Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zgłoś się do „małego ZUS

  społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego na ZUS ZUA, z kodem tytułu ubezpieczenia zaczynającym się od 05 90. Rezygnacja z „małego ZUS" Z „małego ZUS" możesz zrezygnować (...)

 • Jak dobrowolnie ubezpieczyć się zdrowotnie?

  zdrowotnemu, musi on także złożyć deklarację rozliczeniową ZUS DRA – do 10. dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni (np. za lipiec do 10 sierpnia). Jaka jest wysokość składki? Wysokość (...)

 • Składki ZUS. Nie będzie podwójnych kar

  ZUS 2012 dla przedsiębiorcy   Rodzaj składki     Za luty – marzec   Za kwiecień – grudzień Na ubezpieczenie zdrowotne 254,55 (...)

 • Porada prawna na temat składki zus za marzec 20011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat składki zus za marzec 20011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • „Mały ZUS” od 1 stycznia 2019 r.

  przychodu z tytułu wykonywania działalności gospodarczej za poprzedni rok kalendarzowy, w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia doręczenia wezwania. Jeśli przedsiębiorca tego nie zrobi, ZUS (...)

 • Składki ZUS 2012: wzrost o ponad 900 zł

  ;   169,25 zł – na ubezpieczenie rentowe (8,00 proc. podstawy od składki za marzec 2012), 3)    51,83 zł – na ubezpieczenie chorobowe (2,45 proc. podstawy), (...)

 • Prawo do zasiłku chorobowego

  styczeń – marzec, kiedy pracownik przebywał w szpitalu w Chinach, a jednocześnie Firma nie chcąc, aby pracownik był stratny naliczała mu wynagrodzenie i odprowadzała za niego składki (...)

 • Nierozliczone składki kobiet zostaną uzupełnione w I połowie 2008 roku

    Czy ZUS ma pełne dane do rozliczenia składek? ZUS dysponuje pełnymi informacjami, za jakie osoby i za jaki okres należy sporządzić dokumenty ubezpieczeniowe i rozliczyć (...)

 • Zaległe składki na ubezpieczenie społeczne

  wypłaty zasiłku.(były składane przed biuro księgowe z zerową kwotą składek – chorobowe). Po informacji w ZUS powinnam dokonać korekty tych dokumentów, a co za tym idzie zapłacić (...)

 • Składka rentowa w górę. Ile na tym stracisz?

  . Teraz za osobę zarabiającą 1.500 zł szef odprowadza 67,50 zł składki rentowej miesięcznie. Składka za marzec 2012 roku będzie już o 20 zł wyższa i wyniesie 97,50 zł. Jeśli (...)

 • Złóż PIT-12 i zapomnij o rocznym rozliczeniu z fiskusem

  stycznia do grudnia pracodawca pobierze z wynagrodzenia za marzec (można jednak złożyć wniosek o pobranie z wynagrodzenia za kwiecień). Pobraną różnicę wpłaci na rachunek urzędu (...)

 • Zmiany podstaw wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne od czerwca 2004 r.

  ubezpieczenie zdrowotne wyniesie 1782,47 zł (począwszy od składek za miesiąc czerwiec). W związku z tym poszczególne składki wyniosą: Ubezpieczenie wypadkowe (1,93%) - 27,01 zł Ubezpieczenie (...)

 • przedawnienie należności z tytułu składek ZUS

  1. w/w składki dotyczą wszystkich miesięcy w okresie od stycznia 1999 do grudnia 2003. 2. ZUS przeprowadził kontrolę w mojej spółce cywilnej w okresie marzec-maj 2004 i decyzją z dnia (...)

 • Rencista płatnikiem VAT – opinia prawna

  lub rencisty. I tak dla emerytów i rencistów prowadzących pozarolniczą działalność za przychód przyjmuje się przychód stanowiący podstawę wymiaru składki na ubezpieczenia społeczne w (...)

 • Dochody ZUS, mimo kryzysu, są wyższe o 7 proc.

  ZUS opublikował na swej stronie wywiad z Marią Szczurczłonkiem zarządu ZUS ds. ekonomiczno-finansowych - Gazeta Prawna z dn. 22.05.2009 r.:Jak wyglądają wpływy do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (...)

 • Dobrowolne ubezpieczenie społeczne

  wysokości składki opłacanej przez Pana na ubezpieczenie chorobowe. ubezpieczenie społeczne, dobrowolne, obowiązkowe, składki, wysokość, praca, stosunek pracy, działalność gospodarcza, pozarolnicza

 • Nadpłata wynikająca z formularza PIT-40A/11A

  rok podatkowy powstanie różnica na korzyść podatnika (nadpłata), organ rentowy zalicza ją na poczet zaliczki należnej za marzec roku następującego po roku podatkowym. Jeżeli zaś nadpłata (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • POMOCY!!BŁAGAM!!Ubezpieczenie zdrowotne

  Witam prosze o odpowiedź na następujące pytanie: Jestem osobą bezrobotną, zarejestrowaną w Urzędzie Pracy. W międzyczasie podjęłam pracę na (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane