Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Separacja ułatwieniem dla uzyskania rozwodu

  . Separacja jest orzekana także w sytuacji, gdy rozwód nie jest dopuszczalny (np. gdy żąda jej małżonek wyłącznie winny rozkładu pożycia, a drugie z małżonków sprzeciwia się temu żądaniu i (...)

 • Kiedy możesz żądać separacji i jakie są jej skutki?

  współżycia społecznego; Przykład: Separacja nie jest dopuszczalna, jeżeli jedno z małżonków jest nieuleczalnie chore, a separacja stanowiłaby dla niego rażącą krzywdę; (...)

 • Różnice pomiędzy orzeczeniem rozwodu a separacją

  orzeczona separacja sądowa sugeruje, że pomiędzy małżonkami nastąpił już rozkład pożycia (w przypadku separacji sądowej zupełny). W tym sensie separacja może ułatwić późniejsze (...)

 • Porada prawna na temat separacja

  Nie szukaj dłużej informacji na temat separacja, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Środki utrzymania podczas separacji faktycznej

  decyzji żony jest Pańska ciężka choroba, to orzeczenie separacji w takich okolicznościach jest niedopuszczalne. Podkreślić jednak należy, iż nawet, jeśli separacja zostanie orzeczona, to małżonek, (...)

 • Alimenty dla męża po orzeczeniu separacji - opinia prawna

  nieznaczne. alimenty, separacja, orzeczenie separacji, niedostatek, mąż, żona, rozdzielność majątkowa

 • Separacja przed sądem okręgowym

  właściwy jest sąd okręgowy miejsca zamieszkania powoda - czyli osoby, która wystąpiła z pozwem. O pozwu o separację pobiera się stały wpis w wysokości 500 zł. separacja, sąd, właściwość (...)

 • Sposób zniesienia separacji

  . Postanowienie sąd wydaje po przeprowadzeniu rozprawy. prawo rodzinne, separacja, zniesienie separacji, orczenie o końcu separacji, separacja prawna, separacja faktyczna

 • Przesłanki i czas trwania separacji

  pożycia fizycznego w ogóle po zawarciu małżeństwa nie doszło). separacja, rozwód, trwały rozpad pożycia, przesłanki, czas trwania, pozew

 • Separacja a rozliczenie podatku dochodowego

  . pit, wspólne rozliczenie, separacja, małżonek, dziecko, rozliczenie z dzieckiem, osoba samotnie wychowująca

 • Separacja sądowa a dziedziczenie po małżonku

  Pani także inne uprawnienia, czyli nie przysługuje Pani roszczenie o zachowek. dziedziczenie, orzeczenie separacji, wyłączenie od dziedziczenia, małżeństwo, separacja z orzeczeniem winy

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • separacja

  Mój mąz zdradzil mnie z inna kobietą. Bylismy malżeństwem 8 lat. mamy dwoje dzieci. Wyprowadzilam sie do rodzicow. Nie chce juz mieć z nim nic wspólnego. (...)

 • Separacja czy rozwód

  Jestem w trakcie rozwodu, bez orzekania winy i mam za sobą pierwszą rozprawę. Przede mną druga i własnie gdzieś usłyszałam, że pomimo tego że (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • SEPARACJA!

  Chcialam zapytac,jak dlugo i w jakich przypadkach moze trwac okres separacji orzeczonej przez sad,jakie mozliwosci granice posiada taki stan rzeczy-slyszalam,ze (...)

 • SEPARACJA ZAMIAST ROZWODU?

  Czy sad po dlugim(3 letnim)postepowaniu rozwodowym wysunietym zgodnie przez oboje malzonkow majacych 2 dzieci moze orzec separacje zamiast orzeczenia rozwodu?separacja (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane