Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wykonanie czynności a bezzasadność skargi

  to bezzasadne mogło być jedynie rozpatrywanie skargi, a nie uznawanie jej za bezzasadną? Czy można zaskarżyć taką uchwałę by wykazać wójtowi, że skargi były zasadne? Do kogo? Do Wojewody (...)

 • Czy radny może zaskarżyć zarządzenie zastępcze wojewody o wygaśnięciu swojego mandatu?

  ochrony praw potencjalnie naruszonych powyższym zarządzeniem. Nierówne traktowanie przejawia się w szczególności w pozbawieniu adresata zarządzenia zastępczego prawa do sądu w zakresie prawa do (...)

 • Skarga na bezczynność organu administracji

  organem właściwym do załatwienia skargi. Organy właściwe do załatwienia skarg składanych w trybie art. 227 kpa są określone w art. 229 kpa czyli dla: 1) rady gminy, rady powiatu i sejmiku (...)

 • Opinia prawna na temat skarga do wojewody

  Nie szukaj dłużej informacji na temat skarga do wojewody, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zawiadomienie o sposobie załatwienia skargi

  Wojewódzki udzielił mi wymijającej odpowiedzi. Nie ustosunkował się do istoty skargi. Czy w tej sytuacji przysługują mi jakiekolwiek środki prawne mające na celu skłonienie wojewody do (...)

 • Drugi przetarg przed rozpatrzeniem skargi

  sukcesu, gdyż starosta mógł się bronić twierdząc, że nie dokonywał dalszych czynności w odniesieniu do pierwszego przetargu. A ogłoszenia drugiego przetargu przepis nie zabrania. Mamy tu więc (...)

 • Wykonalność decyzji zaskarżonej do NSA

  kwoty, czekając na rozpatrzenie skargi przez NSA. Zgodnie z ustawą o Naczelnym Sądzie Administracyjnym wniesienie skargi do NSA co do zasady nie wstrzymuje wykonania aktu ( decyzji wojewody (...)

 • Postępowanie administracyjne

  właściwy tryb postępowania administracyjnego w takiej sytuacji, czy powinienem skierować skargę do SKO, skargę do wojewody mazowieckiego, czy też przysługuje mi skarga do (...)

 • Skarga kasacyjna

  skardze kasacyjnej do NSA powinno być naruszenie przez WSA artykułu 145 par 1 p 1a P.p.s.a czy też artykułu 145 par 1 p 1c P.p.s.a.? Zgodnie z art. 175 prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi

 • Odwołanie od decyzji Wojewody

  szczególne mogą ustalać inne wymogi co do treści odwołania. Odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu, który wydał decyzję. Odwołanie wnosi się (...)

 • Odrzucenie skargi przez WSA

  Złożyłem dwie skargi do WSA na działanie Starosty i Wojewody po wysłaniu wezwania do usunięcia niezgodności z prawem. Sąd odrzucił skargi, podkreślając w uzasadnieniu, że skargi (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Dyrektor miejskiej placówki zwolniony bezprawnie

  Witam. Ostatnio w mojej miejscowości głośno o pewnej sprawie. Artykuł z lokalnej strony internetowej:. Szesnaście miesięcy od odwołania Mirosława (...)

 • - Kupię Tuska i zrobię z niego niewolnika.

  W CZYM http://niepoprawni.pl/grafika/po-w-tle-pzprjpg http://www.google.pl/imgres?q=PIS&hl=pl&sa=G&biw=1015&bih=563&gbv=2&tbm=isch&tbnid=ebCyCVwtacX_UM:&imgrefurl=http://www.marki.net.pl/o-partii-pis-7655&docid=4_BGMCX9sgozNM&w=1670&h=1670&ei=ZsptTqm3Gofvsgbtpum8BA&zoom=1&iact=rc&dur=0&page=1&tbnh=134&tbnw=134&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:2,s:0&tx=82&ty=59 (...)

 • skarga kasacyjna do NSA

  Bardzo proszę o opinię w sprawie pozwolenia na budowę. Otrzymałam pozwolenie na rozbudowę i nadbudowę istniejącego budynku od Prezydenta Miasta. (...)

 • Ogrodzenie w granicy działki z położoną instalacją elektryczną.

  Mam problem z sąsiadem. Mianowicie: sąsiad wybudował ogrodzenie murowane o wysokości 3,5m. Dokonał zgłoszenia tegoż ogrodzenia w Starostwie Powiatowym (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane