należy się "zaopatrzyć", gdy chodzi o dokumenty przed złożeniem pozwu rozwodowego? W przypadku powództwa o rozwód należy do pozwu dołączyć odpis skrócony aktu małżeństwa (...)

 • Notarialny akt poświadczenia dziedziczenia

  skarbowego przesyła wypis zarejestrowanego aktu poświadczenia dziedziczenia. Wypis zarejestrowanego aktu poświadczenia dziedziczenia może być wydany ponadto osobie, która wykaże istnienie (...)

 • Zmniejszenie alimentów na dziecko pozamałżeńskie

  urodzenia dziecka 2) odpis wyroku zasądzającego alimenty lub odpis protokołu ugody 3) zaświadczenie o zarobkach Pozew należy złożyć do Sądu Rejonowego właściwego ze względu na miejsce (...)

 • Jak uznać ojcostwo w urzędzie stanu cywilnego?

  ; jeżeli zostało już nadane, miejsce i datę urodzenia, płeć dziecka - jeśli nie został jeszcze sporządzony akt urodzenia, imię i nazwisko matki dziecka, miejsce, gdzie został sporządzony (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Skrócony odpis aktu urodzenia

  Witam! Ktory urzad wydaje skrocony odpis aktu urodzenia? Z gory dziekuje za odpowiedz. Urzad Stanu Cywilnego, i to podobno bezplatnie. ;) Pawel Jesli ktos (...)

 • ALIMENTY - jakie dokumenty?

  1. Jakie dokumenty powinny być dołączone do pozwu o alimenty od ojca składanego przez pełnoletnie uczące się dziecko (na utrzymaniu matki)? 2. Gdzie (...)

 • Dowody - tylko 30 dni na wymianę dowody, potem grzywna !!!

  W styczniu 2011 r. minął dziesięcioletni okres ważności pierwszych dowodów osobistych. Dokumenty, które stracą ważność, nie będą uprawniały (...)

 • wydanie dowodu

  Mam pytanie: czy jeśli składam wniosek o wydanie dowodu osobistego to czy muszę do niego załączyć skrócony odpis aktu urodzenia, jeśli urodziłam (...)

 • Wzór podania o separację

  Poszukuję wzoru podania do sądu o ustalenie separacji (era2001) Kraków, dnia ....................................... Do Sądu Okręgowego w Krakowie Wydział (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane