Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Egzekucja do rzeczy objętej współwłasnością

  był fakt, że nie jest to właściwy instrument prawny do kwestionowania swego braku odpowiedzialności względem wierzyciela. Skarga na czynności komornika służy do podnoszenia kwestii formalno-prawnych

 • Wznowienie postępowania przed NSA a koszty sądowe

  adwokata (przymus adwokacko-radcowski do napisania skargi) oraz koszty wpisu sądowego. Kiedy Sąd orzeka o kosztach dotyczących wznowienia postępowania czy na rozprawie dot. wznowienia czy na rozprawie (...)

 • Wznowienie postępowania cywilnego

  Mój zakład pracy otrzymał od komornika zajęcie wynagrodzenia na podstawie postępowania upominawczego. Według pisma o zajęciu wynagrodzenia sąd wydał nakaz zapłaty na posiedzeniu w dniu 20-06-2001 (...)

 • Porada prawna na temat skarga na sąsiada

  Nie szukaj dłużej informacji na temat skarga na sąsiada, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przesłanie akt do sądu II instancji

  służy skarga na bezczynność sądu. przesłanie akt, sądu drugiej instancji, zażalenie, termin, bezczynność sądu, skarga, doręczenie, zwrotka

 • Błędne orzeczenie o kosztach sądowych

  instancji) a zatem nie ma spełnionej pierwszej przesłanki pozwalającej na wniesienie skargi. Ponadto, w przedstawionej sytuacji trudno uznać również, że strona nie miała możliwości zmiany (...)

 • Egzekucja z majątku spółki długu wspólnika

  zaskarżone w drodze skargi na czynności komornika w trybie określonym w art. 767 kodeksu postępowania cywilnego, którą należy złożyć do sądu rejonowego, w którego okręgu działa komornik. Skarga (...)

 • Przewlekłość działania SKO

  stopnia. W związku z tym jedynym możliwym środkiem zaskarżenia jest skarga na bezczynność. Skargę wnosi się do właściwego ze względu na siedzibę organu (SKO) Wojewódzkiego Sądu (...)

 • Budowa ze starym pozwoleniem na budowę

  bądź  na sąsiedniej działce istniał już budynek ze ścianą usytuowaną bezpośrednio przy tej granicy, a wznoszony budynek: przylegał do istniejącego całą długością swojej ściany,  miał (...)

 • Warunki techniczne przewodu kominowego

  Uważam, że podwyższenie komina na optymalną wysokość w domu jednorodzinnym, opalanym drewnem przez sąsiada, umożliwi wyniesienie dymu na odpowiednią wysokość i zapobiegnie: snuciu (...)

 • Skarga na burmistrza

  15.09.2006 r. Rada Miejska na sesji wyraziła zgodę na przydział mieszkania komunalnego rodzinie R. Do dziś burmistrz nie wydał decyzji. Według mojej wiedzy miał na to 7 dni. Cytuję: (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ogrodzenie w granicy działki z położoną instalacją elektryczną.

  Mam problem z sąsiadem. Mianowicie: sąsiad wybudował ogrodzenie murowane o wysokości 3,5m. Dokonał zgłoszenia tegoż ogrodzenia w Starostwie Powiatowym (...)

 • pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało (...)

 • Uciążliwi lokatorzy

  Mieszkamy w wieżowcu na IX p. powyżej, na Xp mieszka rodzina, która zachowuje się skandalicznie są bardzo uciążliwymi lokatorami wydaje się im, (...)

 • uciążliwi sąsiedzi...

  Wynajmujemy z koleżanką mieszkanie w nowym bloku i od roku mamy problemy z sąsiadką, która mieszka pod nami. Nie jesteśmy złośliwe, prowadzimy (...)

 • Skarga

  Witam Do kogo należy składać skargę na radnego miasta? A czego ma ta skarga dotyczyć? Źle zagłosował na posiedzeniu rady, czy przeszedł przez (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane