Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ponowne złożenie wniosku do KRS

  ,bądź przepis art. 19 ust. 3 ustawy o KRS w zw. z art. 19 ust. 4 ustawy o KRS.(w postanowieniu sąd powinien wskazać podstawę prawną).Przepisy art. 130 k.p.c. stanowią, iż jeżeli pismo procesowe (...)

 • Opłata za zmiany w KRS

  opłaty w różnych wysokościach - pobiera się opłatę wyższą. Zgłaszając zatem przedstawione zmiany w KRS będą one objęte jednorazową opłatą wynoszącą 400 zł. Stała opłata za ogłoszenie (...)

 • Zwrot kosztów odpisu z KRS

  poniesione przy składaniu wniosku o sporządzenie odpisu z KRS-u. Przepisy kodeksu postępowania cywilnego przewidują wymóg oznaczenia miejsca zamieszkania lub siedziby stron będących przedsiębiorcami (...)

 • Opinia prawna na temat siedziby krs

  Nie szukaj dłużej informacji na temat siedziby krs, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Oddalenie wniosku o upadłość a odpowiedzialność członka zarządu - opinia prawna

  pracowników. Od dwóch miesięcy usiłujemy zmienić adres siedziby w KRS. 1. Czy Zarząd ma obowiązek poinformować swoich wierzycieli o odrzuconym wniosku o upadłość. Jeśli tak, (...)

 • Obowiązek ujawniania dodatkowych danych osobowych stron (PESEL, KRS, NIP) po nowelizacji kodeksu postępowania cywilnego

  tylko swojego nr PESEL lub NIP jeżeli jest osobą fizyczną lub nr KRS lub NIP jeżeli jest osobą prawną. Natomiast zgodnie z senacką poprawką obowiązek ustalenia nr PESEL lub KRS pozwanego (...)

 • Udostępnianie informacji gospodarczej

  wskazał takiego adresu - na adres siedziby dłużnika wezwania do zapłaty zawierającego ostrzeżenie o zamiarze przekazania danych do biura.Ustawa weszła w życie 26 kwietnia 2003r.

 • Ustawa o Krajowym Rejestrze Sądowym

  uwagi na zmianę siedziby - informację o państwie, do którego przeniesiono siedzibę, i rejestrze, do którego wpisano podmiot.2. W przypadku oddziałów przedsiębiorców

 • Dodatkowe biuro firmy a wpis do KRS

  miejscowości powinien być podany do KRS. Jeśli nie dochodzi do zmiany siedziby głównej to również nie ma konieczności podawania adresu, przy którym będzie się mieścić (...)

 • Doręczenie a wykreślenie adresu spółki w KRS

  wystarczające będzie naszym zdaniem złączenie odpisu (aktualnego) z KRS, bez adresu pozwanej. Możliwe, że postępowanie zakończy się bez udziału strony a wyrok uprawomocni się, jeśli kurator nie (...)

 • Aktualny odpis z KRS do pozwu

  pozew jeśli załączę do niego odpis z KRS, który na dzień dzisiejszy ma ok. 4 m-cy (wydany dokładnie 14/12/2007)? Właściwie żaden przepis nie wskazuje wprost na obowiązek załączania do pozwu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane