Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odmowa wyłączenia urzędnika z postępowania

  ważny interes stron. Wyłączenie następuje w drodze postanowienia. Wyłączenie na podstawie art. 24 § 3 kpa nie następuje bowiem z mocy prawa. Wydaje się więc, że powoływanie się na wyłączenie (...)

 • Zniesienie współwłasności gospodarstwa rolnego - opinia prawna

  , jednakże zgodnie z art. 216 § 2 k.c., wysokość tych spłat może być obniżona z uwagi na: typ, wielkość i stan gospodarstwa, sytuację osobistą i majątkową współwłaściciela zobowiązanego (...)

 • Wznowienia postępowania nieprocesowego

  charakteryzuje się tym, że może ono się toczyć nawet bez udziału uczestnika postępowania (niestawiennictwo uczestnika nie ma wpływu na rozpoznanie sprawy). wznowienie postępowania, skarga, (...)

 • Opinia prawna na temat skarga na sąsiada

  Nie szukaj dłużej informacji na temat skarga na sąsiada, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Termin rozpatrzenia wniosku o kontakty z dziećmi

  zatytułowanego Co zrobić, gdy postępowanie sądowe się wlecze – skarga na bezczynność sądu, gdzie znajdują się niezbędne informacje dotyczące niniejszej sytuacji. Z przedstawionej (...)

 • Zmiana interpretacji urzędu skarbowego

  administracyjnego na decyzję dyrektora izby skarbowej. pisemna interpretacja, decyzja, naczelnik urzędu skarbowego, dyrektor izby skarbowej, skarga, sąd administracyjny

 • Zgoda stron na zmianę ostatecznej decyzji o ustaleniu warunków zabudowy

  podlegająca zmianie na podstawie niniejszego przepisu (stronami wówczas byli właściciele nieruchomości sąsiednich względem działki nr 4745/1). W ocenie Sądu, pogląd ten nie zasługuje na (...)

 • Rzecznik Praw Obywatelskich - kiedy warto się do niego zwrócić o pomoc?

  w podejmowaniu decyzji.Czy Rzecznik podejmuje swoje działania tylko na wniosek?Nie. Podjęcie czynności przez Rzecznika następuje:na wniosek obywateli lub ich organizacji, na wniosek organów

 • Powództwo o zwolnienie przedmiotu z egzekucji

  ruchomości. Z moim kolegą nie mam żadnego wspólnego majątku i nie prowadzimy żadnej wspólnej firmy. Na protokole jest informacja, że można złożyć skargę na czynności komornika w ciągu (...)

 • Dokonanie spisu inwentarza

  interesie (oczywiście w zależności od posiadanego długu) warto samemu powziąć pewne informacje o możliwych składnikach jego majątku.   Na czynności komornika może być wniesiona (...)

 • Wniosek o wyłączenie stronniczego sędziego

  kolejności. Może Pan powiadomić przełożonego sędziego sądu rejonowego jakim jest prezes sądu rejonowego. Może Pan powiadomić też prezesa sądu apelacyjnego. W żadnym wypadku nie przysługuje Panu skarga (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ogrodzenie w granicy działki z położoną instalacją elektryczną.

  Mam problem z sąsiadem. Mianowicie: sąsiad wybudował ogrodzenie murowane o wysokości 3,5m. Dokonał zgłoszenia tegoż ogrodzenia w Starostwie Powiatowym (...)

 • pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało (...)

 • Uciążliwi lokatorzy

  Mieszkamy w wieżowcu na IX p. powyżej, na Xp mieszka rodzina, która zachowuje się skandalicznie są bardzo uciążliwymi lokatorami wydaje się im, (...)

 • uciążliwi sąsiedzi...

  Wynajmujemy z koleżanką mieszkanie w nowym bloku i od roku mamy problemy z sąsiadką, która mieszka pod nami. Nie jesteśmy złośliwe, prowadzimy (...)

 • - Kupię Tuska i zrobię z niego niewolnika.

  W CZYM http://niepoprawni.pl/grafika/po-w-tle-pzprjpg http://www.google.pl/imgres?q=PIS&hl=pl&sa=G&biw=1015&bih=563&gbv=2&tbm=isch&tbnid=ebCyCVwtacX_UM:&imgrefurl=http://www.marki.net.pl/o-partii-pis-7655&docid=4_BGMCX9sgozNM&w=1670&h=1670&ei=ZsptTqm3Gofvsgbtpum8BA&zoom=1&iact=rc&dur=0&page=1&tbnh=134&tbnw=134&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:2,s:0&tx=82&ty=59 (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane