Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  7 lub 8, wystąpią nowe okoliczności uzasadniające przypuszczenie, że skazany w czasie pobytu poza zakładem karnym nie będzie przestrzegał porządku prawnego, albo jeżeli skazany korzystający (...)

 • Kodeks karny wykonawczy

  . (Uchylony)Art. 48. W posiedzeniu w przedmiocie zarządzenia wykonania zastępczej kary pozbawienia wolności ma prawo wziąć udział prokurator, skazany oraz jego obrońca, a gdy skazany pozostaje (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. I

  skazany może korzystać z pomocy obrońcy ustanowionego w tym postępowaniu.§ 2. W postępowaniu przed sądem skazany musi mieć obrońcę, jeżeli: 1) jest głuchy, niemy lub niewidomy, 2) (...)

 • Porada prawna na temat skazany

  Nie szukaj dłużej informacji na temat skazany, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks karny

  skazany, sąd może wymierzyć karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.§ 2. Jeżeli sprawca uprzednio skazany (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. III

  publicznej, 2) Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, jeżeli skazany ma order, odznaczenie lub tytuł honorowy, 3) organy i instytucje, w których skazany pełnił ostatnio funkcje (...)

 • Kodeks Karny - Część Ogólna, Rozdziały I-XV

  prawomocnie skazany.§ 2. Sąd może podjąć postępowanie karne, jeżeli sprawca w okresie próby rażąco narusza porządek prawny, w szczególności gdy popełnił inne niż określone (...)

 • Kara pozbawienia wolności na wolności

  określi przy tym przedziały czasu w ciągu doby i w poszczególnych dniach tygodnia, w których skazany ma prawo się oddalić. Pozostały czas można określić jako areszt domowy. Skazany (...)

 • Rozłożenie grzywny na raty

  dowodu. Skazany zawsze może składać wnioski, skargi i prośby do organów wykonujących orzeczenie. grzywna, wykonanie, skarga, wniosek, zażalenie, egzekucja

 • Dozór uproszczony

  oddaniu pod dozór, więc skazany nie zgłosił się w ciągu 7 dni, może mu grozić jakaś kara? Czy kurator ma prawo wzywać skazanego i żądać informacji, jeżeli skazany w żaden sposób nie (...)

 • Rozpatrzenie wniosku o warunkowe zwolnienie z kary

  przebywa skazany. Sąd penitencjarny jest wydziałem sądu okręgowego. Posiedzenie sądu powinno się odbyć w zakładzie karnym. Wraz z wniesieniem wniosku skazany uiszcza opłatę w wysokości (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Przedawnienie wyroku

  Jak dlugo trzeba czekac na przedawnienie wyroku, albo czy mozna ten wyrok zawiesic?? (karolllll) To reguluje k.k. Art. 103. par 1. Nie można wykonać (...)

 • Zawieszenie kary ze względu na dziecko

  Mój narzeczony siedzi w więzieniu, wyrok kończy mu się dopiero za rok. jestem w ósmym miesiącu ciąży i chciałam zapytać, czy jeśli urodzi się (...)

 • Skazany bez obecności na procesie?? Czy to zgodne z prawem???

  Mój kolega miał taką sprawę, że parę miesięcy temu potrącił kobietę na przejściu dla pieszych. Był trzeźwy, ale wypadek był z jego winy. (...)

 • odwieszenie wyroku i nowa grzywna

  Hello, czy sąd zawsze odwiesza karę pozbawienia wolności z zawieszeniu? Czy ma takie coś miejsce tylko, jeżeli w kolejnym wyroku również orzeczono (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane