Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  określa się według linii i stopnia pokrewieństwa. PRZEPISY OGÓLNE DZIAŁ I RODZICE I DZIECI. DZIAŁ Ia Oddział 1  Macierzyństwo  Art. 61[9]. Matką dziecka jest kobieta, która (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  , a jeżeli mężczyzna ten nie żyje - przeciwko dziecku.§ 3. Jeżeli dziecko żąda unieważnienia uznania, powództwo powinno być wytoczone przeciwko mężczyźnie, który dziecko (...)

 • Jak obliczyć ulgę na dziecko? - PIT 2014

  ; Odliczenie ulgi na dziecko nie przysługuje ponadto od miesiąca kalendarzowego, w którym dziecko na podstawie orzeczenia sądu zostało umieszczone w instytucji zapewniającej całodobowe (...)

 • Porada prawna na temat separacja i dziecko

  Nie szukaj dłużej informacji na temat separacja i dziecko, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dziedziczenie ustawowe, czyli kto i w jaki sposób dziedziczy po zmarłym, jeśli nie pozostawił on testamentu?

  zarówno w grupie pierwszej, jak i drugiej, czyli zarówno ze zstępnymi zmarłego, jak i z jego rodzicami i rodzeństwem, jednak w przypadku obydwu grup udział spadkowy może (...)

 • PIT 2012. Jak obliczyć ulgę na dziecko?

  zapewniają nieodpłatnie pełne utrzymanie.   Dziecko osiąga pełnoletniość. Co z ulgą? Rodzice maja prawo do ulgi, dopóki dziecko nie ukończy 18 lat (poza wskazanymi wyjątkami). (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  zapewniającej całodobowe utrzymanie albo w pieczy zastępczej; pełnoletnie dziecko ma ustalone prawo do świadczenia wychowawczego na własne dziecko; członkowi rodziny przysługuje za granicą (...)

 • Środki utrzymania podczas separacji faktycznej

  uprawnionego oraz możliwościom zarobkowym i majątkowym zobowiązanego. Jeżeli zatem z powodu swojej choroby znalazł się Pan w niedostatku, może Pan wystąpić z pozwem o alimenty od swojej żony. (...)

 • PIT 2012. Ulga na wychowanie dziecka

  zapewniają nieodpłatnie pełne utrzymanie.   Dziecko osiąga pełnoletniość. Co z ulgą? Rodzice maja prawo do ulgi, dopóki dziecko nie ukończy 18 lat (poza wskazanymi wyjątkami). (...)

 • Ulga na dzieci w rozliczeniu PIT za 2017 rok

  obroniło pracę magisterską i nie uzyskało w roku podatkowym żadnych dochodów; dziecko 2 – dziecko małoletnie; dziecko 3 – dziecko małoletnie. I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  pełnego wymiaru czasu pracy zawierające jej  imię, nazwisko i PESEL albo serię i numer dokumentu stwierdzającego tożsamość, , jeżeli nie nadano jej numeru PESEL  oraz nazwę i (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  przedszkola, szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki (Dz.U. z 2001 r. Nr 135, poz.1516, z późn. zm.)). Czas prowadzenia pojazdu i odpoczynku - wybrane zagadnienia Planując (...)

 • Nazwisko dziecka a separacja

  uznać dziecko. Jeżeli ojcostwo zostało ustalone przez uznanie dziecka, dziecko nosi ono nazwisko ojca, chyba że ten za zgodą osób, których zgoda jest potrzebna do ważności uznania, (...)

 • Ile mogę dostać alimentów na dzieci od mojego męża?

  omawianego okresu, należy dowody na ich istnienie i zakres przedstawić na najbliższej rozprawie rozwodowej. Sąd może je uwzględnić i w wyroku rozwodowym zasądzić z tego tytułu od ojca określoną (...)

 • Separacja a narodziny dziecka

  ojcowstwa. Nie jest jednak wyłączone, że będąca w stanie separacji matka dziecka może wytoczyć powództwo o ustalenie ojcostwa, jeżeli dziecko urodziło się po upływie trzystu dni od prawomocnego (...)

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)

  to dziecko własne, małżonka, przysposobione oraz dziecko, w sprawie którego toczy się postępowanie o przysposobienie, lub dziecko znajdujące się pod opieką prawną; 5) emeryturach (...)

 • Separacja - Kiedy możesz żądać separacji i jakie są jej skutki?

  współżycia społecznego; Przykład: Separacja nie jest dopuszczalna, jeżeli jedno z małżonków jest nieuleczalnie chore, a separacja stanowiłaby dla niego rażącą krzywdę; (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  ; jeśli rozliczasz składki na ubezpieczenia społeczne (emerytalne, rentowe, wypadkowe i jeśli niania chce — chorobowe) i ubezpieczenie zdrowotne niani, należnych składkach na ubezpieczenie

 • Opodatkowanie osoby samotnie wychowującej dzieci

  osobno. Są w najwyzszej części podatkowej skali. Jakie są konsekwencje podatkowe w roku 2006 i w latach następnych, jeśli są dzieci - o ile żona będzie płacić wyższy / niższy podatek za rok (...)

 • Dla kogo świadczenia rodzinne?

  została umieszczona w instytucji zapewniającej całodobowe utrzymanie; 4. pełnoletnie dziecko lub osoba ucząca się jest uprawniona do zasiłku rodzinnego na własne dziecko; 5. osobie samotnie

 • Żądanie rozwodu przez pozwanego i alimenty

  i kryta przez matkę), teraz wymusiła na mnie płacenie alimentów wyrokiem sadowym. Dodam, że na razie płacę alimenty na małoletniego syna (500 zł) oraz na córkę (300 zł) jako pomoc i będę (...)

 • Zaprzeczenie ojcostwa przez prokuratora

  Dziecko ma 5 lat i zostało poczęte w czasie trwania małżeństwa, kiedy trwała faktyczna (a nie sadowa) separacja. Obecnie zaczyna się proces rozwodowy. Biologicznym ojcem dziecka nie jest (...)

 • Separacja ułatwieniem dla uzyskania rozwodu

  trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego uzasadniający ich rozwód. rozwód, separacja faktyczna, separacja orzeczona przez sąd

 • Ile będzie można odliczyć od podatku w ramach ulgi rodzinnej w kolejnych latach?

  wychowywane dziecko. Dotychczas przepisy przewidywały, iż od podatku można odliczyć zaledwie 120 zł na każde dziecko.   Kto może skorzystać z ulgi rodzinnej?  Omawiana (...)

 • Separacja a rozliczenie z dzieckiem

  możliwość rozliczenia się jako osoba samotnie wychowująca dziecko. osoba samotnie wychowująca dziecko, rodzic, separacja, wyrok, orzeczenie, prawomocność

 • Okres separacji faktycznej przed rozwodem

  nastąpił zupełny i trwały rozkład pożycia. Fakt, że małżonkowie mieszkają oddzielnie i jednocześnie mają odrębne budżety, nie spotykają się towarzysko,  może wskazywać na zupełny (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • obnizenie alimentów na dziecko 9 letnie

  Zarabiam 3200ZŁ MOJA zona 2000 tyś płace alimenty 450 zł czy moge je zmiejszyc o polowe przy czym moja byla zona zrabia ok 2000 zł. i ma na utrzynaniu (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • Separacja czy rozwód

  Jestem w trakcie rozwodu, bez orzekania winy i mam za sobą pierwszą rozprawę. Przede mną druga i własnie gdzieś usłyszałam, że pomimo tego że (...)

 • ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

  Jak zaprzeczyć ojcostwu po upływie ustawowym okresie 6 miesięcy?Proszę o pomoc. (sylwek) ...powiem szczerze.... - mozna dobrym argumentem.... - prosze (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane