Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kto reprezentuje Skarb Państwa w sporze z Prezesem ZUS?

  jednostki organizacyjnej z której działalnością wiąże się dochodzone roszczenie. W postępowaniach sądowych, w których stroną jest Skarb Państwa, a roszczenia związane są z działalnością (...)

 • Prokuratoria Generalna

  postępowania, cofnięcia pozwu lub wniosku, uznania roszczenia lub wniosku, zrzeczenia się roszczenia, ograniczenia roszczenia lub zawarcia ugody sądowej jest wiążący dla Prokuratorii (...)

 • Szkody górnicze

  zadośćuczynienia za doznane krzywdy). Roszczenia takie ulegają jak inne roszczenia majątkowe przedawnieniu – przyjmuje się ogólny termin trzyletni przedawnienia, liczony od dnia (...)

 • Porada prawna na temat skarb roszczenia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat skarb roszczenia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ile trzeba zapłacić w sądzie?

  postępowanie; zmianę lub uchylenie postanowienia w przedmiocie zabezpieczenia roszczenia niemajątkowego 100 zł od wniosku o: udzielenie zabezpieczenia roszczenia majątkowego, chyba że (...)

 • Przedawnienie roszczenia poręczyciela

  Najwyższy odniósł się także do możliwości przerwania biegu przedawnienia roszczenia w przypadku prowadzenia niedopuszczalnej egzekucji administracyjnej:Dochodzenie przez Skarb Państwa roszczenia

 • Kodeks postępowania cywilnego

  adwokatowi lub radcy prawnemu;  4) zawarcia ugody, zrzeczenia się roszczenia albo uznania powództwa, jeżeli czynności te nie zostały wyłączone w danym pełnomocnictwie;  5) odbioru

 • Kolejność zaspokojenia roszczeń Skarbu Państwa

  wcześniejszych, należności wierzycieli, którzy prowadzili egzekucję, inne należności.   egzekucja, kolejność zaspokajania, kategoria, Skarb Państwa, roszczenia, wierzyciele, Ordynacja (...)

 • II - Kodeks postępowania cywilnego - Sąd. Strony. Koszty

  ;udzielenia dalszego pełnomocnictwa procesowego adwokatowi lub radcy prawnemu;    4) zawarcia ugody, zrzeczenia się roszczenia albo uznania powództwa, jeżeli czynności te nie (...)

 • Prawo o postępowaniu układowym

  może również umorzyć postępowanie. Art. 35. §1. W postępowaniu sądowym uznanie przez dłużnika roszczenia strony przeciwnej, zrzeczenie się roszczenia, zawarcie ugody lub przyznanie okoliczności, (...)

 • Skarb Państwa może zasiedzieć nieruchomość przejętą w ramach władztwa publicznego

  ujmowaniu stanu siły wyższej. Uchwała pełnego składu Izby Cywilnej Sądu Najwyższego z dnia 26 października 2007 r., sygn. akt III CZP 30/07 Skarb Państwa, nieruchomość, zasiedzenie, imperium, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Roszczenia byłych spadkobierców

  Chcę nabyć nieruchomość dla której w księdze wieczystej właścicielem gruntu jest skarb państwa a użytkownikiem wieczystym jest developer. W księdze (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • skarb państwa uchyla się od wypłaty odszkodowania

  Już lata walczę o to, żeby Skarb Państwa (Starosta lub Wojewoda, bo oboje prowadzą postępowanie o moją sprawę) wypłacił mi pieniądze za bezprawnie (...)

 • kolizja

  Witam Mam takie pytanie co mi grozi wjechałem w słup autem ale nic mi sie nie stało uciekłem z miejsca wypadku co mi teraz grozi?Z góry dziękuję (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane