Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Siedziba firmy w wynajmowanym mieszkaniu

  Posiadam nieruchomość. Chcę ją w całości wynajmować. Czy mogę mimo wszystko zarejestrować siedzibę firmy w wynajmowanym lokalu? Czy firma może mieć siedzibę w lokalu, (...)

 • Tajemnica korespondencji jako dobro osobiste

  : czy jest możliwa rejestracja firmy w wynajmowanym mieszkaniu pomimo braku wyraźnej zgody właściciela mieszkania? Tajemnica korespondencji należy do katalogu dóbr osobistych chronionych (...)

 • Koszty działalności w domu

  do kosztów opłat w wysokości odpowiadającej udziałowi powierzchni firmy w powierzchni całego mieszkania (domu). Potwierdził to przykładowo Urząd Skarbowy w Pruszkowie, w (...)

 • Porada prawna na temat siedziba firmy w wynajmowanym mieszkaniu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat siedziba firmy w wynajmowanym mieszkaniu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umowa na wynajem lokalu między komandytariuszem

  identyfikacyjnego uwierzytelnionych lub urzędowo poświadczonych kopii dokumentów potwierdzających informacje objęte zgłoszeniem, w tym dokumentu potwierdzającego uprawnienie do korzystania (...)

 • Koszt wynajmu mieszkania dla pracownika

  również Internet w wynajmowanym mieszkaniu - na potrzeby firmowe i opłatę za użytkowanie telewizji. Czy opłaty te mogą być kosztem dla firmy? Jak wskazuje się w literaturze (...)

 • Odstąpienie od umowy zawartej poza lokalem

  ) rozwiązać umowę i odzyskać zaliczkę. W umowie istnieje zapis, że muszę zapłacić dodatkowo odszkodowanie za rozwiązanie umowy w ciągu 10 dni od podpisania w wys. 1000 zł. Siedziba (...)

 • Rozliczenie kosztów siedziby spółki z o.o.

  W jaki sposób można rozliczyć sobie koszty siedziby spółki z o.o., jeżeli mieści się ona w mieszkaniu jednego ze wspólników? Na gruncie prawa handlowego i podatkowego spółka z o.o. (...)

 • Kontrola dokumentacji firmy

  . przeglądnięcia dokumentów firmy? W każdym czasie pracownicy organów kontrolnych urzędów skarbowych oraz urzędów kontroli skarbowej mogą przeprowadzać kontrolę w prywatnym mieszkaniu, (...)

 • Utrzymanie mieszkania jako koszt podatkowy firmy

  na prowadzenie działalności gospodarczej. Tylko bowiem w takim przypadku możliwe jest ustalenie w jakiej proporcji ponoszone na utrzymanie mieszkania wydatki dotyczą części wykorzystywanej na

 • Wysokość podatku od nieruchomości

  działalności gospodarczej. W związku z powyższym należy wskazać, iż jeżeli dana osoba przeznaczyła całe mieszkanie lub jedno z pomieszczeń na prowadzenie działalności gospodarczej (np. dentysta (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Ustawa o ochronie danych osobowych

  Czy jeżeli Spółdzielnia poprzez Panią zatrudnioną w charakterze sprzątaczki przekazuje informację łatwo dostępną - czytaj nie w kopercie , całkowicie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane