Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks karny skarbowy

  skazany za umyślne przestępstwo skarbowe na karę pozbawienia wolności popełnił w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej roku tej kary umyślnie przestępstwo skarbowe tego samego rodzaju, sąd (...)

 • Czynny żal pozwala uniknąć konsekwencji karnych skarbowych

  Bezpieczeństwa Wewnętrznego - w sprawach o przestępstwa skarbowe ujawnione w zakresie swego działania przez ten organ; Żandarmeria Wojskowa - w sprawach o przestępstwa skarbowe i wykroczenia (...)

 • NSA o przedawnieniu zobowiązań podatkowych

  treść art. 70 § 6 pkt 1 O.p. nie odnosi się do stanu świadomości podatnika o wszczętym postępowaniu w sprawie o przestępstwo skarbowe (wykroczenie skarbowe), ale wskazuje na zawiadomienie (...)

 • Porada prawna na temat skarbowe

  Nie szukaj dłużej informacji na temat skarbowe, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Stosowanie ustawy o STIR

  pojęcia Wyłudzenia skarbowe Czyny stanowiące wyłudzenia skarbowe obejmują wyłącznie umyślne przestępstwa i przestępstwa skarbowe (a nie wykroczenia). Katalog przestępstw stanowiących (...)

 • Zakres regulacji kodeksu karnego skarbowego

  . Organy, o których mowa wyżej, mogą wszcząć dochodzenie w sprawach o przestępstwa skarbowy i wykroczenia skarbowe nie należące do ich właściwości; po zabezpieczeniu dowodów przekazują sprawę (...)

 • Jak będą nakładane mandaty za wykroczenia skarbowe?

  , poz. 930, ze zm.)   mandat, kara grzywny, nakładanie kary grzywny w drodze mandatu karnego, wykroczenia skarbowe, funkcjonariusze finansowych i niefinansowych organów postępowania przygotowawczego

 • Zaostrzony Kodeks karny skarbowy!

  jako przestępstwo skarbowe lub wykroczenie skarbowe. Sąd będzie też mógł orzec przepadek narzędzia lub innego przedmiotu stanowiącego mienie ruchome, które służyło lub było przeznaczone (...)

 • Ustawa o kontroli skarbowej

  skarbowe, banki są obowiązane do sporządzania i przekazywania informacji dotyczących podejrzanego w zakresie:  1) posiadanych rachunków bankowych lub rachunków oszczędnościowych, liczby (...)

 • Przedawnienie należności celnych

  sprawie o przestępstwo skarbowe lub wykroczenie skarbowe. należności celne, przedawnienie należności celnych, dług celny, decyzja celna

 • PIT 2013. Niezłożenie zeznania podatkowego może być przestępstwem

  być uznane za przestępstwo czy wykroczenie skarbowe, jego społeczna szkodliwość musi być większa niż znikoma. To organ prowadzący postępowanie musi wykazać, na czym polega szkodliwość społeczna (...)

 • Zmiany w kontroli skarbowej

  postępowania kontrolnego, postępowania w sprawach o przestępstwa skarbowe lub wykroczenia skarbowe albo postępowania w sprawach o przestępstwa i wykroczenia podlegają niezwłocznemu, komisyjnemu (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 272 - 344)

  przestępstwa skarbowe lub wykroczenia skarbowe lub kontrolą podatkową;  2a)  Generalnemu Inspektorowi Informacji Finansowej - zgodnie z przepisami o przeciwdziałaniu wprowadzaniu (...)

 • Prawo celne - Kodeks celny

  zakończenia postępowania karnego lub postępowania w sprawie o przestępstwo skarbowe lub wykroczenie skarbowe; 2) doręczenia organowi celnemu prawomocnego orzeczenia sądu administracyjnego. Art. (...)

 • Przepadek samochodu przemytnika

  popełnienia przestępstwa skarbowego będzie odnosiło się do właśnie tej kategorii czynów zabronionych. Odpowiednio znajdzie to zastosowanie do odpowiedzialności za wykroczenie skarbowe, ale (...)

 • Odpowiedzialność karna skarbowa

  znamienia czynu zabronionego, uwzględnia się tylko co do sprawcy, którego ona dotyczy. Za przestępstwa skarbowe lub wykroczenia skarbowe odpowiada, jak sprawca, także ten, kto na podstawie przepisu (...)

 • Przedawnienie a postępowanie karne

  przedawnienia biegnie dalej od dnia następującego po dniu prawomocnego zakończenia postępowania w sprawie o przestępstwo skarbowe lub wykroczenie skarbowe.Zatem, jeśli w listopadzie 2009 r. wszczęto (...)

 • Rozliczenie podatku VAT w spółce cywilnej

  mandatem za powstałe wykroczenie skarbowe? Czy jest przepis pozwalający (nakazujący) każdemu ze wspólników uregulować należny podatek? Zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku od towarów (...)

 • Rządowy projekt zmiany ustawy o kontroli skarbowej oraz Ordynacji podatkowej

  postępowaniu podatkowym mogą być materiały zgromadzone w toku prawomocnie zakończonego postępowania karnego albo postępowania w sprawach o przestępstwa skarbowe lub wykroczenia skarbowe. Przedmiotowe (...)

 • Jak uzyskać licencję syndyka?

  publicznego lub nieumyślne przestępstwo skarbowe. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 9 maja 2007 r. o licencji syndyka (druk sejmowy nr 1060); Ustawa z dnia 28 lutego 2003 r. – Prawo upadłościowe (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  urzędy skarbowe wniosek o wpis hipoteki przymusowej do sądu składa właściwy naczelnik urzędu skarbowego.§ 3. Przedmiotem hipoteki przymusowej może być: 1) część ułamkowa nieruchomości, (...)

 • Przestępstwa skarbowe a wykroczenia skarbowe

  Czym różnią się przestępstwa skarbowe od wykroczeń skarbowych? Kodeks karny skarbowy wprowadza rozróżnienie na przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe. Przestępstwo skarbowe (...)

 • Przestepstwo a wykroczenie skarbowe

  przepisy niniejszej ustawy, stosuje się tę ustawę. Co istotne, przestępstwo skarbowe lub wykroczenie skarbowe można popełnić w zasadzie tylko umyślnie, a nieumyślnie jedynie, jeżeli (...)

 • Gdzie najszybciej rozliczają PITy? Poznaj rankingi największego w Polsce badania dotyczącego zwrotu podatku z PIT w 2017 r.

  kategorii dużych miast, najszybciej z zeznaniami podatników poradziły sobie urzędy skarbowe w Bydgoszczy. Tu średni czas oczekiwania na zwrot podatku wynosił 44 dni. Na drugim miejscu, z wynikiem (...)

 • Sankcje za niezłożenie CIT-8

  będą ponosili co do zasady członkowie zarządu, gdyż - zgodnie z art. 9 § 3 Kodeksu karnego skarbowego - za przestępstwa skarbowe lub wykroczenia skarbowe odpowiada, jak sprawca, (...)

 • Spóźniłeś się złożeniem deklaracji podatkowej? Co dalej?

  skarbowe. Zgodnie z art. 53 § 3 w zw. art. 53 § 1 kks ustawowy próg to kwota nieprzekraczająca pięciokrotnej wysokości minimalnego wynagrodzenia – czyli w 2013 r. to będzie &ndash

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • KRUK! potrzebuje pomocy!

  Witam, Mam pytanie dotyczace doświadczeń z KRUKIEM. Ale żeby od początku - w grudniu bank citi wypowiedzial mi umowę o kartę kredytową i zarządał (...)

 • wykroczenie skarbowe

  witam co to takiego wykroczenie skarbowe?? Czego to dotyczy? Czy taki mandat za wykroczenie skarbowe można dostać jak zwyczajny mandat od policji? Wykroczenie (...)

 • zaświadczenie o nie karalności

  Cześć. Potrzebuje otrzymać zaświadczenie o niekaralności. Ile ono kosztuje. Studiuje resocjalizacje i mamy praktyki w więzieniu. Ale zastanawia mnie (...)

 • Sąd grodzki

  Potrzebuje w skrocie opisu jakimi sprawami zajmuje sie sad grodzki.? Listonosz przyniosł mi list polecony lecz nie bylo mnie w domu i nikt nie mogl go (...)

 • Spóźnisz się z PIT ? Kara nawet do 27 720 zł. !!!

  Spóźnialski podatnik musi liczyć się z karą finansową za niedopełnienie obowiązku wynikające z ustawy o PIT. Grzywna za wykroczenie skarbowe (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane