Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o kontroli skarbowej

  stwierdzenia nieważności decyzji ostatecznej dyrektora urzędu kontroli skarbowej lub Generalnego Inspektora Kontroli Skarbowej właściwy jest Generalny Inspektor Kontroli Skarbowej; w sprawach (...)

 • Jak i kiedy trzeba uiścić opłatę skarbową?

  skarbowej. Zachowano zamknięty katalog czynności urzędowych podlegających opłacie skarbowej. Opłacie skarbowej podlega teraz w sprawach indywidualnych z zakresu administracji publicznej (...)

 • Powrót znaków opłaty skarbowej i inne zmiany w opłacie skarbowej

  ; Przepisy dotyczące opłaty skarbowej obowiązujące do dnia 31 grudnia 2006 r. przewidywały trzy sposoby zapłaty opłaty skarbowej, tj. gotówką, bezgotówkowo lub znakami opłaty (...)

 • Porada prawna na temat skarbowej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat skarbowej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nie wyrzucaj znaków opłaty skarbowej! - Mogą się jeszcze przydać...

  opłaty skarbowej oraz sposobu prowadzenia rejestrów tej opłaty (Dz. U. 2000 r., Nr 110, poz. 1176, ze zm.); Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 25 lipca 2006 r. w sprawie sposobu zapłaty (...)

 • Jak dokonać zapłaty opłaty skarbowej i jak jest ona zwracana?

  urzędowej albo wniosku o wydanie zaświadczenia lub zezwolenia albo ich poświadczonych kopii wraz z dowodem zapłaty opłaty skarbowej, albo wraz z adnotacją o dokonanej zapłacie opłaty skarbowej. W (...)

 • Zmiany w kontroli skarbowej

  kontroli skarbowej Zgodnie ze znowelizowanym przepisem ustawy o kontroli skarbowej, do zakresu kontroli skarbowej należy m.in. kontrola zgodności z prawem przywozu na terytorium Rzeczypospolitej

 • Nowelizacja ustawy o KAS - skarbówka może więcej...

  , który nie jest pracownikiem izby administracji skarbowej albo funkcjonariuszem Służby Celno-Skarbowej. Jednocześnie wprowadzono regulację, w myśl której w przypadku wszczęcia (...)

 • Pełnomocnik przedsiębiorcy

  opłaty skarbowej od złożenia dokumentu stwierdzającego udzielenie pełnomocnictwa lub prokury przedstawiono podstawowe informacje dotyczące naliczania opłaty skarbowej. Z interpretacji (...)

 • Struktura i zadania Krajowej Administracji Skarbowej

  podlegają: Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, dyrektorzy izb administracji skarbowej. Natomiast dyrektorom izb administracji skarbowej podlegają: naczelnicy urzędów skarbowych, (...)

 • Zniesienie obowiązku zapłaty opłaty skarbowej?

  zasady zapłaty oraz zwrotu opłaty skarbowej. Projekt rozporządzenia Ministra Finansów w tej sprawie ma zostać wkrótce zamieszczony na stronie internetowej Ministerstwa Finansów w Biuletynie Informacji

 • Opinia PKPP Lewiatan do projektu ustawy o zmianie ustawy o kontroli skarbowej oraz niektórych innych ustaw

  i 3 ustawy o kontroli skarbowej - aby w sprawie żądania informacji wydawane było postanowienie, na które służy zażalenie. 6. Art. 1 pkt 38 (dotyczy art. 33b ust. 1 ustawy)Przepis art. 33b ust

 • Opłata skarbowa po nowemu

  skarbowej zbiorczej informacji o przypadkach nieuiszczenia należnej opłaty skarbowej od złożonych w sądzie dokumentów stwierdzających udzielenie pełnomocnictwa lub prokury oraz ich odpisów

 • Gdzie zostaną scentralizowane usługi informatyczne KAS?

  na powyższe zmiany organizacyjne w ustawie o Krajowej Administracji Skarbowej dokonano zmian uchylających regulacje dotyczące CI KAS oraz dyrektora CI KAS. W ustawie - Przepisy wprowadzające ustawę (...)

 • Rządowy projekt zmiany ustawy o kontroli skarbowej oraz Ordynacji podatkowej

  .); Ustawa z dnia 28 września 1991 r. o kontroli skarbowej (Dz. U. 2004 r., Nr 8, poz. 65, ze zm.) rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o kontroli skarbowej, Ordynacji podatkowej, konrola (...)

 • Kontrola skarbowa ma być skuteczniejsza!

  przeprowadzane będą przez miejscowy urząd kontroli skarbowej, co pozwoli na sprawne i terminowe realizowanie zadań. Źródło: www.kprm.gov.plPodstawa: Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o (...)

 • Procedury budowlane

  urzędowej, złożenia wniosku o wydanie zezwolenia (art. 6 ust. 1 i 3 ustawy o opłacie skarbowej), co oznacza, iż opłata skarbowa jest należnością opłacaną z góry. Zapłaty opłaty skarbowej (...)

 • Opłata skarbowa od weksla wystawionego w 2006 r.

  zobowiązania, np. wypełnienie weksla na kwotę niższą czy wyższą, nie mają znaczenia dla opłaty skarbowej należnej od weksli, wysokość tej opłaty określa się bowiem na dzień wystawienia weksla (...)

 • Co nowego w Ordynacji podatkowej?

  budżetowej Krajowej Administracji Skarbowej od 1 stycznia 2019 r. Zmiana ta ma usprawnić funkcjonowanie Krajowej Administracji Skarbowej w obszarze finansowo-księgowym oraz umożliwić zaprojektowanie (...)

 • Skład podatkowy - jak go otworzyć?

  podlegającej kontroli celno-skarbowej są zapewnione warunki i środki do sprawnego przeprowadzenia kontroli celno-skarbowej, jak również, czy miejsce prowadzenia składu podatkowego spełnia (...)

 • Jak zdobyć zawód doradcy podatkowego?

  Minister Finansów wyznacza terminy rozpoczęcia praktyki w urzędzie skarbowym, izbie skarbowej oraz w urzędzie kontroli skarbowej. Na wniosek kandydata, Przewodniczący Krajowej Rady (...)

 • Skarbówka dalej dokręca śruby przedsiębiorcom...

  Projekt zmian ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej idzie do Sejmu Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz niektórych innych

 • Ordynacja podatkowa (art. 272 - 344)

  skarbowej.” § 3.  Zachowanie tajemnicy skarbowej obowiązuje również po ustaniu zatrudnienia, zakończeniu stażu lub praktyki.§ 4. Do przestrzegania tajemnicy skarbowej (...)

 • Uzupełnienie opłaty skarbowej za weksel

  adnotację o zapłacie opłaty skarbowej;  2) znakami opłaty skarbowej - w przypadku wystawienia weksla bez użycia urzędowego blankietu wekslowego, gdy wysokość należnej opłaty (...)

 • Opodatkowanie akcyzą płynu do papierosów elektronicznych i wyrobów nowatorskich

  rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 17 lutego 2017 r. w sprawie właściwości urzędów skarbowych i izb administracji skarbowej w zakresie spraw dotyczących znaków akcyzy. (...)

 • Jak przeprowadzana jest kontrola rodzaju paliwa?

  ;łowego sposobu oraz trybu przeprowadzania przez funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej kontroli rodzaju paliwa (Dz.U. z 2017 r., poz. 397); Ustawa z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji

Zobacz więcej

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Opinia prawna

  Onufry przez 20 lat pracował w Urzędzie Skarbowym w Pcimiu. 30 października 2006 r otrzymał decyzję dyrektora Izby Skarbowej o przeniesieniu z dniem (...)

 • kompetencje usług urzędu kontroli skarbowej

  Witam Poszukuje informacji na temat [B]kompetencje usług urzędu kontroli skarbowej,[/B] ciężko mi tak powiedzieć dokładnie jakie informacje powinny (...)

 • opłata skarbowa za pełnomocnictwo

  Witam Czy opłata skarbowa za pełnomocnictwo dotyczy osób wymienionych na pełnomocnictwie czy dokumentu?? Składałam pełnomocnictwo dla biura rachunkowego (...)

 • Windykacja oplaty skarbowej

  Witam, Mam takie pytanie: Czy firmy windykacyjne mogą prowadzić windykację opłaty skarbowej w imieniu np. Gminy ? Pzdr.


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.