Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks cywilny

  błędzie lub mogła z łatwością błąd zauważyć; ograniczenie to nie dotyczy czynności prawnej nieodpłatnej.§ 2. Można powoływać się tylko na błąd uzasadniający przypuszczenie, że gdyby składający (...)

 • I - KODEKS CYWILNY - Część ogólna

  błędzie lub mogła z łatwością błąd zauważyć; ograniczenie to nie dotyczy czynności prawnej nieodpłatnej. § 2. Można powoływać się tylko na błąd uzasadniający przypuszczenie, że gdyby składający

 • Co to jest umowa składu?

  . U. 1964 r., Nr 16, poz. 93 ze zmianami). umowa składu, przedsiębiorca składowy, składający, zawarcie umowy

 • Porada prawna na temat składający

  Nie szukaj dłużej informacji na temat składający, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak złożyć skargę na naruszenie przepisów RODO?

  żądanie przyznania odszkodowania z tytułu naruszenia przepisów o ochronie danych osobowych. Ta kwestia może być rozstrzygnięta wyłącznie przed sądem powszechnym. Składający skargę (...)

 • VII - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 835 - art. 921[16])

  wszelkie roszczenia do przedsiębiorcy składowego z tytułu umowy składu, z wyjątkiem roszczeń z tytułu niewidocznych uszkodzeń rzeczy, jeżeli składający, w ciągu siedmiu dni od odbioru, zawiadomił (...)

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  ; nie dotyczy to pojazdów złączonych w celu holowania;49a) kolejka turystyczna - zespół pojazdów składający się z ciągnika rolniczego, którego konstrukcja ogranicza prędkość

 • Oświadczenie woli - Co to jest i kiedy oświadczenie woli jest nieważne?

  , czy w chwili złożenia oświadczenia woli składający znajdował się w stanie wyłączającym świadome albo swobodne powzięcie i wyrażenie woli. Oparcie jednak przez biegłego opinii (...)

 • Jak podzielić pieniądze uzyskane w egzekucji?

  :   wierzyciele składający tytuł wykonawczy z dowodem doręczenia dłużnikowi wezwania do zapłaty oraz wierzyciele, którzy uzyskali zabezpieczenie powództwa, jeżeli zgłosili (...)

 • Termin ważności złożonej oferty

  o jej przyjęciu nie jest wymagane, w szczególności jeżeli składający ofertę żąda niezwłocznego wykonania umowy (np. zakup kawy z automatu), umowa dochodzi do skutku, skoro druga strona w czasie

 • Podmiot składający skargę do PIP

  W dniu 29.12.2008 napisałam skargę do PIP, w której prosiłam o przeprowadzenie kontroli w pewnej firmie wg właściwości rzeczowej i miejscowej. Głównie chodziło mi o brak utrzymania właściwej temperatury (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  składający oświadczenie o uznaniu dowiedział się o śmierci dziecka, nie później jednak niż do dnia, w którym dziecko osiągnęłoby pełnoletność. Art. 77. § 1. Oświadczenie konieczne do (...)

 • Komu rezygnację powinien zlożyć odchodzacy członek zarządu?

  ; przy bezpośrednim komunikowaniu się - również miejsce, w którym składający oświadczenie woli i adresat oświadczenia woli znajdują się w danej chwili. Wskazanie adresu (miejsca złożenia

 • Błąd lub groźba jako podstawa uchylenia się od oświadczenia o przyjęciu albo odrzuceniu spadku

  , albo grożono użyciem środka dozwolonego przez prawo, ale w celu wymuszenia określonego oświadczenia). groźba musi być poważna, tzn. taka, w wyniku której składający oświadczenie może (...)

 • Jak dokonać zapłaty opłaty skarbowej i jak jest ona zwracana?

  są od niej zwolnione albo b) podmiot składający zgłoszenie lub wniosek o dokonanie czynności urzędowej albo wniosek o wydanie zaświadczenia lub zezwolenia (pozwolenia, koncesji) jest zwolniony od

 • Stan wyłączający świadome i swobodne wyrażenie woli

  być znaczne. Jeżeli występuje ograniczenie w stopniu mniejszym niż znaczny, w stopniu, który pozwala na rozeznanie, czego składający oświadczenie chce dokonać (powzięcie woli) oraz na dokonanie

 • Kiedy i jak przeprowadza się postępowanie polubowne?

  powołanie arbitra, strony tego nie uczyniły, arbitra powołuje sąd na wniosek którejkolwiek ze stron,  jeżeli sprawa ma być rozpoznawana przez sąd polubowny składający się z parzystej (...)

 • Rozwód w Polsce czy za granicą - opinia prawna

  wniosku, lub składający wniosek zwykle zamieszkuje, jeśli mieszkał tam przynajmniej sześć miesięcy bezpośrednio przed złożeniem wniosku i jest obywatelem danego Państwa Członkowskiego (albo, (...)

 • Rozwiązanie małżeństwa zawartego za granicą - opinia prawna

  wniosek zwykle zamieszkuje, jeśli mieszkał tam przynajmniej rok bezpośrednio przed złożeniem wniosku,lub składający wniosek zwykle zamieszkuje, jeśli mieszkał tam przynajmniej sześć miesięcy (...)

 • Rozwód przebywającego na stałe w Anglii

  przynajmniej rok bezpośrednio przed złożeniem wniosku, lub — składający wniosek zwykle zamieszkuje, jeśli mieszkał tam przynajmniej sześć miesięcy bezpośrednio przed złożeniem wniosku (...)

 • Właściwość miejscowa sądu w sprawie rozwodowej

  , którykolwiek z małżonków zwykle zamieszkuje, lub składający wniosek zwykle zamieszkuje, jeśli mieszkał tam przynajmniej rok bezpośrednio przed złożeniem wniosku, lub składający wniosek (...)

 • Od 2013 roku nowe kategorie prawa jazdy i wymagania wiekowe dla kierujących pojazdami

  nieprzekraczającej 12 t, składający się z pojazdu ciągnącego określonego w prawie jazdy kategorii D1 i przyczepy  zasadniczo 21 lat kategorii B i C1+E, B i D1+E, B i C+E lub B i D+E zespół

 • Pora na arbitraż z prawdziwego zdarzenia

  sprawa ma być rozpoznawana przez sąd polubowny składający się z parzystej liczby arbitrów, każda ze stron powołuje równą liczbę arbitrów, a arbitrzy wybierają ze swego grona przewodniczącego; (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 1 - 20r)

  . 20m i art. 20n, stanowią dochód budżetu państwa. Art. 20p. Koszty postępowania, o których mowa w art. 265 § 1 pkt 1 3, obciążają podmiot składający wniosek o uznanie prawidłowości (...)

 • Umowa przechowania

  lub okoliczności wynika, że przechowawca może rozporządzać oddanymi na przechowanie rzeczami oznaczonymi tylko co do gatunku. przechowanie, umowa, przechowawca, składający

 • Kodeks postępowania karnego

  Art. 1. Postępowanie karne w sprawach należących do właściwości sądów toczy się według przepisów niniejszego kodeksu. Art. 2. § 1. Przepisy niniejszego kodeksu mają na celu takie ukształtowanie postępowania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wyrok skazujący

  Mam mieć sprwę karną , czy w wypadku wyroku skazującego mam prawo do zlorzenia apelacji,czy moge byc zamkniety do wiezienia prosto ze sprawy.Odpowiadam (...)

 • Unieważnienie małżeństwa.

  Dzień dobry. Proszę o infmormacje na temat powodów unieważnienia małżeństwa. Wiem że śmierć jest jedną z opcji. Inne powody niestety nie są (...)

 • Błąd popełniony na aukcji allegro

  Witam mam na imie Oskar i zwracam się do Was o pomoc, konkretnie o podpowiedź co mam robić, cała rzecz polega na: Wczoraj wieczorem wystawiałem na (...)

 • poradzcie co robic!!!

  witam wszystkich na tym forum. Postaram opisac w miare zwiezle moja sparawe. w 2001 roku nawiazalam romas z wydawalo by sie normalnym czlowiekiem,na poczatku (...)

 • składanie fałszywych zeznań

  Witam, co mi grozi za składanie fałszywych zeznań? Otóż jakiś czas temu kupiłem koledze telefon komórkowy, na siebie, ale on miał go spłacać. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane