Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo własności przemysłowej (art. 120 - 195)

  . 1.  Prawo ochronne na znak towarowy nie rozciąga się na działania dotyczące towarów ze znakiem, polegające w szczególności na ich oferowaniu do sprzedaży lub dalszym (...)

 • Jakie są prawa człowieka?

  każdy, kto przebywa legalnie na terytorium państwa, ma prawo do swobodnego poruszania się i do swobodnego wyboru miejsca zamieszkania na tym terytorium. Każdy może swobodnie opuścić (...)

 • Za zatruwanie środowiska będzie kara więzienia

  . W przypadku, gdy w wyniku zanieczyszczenia dojdzie do śmierci człowieka, sprawca trafi za kratki na czas od 2 do 12 lat. Art. 183 § 3 k.k. ureguluje natomiast odpowiedzialność osoby, (...)

 • Porada prawna na temat skarga do wojta na zanieczyszczenie wody

  Nie szukaj dłużej informacji na temat skarga do wojta na zanieczyszczenie wody, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przedsiębiorcy i bankowcy o sytuacji w polskiej gospodarce

  banków do poziomu obowiązującego w krajach euro - z 3,5% do 2%. Zwiększy to płynność banków.b) Jak najszybsza implementacja dyrektywy MIFiD do polskiego porządku prawnego.c) (...)

 • Kara więzienia za zatruwanie środowiska

  Wyrzucanie śmieci do lasu czy spalanie ich na działkach lub za domem będzie wkrótce przestępstwem wpisanym do kodeksu karnego. Za zatrucie wody, powietrza lub ziemi truciciel (...)

 • Uzdrowiska trują. Alarmujący raport NIK

  podczyszczano je do parametrów pozwalających na ich wprowadzenie do środowiska naturalnego. Pozostałe gminy błędnie kwalifikowały ścieki pokąpielowe do bytowych i wysyłały (...)

 • Gospodarka bez odpadów?

  komunalnych: Do 2025 r. Do 2030 r. Do 2035 r. 55 % 60 % 65 % Ponadto bardziej rygorystyczne zasady obliczania współczynników recyklingu przyczynią się do (...)

 • Dostęp do linii brzegowej jeziora

  uprawnień wynika z ustawowych gwarancji przysługujących każdemu do korzystania z wód publicznych. Zgodnie z przepisami prawa wodnego, prawa właścicielskie w stosunku do wód publicznych stanowiących (...)

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów - krótki komentarz

  fizycznym „zapobiegającym” tzw. pozornym umowom najmu). Umowa najmu lokalu na czas dłuższy niż rok powinna być zawarta na piśmie. W przypadku niezachowania tego wskazania umowę (...)

 • Skarga na wójta na bezczynność

  odpowiedzi na pismo - rurę tymczasowo sam zabezpieczyłem przed wyciekiem wody. Jak zobligować gminę (wójta gminy) do naprawy wodociągu? Czy pismo skierowane do wójta (...)

 • Zmiany w BHP

  załącznik nr 2 do rozporządzenia. Jakie pomieszczenia do wypoczynku powinien zapewnić pracodawca? Zgodnie z nowymi przepisami, pracodawca musi zapewnić łatwo dostępne pomieszczenia przeznaczone (...)

 • Zapobieganie szkodom w środowisku i ich naprawa

  środowiska.  Przepisy ustawy stosuje się do bezpośredniego zagrożenia szkodą w środowisku lub do szkody w środowisku, wywołanych emisją rozproszoną, pochodzącą z wielu źródeł, (...)

 • Kara więzienia za nielegalne wysypiska

  Osoba wyrzucająca śmieci do lasu naraża się na karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Od dziś sąd ma prawo nałożyć taką karę na każdego, gdy nielegalnie składowane (...)

 • Pas ochronny jeziora

  inwestycji zaliczonych do przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko. Obszar ochronny ustanawia, w drodze rozporządzenia, dyrektor regionalnego zarządu gospodarki wodnej, (...)

 • Trucie środowiska skończy się więzieniem

  będzie natomiast śmierć człowieka, to sprawca zostanie pozbawiony wolności nawet na 12 lat. Kary będą groziły nie tylko za szkodzenie człowiekowi, lecz także przyrodzie i zwierzętom. W przypadku (...)

 • Koszt uzyskania przychodu wynajmującego

  takie koszty do uzyskania przychodów wynajmujący powinien wykazać ich związek z przychodem, w tym fakt iż zakup oleju czy gazu do ogrzewania wynajętej hali miał służyć zachowaniu lub (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Tzw. woda gospodarcza

  Temat ten był już poruszany na forum, w 2002 r. Chodzi o rozliczanie wody zużytej w budynku, a konkretnie o obciążanie wszystkich lokatorów przez (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane