Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zwrot opakowań zwrotnych

  przyjmowania wszystkich opakowań w tej samej cenie. Zwrot pełnej kaucji dotyczy tylko opakowań, za które sklep pobrał kaucję przy zakupie. Pozostałe zaś opakowania sklep ma obowiązek (...)

 • Wyjaśnienia dotyczące ograniczeń handlu w niedziele i święta

  . 305).    Na podst. www.pip.gov.pl, www.mpips.gov.pl handel w niedziele, niedziela, market, sklep, zakupy, czas pracy, wolne

 • Wyłudzenie bezzwrotnej dotacji przez bezrobotnego

  sklep, kupił drzwi sklepowe, kupił półki; zapewne wszystko dzięki dotacji. Sklep jednak cały czas zamknięty, jako się rzekło. I w ten sposób podatnicy (w tym także osoby które otwierając (...)

 • Porada prawna na temat sklep

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sklep, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Mąż nie chce się ze mną dzielić pieniędzmi z utargu.

  W raz z moim mężem od pięciu lat mamy sklep odzieżowy. Teraz jesteśmy w trakcie rozwodu, mój mąż nie chce dawać mi pieniędzy z utargu. Sklep jest zarejestrowany na niego. Co mam w takiej (...)

 • Zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych

  , wójt, straż gminna, kontrola, alkohol, sprzedaż, sklep

 • Dostaniesz 14 dni na zwrot towaru do e-sklepu

  uchwalona jeszcze w tym roku. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl internet, zwrot towaru, zakupy, umowa na odległość, e-sklep, konsument, prawa konsumenta, koszty wysyłki, zwrot kosztów

 • Wyprzedaże i prawa konsumenta

  . Towar należy odesłać do dostawcy […]. […] nasz magazyn znajduje się na terenie Singapuru. Sklep jest platformą sprzedażową kojarzącą kupującego i dostawcę. […] (...)

 • Jak prawidłowo udostępnić regulamin sklepu internetowego?

  być dostarczony tak, by umożliwiał jego pozyskanie i zapisanie w normalnym toku czynności, np. poprzez przesłanie regulaminu pocztą elektroniczną.  regulamin sklepu, sklep internetowy

 • Informacja o zamknięciu sklepu

  się on niejako zadeklarował, iż sklep będzie otwarty w określonych godzinach. Przedsiębiorca, o którym mowa w pytaniu, nie ma też obowiązku zawierania umów z potencjalnymi klientami. Także i z (...)

 • Mąż nie che się ze mną dzielić pieniędzmi z utargu.

  ;lnego i jako taki będzie podlegał przyszłemu podziałowi. Nawet jednak gdyby sklep należał do majątku osobistego męża, to dochód zeń (utarg) należy do majątku wspólnego, skoro cytowany (...)

 • Prawo do bycia zapomnianym

  baz oraz kopii zapasowych sklepu. Czy sklep ma obowiązek usunąć te dane? Sklep będzie mógł przetwarzać dane Pana B w bazie głównej oraz archiwalnej, a także w kopiach zapasowych, (...)

 • Roszczenia przeciwko sąsiadowi emitującemu hałas

  z prawem i o zaniechanie naruszeń. Emitowane przez sklep reklamy mogą zostać uznane przez sąd za tzw. immisję niematerialną i tym samym zostać zabronione. W toku postępowania będzie Pan jednak musiał

 • Rozwiązanie spółki cywilnej a VAT

  Prowadzimy sklep motoryzacyjny, który jest spółką cywilną (ojciec i syn) mamy po 50% udziałów. Obecnie ojciec chce wyjść ze spółki (nie będzie prowadził dalej żadnej działalności gospodarczej). (...)

 • Inspektor pracy uratował sklep przed pożarem

  osobiście poinformował inspektora pracy o dokonaniu wymiany uszkodzonego kotła.  Źródło: www.pip.gov.pl inspektor pracy, sklep, pożar, temperatura, BHP, kotłownia

 • Prezent na Walentynki - jak go zwrócić?

  otrzymania. Pamiętajmy również, że sprzedawca nie może zażądać dodatkowej opłaty za zwrot. Sklep musi nam ponadto oddać całą sumę, jaką zapłaciliśmy za przedmiot – ma na to 14 (...)

 • Bruksela szykuje bat na sklepy internetowe

  odstraszające – zaznaczono w dyrektywie. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl internet, zwrot towaru, zakupy, umowa na odległość, e-sklep, konsument, prawa konsumenta

 • Kupujemy prezent w internecie. Na co uważać?

  w Polsce nie podaje swojego adresu, a co 7 sklep w ogóle nie informuje o koszcie dostawy. Często sklepy ograniczają własną odpowiedzialność, np. dają konsumentowi 14 dni na złożenie reklamacji

 • Pułapki regulaminów sklepów internetowych

  ;wnież rodzaj prowadzonej działalności.  Autor: Benedykt Baliga, aplikant radcowski w Kancelarii GACH, HULIST, MIZIŃSKA, WAWER – adwokaci i radcowie prawni sp.p. sklep, internetowy

 • Stosowanie przepisów SANEPID-u

  oddziałem SANEPID-u i uzyskanie tam niezbędnych informacji. prawdopodobnie to Sanepid właśnie narzuca sposoby wywiązywania się z wymogów Rozporządzenia. sklep spożywczy, dobra praktyka higieniczna, (...)

 • Zakaz palenia tytoniu na terenie zakładu a BHP

  sklepu. palenie papierosów, czas pracy, miejsce pracy, sklep spożywczy, zakaz palenia

 • Co zrobić w przypadku braku zgody na otwarcie sklepu monopolowego?

  uchwały wspólnoty do sądu – jest nim właściciel lokalu. Jeśli więc posiada Pan prawo własności lokalu, w których ma zostać założony sklep alkoholowy, jest Pan podmiotem uprawnionym (...)

 • Zatrudnienie po urlopie wychowawczym

  ma podstaw do wypowiedzenia umowy. Można więc ewentualnie sprawdzić czy w chwili likwidacji sklepu w X drugi sklep w tej miejscowości miał pełną obsadę. Jeśli nie to można rozważyć argumentację, (...)

 • Rozliczenia między małżonkami - opinia prawna

  małżonków,środki zgromadzone na rachunku otwartego lub pracowniczego funduszu emerytalnego każdego z małżonków." Warto zauważyć, że o ile sklep jest własnością Pani męża, (...)

 • Majątek kawalerski i inne rzeczy, które nie są wspólne z żoną - stan prawny obowiązujący do 19 stycznia 2005 r.

  wspólny małżonków, ale także, gdy należy ono tylko i wyłącznie do jednego z nich, np. , jeżeli mąż prowadzi sklep, który założył jeszcze przed zawarciem małżeństwa, to (...)

 • Sklep internetowy z odzieżą

  wpływ na kwestie cywilnoprawne zwiazane z zawieraniem umów i uprawnieniami konsumentów. Informacje na ten temat zawiera artykuł: Świadczenie usług drogą elektroniczną   sprzedaż, sklep

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

  Witam, pozwów przez jakąś organizacje ciąg dalszy, na początek maja mam nieobowiązkowe przesłuchanie w swojej sprawie, aż niby trzy punkty, niedozwolone, Proszę (...)

 • Reklamacja butów - zwrot gotówki

  Witam, moja narzeczona kupiła z koncem listopada kozaki za ca. 300 pln. Po niecałym miesiącu zareklamowaliśmy je, bo skóra zaczęła się łuszczyć (...)

 • sklep internetowy

  Witam Obecnie rezyduję w Anglii i rozważam założenie sklepu internetowego w ramach portalu Allegro zajmującego się sprzedażą towarów zakupionych (...)

 • c.o. - sklep w obrębie WM - koszty wspólne

  Witam i bardzo prosze o pomoc. Mieszkam w dużej wspólnocie mieszkaniowej - A. z budynkiem ścianą połączony jest drugi budynek - WM B. Na parterze (...)

 • sklep Suncosmetics

  W listopadzie 2012 r. zakupiłam zestaw do opalania natryskowego od Suncosmetics w sklepie internetowym dostępnym na ich stronie.Wszystko by było w (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane