Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Urlop dla poratowania zdrowia

  zdrowia (jego rozpoczęcia). Nie wystarczy więc zatrudnienie w pełnym wymiarze w chwili składania wniosku o urlop dla poratowania zdrowia. Okres siedmioletniej pracy w szkole, (...)

 • Ochrona zdrowia nauczyciela

  bezpośrednio przed datą rozpoczęcia urlopu dla poratowania zdrowia. Wymóg siedmioletniego okresu pracy w szkole dotyczy udzielenia pierwszego urlopu dla poratowania (...)

 • Na jakich zasadach udzielany jest urlop na podratowanie zdrowia?

  Pracuję jako nauczycielka w szkole podstawowej od 10 lat. Chciałabym wziąć urlop na poratowanie zdrowia. Chciałabym wiedzieć na jakich zasadach udzielany jest taki urlop? (...)

 • Porada prawna na temat skierowanie na urlop dla poratowania zdrowia druk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat skierowanie na urlop dla poratowania zdrowia druk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)

  zasadach określonych w odrębnych przepisach. 9. Nauczyciel akademicki nie ponosi kosztów związanych z orzekaniem o stanie jego zdrowia w związku z potrzebą udzielenia urlopu dla poratowania (...)

 • Karta Nauczyciela

  nawiązany na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony przekształca się w stosunek pracy na podstawie mianowania z pierwszym dniem miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, (...)

 • Urlop dla poratowania zdrowia a dwa etaty

  wydaje się, że po przejściu na urlop dla poratowania zdrowia w pierwszej uczelni, zmuszony będzie Pan wykorzystać przysługujący mu na drugiej uczelni urlop (...)

 • Urlop dla poratowania zdrowia

  dokładnej podstawy prawnej. Czy pomiędzy kolejnym urlopem dla poratowania zdrowia powinna istnieć jakaś określona przerwa? Jeśli stan zdrowia nadal jest niezadowalający to kiedy (...)

 • Urlop dla poratowania zdrowia

  jest zatrudniony, potwierdzającego prawo do ubiegania się o urlop dla poratowania zdrowia. W celu wydania orzeczenia o stanie zdrowia lekarz przeprowadza osobiście badanie (...)

 • Jak będą finansowane zadania oświatowe?

  województwa), wyrażając każdorazowo zgodę. Oznacza to, że dyrektor szkoły będzie miał więcej czasu na konsultacje oraz rozmowy z rodzicami i uczniami.  Urlop wypoczynkowy (...)

 • Finansowanie zadań oświatowych po nowemu

  urlopu dla poratowania zdrowia będzie orzekał – na podstawie wydanego przez dyrektora szkoły skierowania na badania lekarskie –lekarz medycyny pracy, a nie jak (...)

 • Finansowanie zadań oświatowych

  pracy mogą odgrywać istotną rolę. O potrzebie udzielenia nauczycielowi urlopu dla poratowania zdrowia będzie orzekał – na podstawie wydanego przez dyrektora szkoły (...)

 • Urlop dla poratowania zdrowia a pełnienie funkcji kuratora społecznego

  art. 84 ust. 1 pkt 1 w związku z art. 5 ust. 1 pkt 3 Urlop, dla poratowania, zdrowia, pełnienie, funkcji, kuratora, społecznego

 • Wypowiedzenie umowy o pracę w czasie choroby pracownika – opinia prawna

  nieprzekraczającym jednorazowo 1 roku. Jednak jeżeli nauczycielowi do nabycia prawa do emerytury brakuje mniej niż 1 rok, płatny urlop dla poratowania zdrowia nie może być udzielony (...)

 • Działalność zarobkowa nauczyciela

  artykułu w okresie przebywania na urlopie dla poratowania zdrowia nauczyciel nie może nawiązać stosunku pracy lub podjąć innej działalności zarobkowej. W przypadku stwierdzenia, (...)

 • Praca w trakcie urlopu dla poratowania zdrowia

  wypłacane dla celów regeneracji zdrowia takiego nauczyciela? Zgodnie z Kartą Nauczyciela nauczyciel w okresie przebywania na urlopie dla poratowania zdrowia zachowuje (...)

 • Kolejny urlop dla poratowania zdrowia

  starać o kolejny urlop na tej samej podstawie? Obecnie pracuję, jestem nauczycielem mianowanym. Na urlopie byłam jedynie 10 miesięcy. Skończył się 30 czerwca 2003 r. Kwestie związane (...)

 • Jak wyjechać na leczenie do uzdrowiska?

  ; na podstawie wywiadu i wyników badań – może wystawić skierowanie na leczenie uzdrowiskowe albo rehabilitację uzdrowiskową. Skierowanie należy złożyć w oddziale (...)

 • Podwyżki wynagrodzeń dla nauczycieli przebywających na urlopie dla poratowania zdrowia

  utożsamienie wynagrodzenia za urlop dla poratowania zdrowia nauczyciela z zasiłkiem chorobowym przyznawanym po 33 dniu przebywania na długotrwałym zwolnieniu i które (...)

 • Urlop dla poratowania zdrowia a stan nieczynny

  Czy nauczyciel mianowany (szkoła podstawowa) będący w stanie nieczynnym, może pójść na urlop dla poratowania zdrowia? Przepisy Karty Nauczyciela nie wypowiadają się jasno (...)

 • Emerytura nauczycielska

  - od sierpnia 1984 do lutego 1985 (5 miesięcy) b/ urlop macierzyński/wychowawczy - od sierpnia 1991 do sierpnia 1992 (12 miesięcy) c/ dwukrotnie roczny urlop dla poratowania zdrowia (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  nianią może zostać podpisana na dowolny okres czasu, np. na czas nieokreślony z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia warunków pracy lub na 2 lata, a następnie przedłużona na (...)

 • Urlop nauczyciela dla poratowania zdrowia

  pełnym wymiarze zajęć, a więc nauczyciel zatrudniony na część etatu nie spełnia tego wymagania. Jeżeli w chwili kiedy nauczyciel planowałby pójść na urlop dla poratowania (...)

 • Urlop dla poratowania zdrowia

  poratowania zdrowia jest prawem podmiotowym pracownika. W okresie zaś tego urlopu stosunek pracy nauczyciela jest chroniony.” Urlop, dla poratowania, zdrowia

 • Urlop dla poratowania zdrowia

  zdrowotnej dla szkół wyższych bądź w przychodni akademickiej. Uprawnienie do urlopu dla poratowania zdrowia będzie istniało w opisanej wyżej treści 31 sierpnia 2006 r na (...)

 • Urlop zdrowotny nauczyciela

  nauczycielowi zatrudnionemu w pełnym wymiarze zajęć na czas nieokreślony po przepracowaniu co najmniej 7 lat w szkole, dyrektor szkoły udziela urlopu dla poratowania zdrowia, w (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane