Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Stosowanie ustawy o STIR

  szczególności, w odniesieniu do tych rachunków: banki i SKOK-i nie przekazują danych ich posiadaczy (art. 119zp § 1 pkt 1 O.p.), banki i SKOK-i nie przekazują zestawień transakcji (...)

 • Umowy ze SKOK-ami sprawdzone przez UOKiK

  z przepisami umów podpisywanych z konsumentami. W 2013 r. Prezes Urzędu wydała siedem decyzji dotyczących: SKOK Stefczyka w Gdyni, SKOK Kujawiak we Włocławku, SKOK Nike w Warszawie, (...)

 • SKOK w Wołominie. Niezgodne z prawem praktyki

  praktyki Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych. Od czerwca ubiegłego roku Prezes Urzędu wydała łącznie pięć decyzji kwestionujących praktyki SKOK w tym: stosowanie niezgodnych z prawem (...)

 • Porada prawna na temat skok

  Nie szukaj dłużej informacji na temat skok, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Będzie można odzyskać pieniądze przelane na złe konto

  , ale także m.in imienia i nazwiska posiadacza rachunku (odbiorcy przelewu). Jeżeli bank lub SKOK wykonał transakcję mimo niezgodności tych danych, zlecający przelew (klient banku lub  SKOK-u) (...)

 • Zmiany w SKOK-ach jeszcze głębsze

  wywołały także przepisy ws. postępowania naprawczego i zarządu komisarycznego w SKOK-ach i Kasie Krajowej. Podczas czwartkowego posiedzenia komisja finansów zaproponowała głównie poprawki zgłoszone (...)

 • Przeciwdziałanie wykorzystywaniu sektora finansowego do wyłudzeń skarbowych

  obowiązków; określenie zakresu danych przekazywanych przez banki i SKOK, w celu ustalenia przez izbę rozliczeniową wskaźnika ryzyka; określenie zasad kontroli wypełniania obowiązków (...)

 • Będą dalsze kroki w zwalczaniu wyłudzeń skarbowych...

  ); nałożenie na banki i SKOK-i obowiązku przekazywania do STIR niektórych danych, w tym stanowiących tajemnicę bankową lub tajemnicę zawodową SKOK – w celu ustalenia wskaźnika (...)

 • SKOK-i zapłacą za wprowadzanie w błąd?

  Kampania reklamowa SKOK-ów sugerowała, że kasy nie inwestują pieniędzy klientów w jakiekolwiek ryzykowne instrumenty finansowe. Tymczasem zarówno Kasa Krajowa SKOK, jak (...)

 • Ustawa o SKOK-ach podpisana

  ponad 2,5 miliona Polaków w SKOK-ach. Ustawa zapewni klientom SKOK taką samą ochronę oszczędności, jaką mają osoby lokujące swoje pieniądze w bankach. Zgodnie z nowelizacją depozyty (...)

 • Śmierć posiadacza rachunku a dziedziczenie

  Mój tata posiadał oszczędności w SKOK kilka lokat. Zmarł w lutym 2004 r. Jeszcze nie przeprowadziłam postępowania spadkowego ani nie wystąpiłam z wnioskiem o nabycie spadku. Czy SKOK słusznie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • w SKOK-ach można dostać wyższe oprocentowanie niż w banku !

  Wybrana oferta depozytowa SKOK (dane w proc.) SKOK im. F. Stefczyka: * 1-miesięczny: - * 3-miesięczny: 6,05 * 6-miesięczny: 6,25 * 12-miesięczny: (...)

 • "spadek" po prawie nieznanym ojcu

  Witam. Po krótce określę moją sytuację. 22 lata temu moi rodzice rozwiedli się (teraz mam 35 lat), całkowita wina była po stronie ojca-alkohol. (...)

 • SKOK-pomyłka w naliczeniu odsetek

  Bardzo proszę o radę, założyłam lokatę terminową w SKOK-u, w terminie wygaśnięcia lokaty błędnie naliczono odsetki i wypłacono mi niższą (...)

 • SKOK\'i pod te same regulacje co banki!!

  Uwaga, Ważne!! Nadzór bankowy może zaopiekować się SKOK-ami już od 12 stycznia, a wszytko dzięki nowej ustawie dotyczącej skoków którą uchwalono (...)

 • auto poreczenie?

  Witam Znalazłem sie w takiej sytuacji a mianowicie chodzi o to ze moj tata chce wziąść kredyt Konsolidacyjny w SKOK-u. Jednak z uwagi na wiek i to (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane