Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  separacji ustają jej skutki.§ 3. Znosząc separację, sąd rozstrzyga o władzy rodzicielskiej nad wspólnym małoletnim dzieckiem małżonków. SEPARACJA. DZIAŁ V Art. 61[7]. § 1. Krewnymi w linii (...)

 • Zniesienie wspólności w trakcie rozwodu

  orzeczonej przez sąd). Jeżeli by tak było, to, wspólność majątkowa małżeńska ustałaby już z dniem orzeczenia separacji, Zakładamy jednak, iż pomiędzy Państwem nie została orzeczona separacja. (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  zastępczego, o ile podział bądź jego przyznanie jednemu z małżonków są możliwe.§ 3. Na wniosek jednego z małżonków sąd może w wyroku orzekającym rozwód dokonać podziału (...)

 • Porada prawna na temat separacja małżeńska wniosek

  Nie szukaj dłużej informacji na temat separacja małżeńska wniosek, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozdzielność majątkowa a podział majątku

  ). Zatem w czasie trwania wspólności ustawowej niedopuszczalny jest ani umowny, ani sądowy - nawet na zgodny wniosek małżonków - podział majątku wspólnego. Trwała separacja (...)

 • Rozwód i separacja a podział majątku wspólnego małżonków

  ., Nr 16, poz. 93, ze zmianami).   wina w rozkładzie pożycia małżeńskiego, rozwód, separacja, podział majątku wspólnego małżonków, żona, mąż, wspólność majątkowa małżeńska, (...)

 • Separacja a intercyza

  umowę zawarli. separacja, intercyza, wspólność, umowa majątkowa, małżeństwo, alimenty

 • Kiedy możesz żądać separacji i jakie są jej skutki?

  , zatem do sądu wnosi się wniosek, a nie pozew. Wniosek taki podlega opłacie stałej w wysokości 100 zł. Sąd nie wydaje wyroku, lecz postanowienie. Właściwy jest tu sąd okręgowy (właściwość (...)

 • Klauzula wykonalności a separacja małżonków

  związek małżeński oraz wspólność majątkowa. Jeżeli w chwili orzekania o nadaniu klauzuli wykonalności małżeńska wspólność majątkowa już nie istnieje, to art. 787 § 1 k.p.c. nie ma zastosowania (...)

 • Zniszczenie cudzej rzeczy a współwłasność

  ) na odmowę wszczęcia postępowania karnego. przestępstwo, mienie, rzecz, cudza, współwłasność, małżeńska, małżeństwo, małżonek, zniszczenie

 • Zniesienie wspólności i podział majątku przed orzeczeniem separacji - opinia prawna

  przyszłości żadnych roszczeń.” separacja, umowa majątkowa, rozdzielność, wspólność, podział, sądowy, umowa, intercyza, wartość, skład, przedmioty

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • separacja

  Mój mąz zdradzil mnie z inna kobietą. Bylismy malżeństwem 8 lat. mamy dwoje dzieci. Wyprowadzilam sie do rodzicow. Nie chce juz mieć z nim nic wspólnego. (...)

 • Separacja czy rozwód

  Jestem w trakcie rozwodu, bez orzekania winy i mam za sobą pierwszą rozprawę. Przede mną druga i własnie gdzieś usłyszałam, że pomimo tego że (...)

 • SEPARACJA ZAMIAST ROZWODU?

  Czy sad po dlugim(3 letnim)postepowaniu rozwodowym wysunietym zgodnie przez oboje malzonkow majacych 2 dzieci moze orzec separacje zamiast orzeczenia rozwodu?separacja (...)

 • Podział majątku

  Komu należy się dom wybudowany na działce nalężącej do jednego ze współmałżonków (niezamieszkały). Jak spłacić drugą stronę stronę wg (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane