Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wybór prezydenta można zaskarżyć

  ;w wyborów do wiadomości publicznej przez Państwową Komisję Wyborczą. Skarga może zostać wysłana Poczta Polską, w tym przypadku za termin złożenia pisma uznaje się datę na stemplu (...)

 • KE powinna nakładać sankcje na państwa, które nie implementują unijnych przepisów

  Komisję do dokładnego monitorowania transpozycji dyrektyw, których celem jest zapobieganie dyskryminacji na tle rasowym oraz na rynku pracy oraz zgodności z ich postanowieniami ustawodawstwa (...)

 • Kiedy należności sądowe mogą zostać umorzone, rozłożone na raty czy odroczone?

  na raty należności sądowych może - na zarządzenie prezesa sądu rejonowego lub okręgowego - wykonywać referendarz sądowy. Na zarządzenie referendarza przysługuje skarga do (...)

 • Porada prawna na temat skarga na sąsiada

  Nie szukaj dłużej informacji na temat skarga na sąsiada, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zwrot wydatków na noclegi nie stanowi przychodu

  zwrotu wydatków na noclegi w trasie oraz prawidłowe w części dotyczącej zwrotu wydatków na paliwo do samochodów służbowych, opłat za przejazdy płatnymi autostradami oraz (...)

 • Gdy skarga pauliańska nie wystarcza

  osobę trzecią w wyniku zbycia.Problem polegał na tym, iż w sprawie nie zostały spełnione przesłanki z art. 531 § 1 k.c., który pozwala na wystąpienie przeciwko tzw. osobie czwartej, (...)

 • Pożyczka lombardowa - opinia prawna

  artykułem 403 kodeksu postępowania cywilnego można żądać wznowienia na tej podstawie, że: wyrok został oparty na dokumencie podrobionym lub przerobionym albo na skazującym wyroku (...)

 • Termin na wydanie zarządzenia tymczasowego

  prawa. W związku z tym może się zdarzyć, iż sąd wyda postanowienie w terminie późniejszym. Skarga na przewlekłość postępowania przysługuje, gdy postępowanie w sprawie trwa dłużej, (...)

 • Wymagania Urzędu Skarbowego przy rejestracji VAT

  przeczytać: Jak składać skargi i wnioski dotyczące administracji publicznej? rejestracja VAT, VAT-R, wezwanie, skarga

 • Czynności rozstrzygające i faktyczne

  W uzasadnieniu postanowienia na skargę na czynności komornika sąd stwierdził, że zgodnie z art. 767 kpc skarga na czynności komornika przysługuje na wszystkie jego czynności, (...)

 • Egzekucja do rzeczy objętej współwłasnością

  był fakt, że nie jest to właściwy instrument prawny do kwestionowania swego braku odpowiedzialności względem wierzyciela. Skarga na czynności komornika służy do podnoszenia kwestii formalno-prawnych

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ogrodzenie w granicy działki z położoną instalacją elektryczną.

  Mam problem z sąsiadem. Mianowicie: sąsiad wybudował ogrodzenie murowane o wysokości 3,5m. Dokonał zgłoszenia tegoż ogrodzenia w Starostwie Powiatowym (...)

 • pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało (...)

 • Uciążliwi lokatorzy

  Mieszkamy w wieżowcu na IX p. powyżej, na Xp mieszka rodzina, która zachowuje się skandalicznie są bardzo uciążliwymi lokatorami wydaje się im, (...)

 • uciążliwi sąsiedzi...

  Wynajmujemy z koleżanką mieszkanie w nowym bloku i od roku mamy problemy z sąsiadką, która mieszka pod nami. Nie jesteśmy złośliwe, prowadzimy (...)

 • Skarga

  Witam Do kogo należy składać skargę na radnego miasta? A czego ma ta skarga dotyczyć? Źle zagłosował na posiedzeniu rady, czy przeszedł przez (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane