Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Skarga na burmistrza

  15.09.2006 r. Rada Miejska na sesji wyraziła zgodę na przydział mieszkania komunalnego rodzinie R. Do dziś burmistrz nie wydał decyzji. Według mojej wiedzy miał na to 7 dni. Cytuję: (...)

 • Kiedy warto postarać się o zezwolenie dewizowe?

  określonych w ustawie Prawo dewizowe, w zakresie których nie udzielono ogólnego zezwolenia dewizowego albo udzielono takiego zezwolenia, ale na innych warunkach niż te, na których ma nastąpić (...)

 • Odszkodowanie za zalanie mieszkania przez sąsiada

  oszacowano na kwotę ok. 2 tys. złotych. Żąda się ode mnie zapłaty ww. kwoty, pomimo faktu iż mieszkanie sąsiada jest ubezpieczone. Czy taka decyzja ma uzasadnienie prawne? Albo czy należną (...)

 • Opinia prawna na temat skarga na sąsiada

  Nie szukaj dłużej informacji na temat skarga na sąsiada, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prouratorski akt oskarżenia w sprawie o znieważenie i pomówienie sąsiada

  Czy prokurator może nas skarżyć za zniewagę czy pomówienie naszego sąsiada? Możliwa jest w takich sytuacjach odpowiedzialność karna na podstawie np.: art. 212 bądź 216 Kodeksu karnego (...)

 • Likwidacja niepodjętych depozytów

  Kodeksu postępowania cywilnego o egzekucji z ruchomości. W sprawach tych ma orzekać, w postę­powaniu nieprocesowym, sąd rejonowy właściwy ze względu na miejsce złożenia depozytu. Na

 • Naruszenie dóbr osobistych oraz immisje

  wypoczynku i prywatności. Na podstawie tych przepisów można również domagać się zaniechania działań naruszających dobra (a więc zaniechania prowadzenia hodowli przy granicy z działką (...)

 • Nie zawsze dostaniesz uzasadnienie postanowienia

  postanowienie rozpoznające skargę na czynność komornika tylko wtedy, gdy podlega ono zaskarżeniu (art. 357 § 1 i 2 w związku z art. 13 § 2 k.p.c.).W uzasadnieniu SN wpierw przypomniał, że (...)

 • Egzekucja roszczenia zasądzonego w wyroku

  wykonawczego u komornika wyegzekwuje komornik od tegoż sąsiada np. poprzez sprzedaż ruchomości. Co do przywrócenia stanu poprzedniego to odbywa się to tak; jeżeli dłużnik ma wydać nieruchomość (...)

 • Upadłość konsumencka - liberalizacja przepisów w imię zasad współżycia społecznego?

  wierzyciel nie pozostanie jednak bez ochrony – na postanowienie sądu w niniejszym przedmiocie przysługuje mu bowiem zażalenie, zaś na postanowienie sądu drugiej instancji – skarga (...)

 • Ulga podatkowa nie może zależeć od rodzaju i położenia szkoły...

  możliwość uwzględnienia czesnego uiszczanego na rzecz niektórych prywatnych szkół położonych na terytorium tego państwa jako wydatek szczególny wpływający na (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ogrodzenie w granicy działki z położoną instalacją elektryczną.

  Mam problem z sąsiadem. Mianowicie: sąsiad wybudował ogrodzenie murowane o wysokości 3,5m. Dokonał zgłoszenia tegoż ogrodzenia w Starostwie Powiatowym (...)

 • pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało (...)

 • Uciążliwi lokatorzy

  Mieszkamy w wieżowcu na IX p. powyżej, na Xp mieszka rodzina, która zachowuje się skandalicznie są bardzo uciążliwymi lokatorami wydaje się im, (...)

 • uciążliwi sąsiedzi...

  Wynajmujemy z koleżanką mieszkanie w nowym bloku i od roku mamy problemy z sąsiadką, która mieszka pod nami. Nie jesteśmy złośliwe, prowadzimy (...)

 • Skarga

  Witam Do kogo należy składać skargę na radnego miasta? A czego ma ta skarga dotyczyć? Źle zagłosował na posiedzeniu rady, czy przeszedł przez (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane