Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Składki ZUS 2012: wzrost o ponad 900 zł

  składki otrzymujemy kwotę 932,03 zł. Tyle płaciłby przedsiębiorca za styczeń i luty 2012 roku. Składki za marzec i kolejne miesiące do końca roku – ze względu na wyższe (...)

 • Zatrudnienie emeryta a składki ZUS

  Zamierzam zatrudnić emeryta w wieku 66 lat na 1/2 etatu. Zaznaczam, że jest on już zatrudniony u innego pracodawcy na pełny etat. Czy muszę opłacać składki ZUS? Jeśli tak, to w jakiej (...)

 • Rozwiązanie umowy o pracę - czego może się domagać pracownik?

  ; wynagrodzenia za czas gotowości do pracy oraz za czas niezawinionego przez pracownika przestoju; nagród jubileuszowych; wynagrodzenia za czas urlopu wypoczynkowego, a (...)

 • Opinia prawna na temat składki ZUS za 1/2 etatu pracownika 2011 minimalne/naleznosci

  Nie szukaj dłużej informacji na temat składki ZUS za 1/2 etatu pracownika 2011 minimalne/naleznosci, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Składki ZUS 2011: wzrost o blisko 560 zł

  prowadzącymi działalność gospodarczą,- twórcy i artyści. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl Składki ZUS 2011, Składki ZUS, działalność gospodarcza, przedsiębiorca, (...)

 • Ubezpieczenie społeczne pracowników - podstawa wymiaru składki

  pracownika (poza tym nie stosuje się ograniczenia dotyczącego rocznej maksymalnej wysokości podstawy wymiaru składki). Kto finansuje składki na ubezpieczenia społeczne? Składki (...)

 • Pracownik zmienia delegację z Czech do USA

  opłaca i rozlicza składki za pracowników wysłanych do pracy za granicę w ten sam sposób jak za pracowników zatrudnionych w kraju. Składki powinny być rozliczone i opłacone (...)

 • Od jutra wyższa składka do ZUS. Dla kogo?

  pracownika będzie wyższy o 865,20 zł. Przy osobie zarabiającej 3.604,68 zł szef odprowadzi za styczeń 162,20 zł składki rentowej. Składka za luty 2012 roku będzie już o 72,10 (...)

 • Okresy niezbędne do ustalenia emerytury

  dniem 9 maja 1945 r., d) obywateli polskich za granicą - u innych pracodawców zagranicznych, jeżeli w okresie pracy za granicą były opłacane składki na ubezpieczenie społeczne (...)

 • Ustalenie podstawy wymiaru

  składki, a w efekcie do stwierdzenia wysokości wypłacanego przez ZUS zasiłku chorobowego. Dlatego, mimo że brak przepisów wprost przyznających ZUS-owi prawo ingerencji w treść stosunku (...)

 • Ubezpieczenie pracownika oddelegowanego

  robotnicze oraz kwatery prywatne wynajmowane na cele zbiorowego zakwaterowania do limitu 500 zł. oddelegowanie pracownika, składki ZUS za pracownika oddelegowanego, delegacja, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

  Gdzie to zglosic? Przez dwa lata nie dostale ani 1 RMUA! (koza) raczej nie mozna nigdzie tego zglosic,poprostu musisz nachodzic kadrowa i zadac - badz (...)

 • Składki ZUS 2011

  Witam. chciałbym się dowiedzieć jak będzie wyglądać sytuacja z ZUSem w 2011 roku. Czy składki ZUS znacząco wzrosną?? z góry dziękuję za odpowiedź! (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane