Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Darowizna - formularz zgłoszenia SD-Z2

  (SD-Z2) nie obejmuje informacji o wcześniej przekazanych darowiznach (sprzed darowizny zgłaszanej tym formularzem). Zatem podatnik powinien wpisać aktualnie przekazaną darowiznę w pełnej wysokości

 • Zgłoszenie o nabyciu własności SD-Z1

  przed 2007 rokiem, to jej spadkobiercy nie mogą skorzystać z nowego zwolnienia. SD-Z1, zgłoszenie o nabyciu, właściwość miejscowa, zwolnienie podatkowe, nieruchomość

 • Spadek po żonie

  opodatkowania. Warto też przeczytać: Jaki podatek trzeba zapłacić od spadku?Zwolnienia z podatku od spadków i darowizn małżonkowie, wspólność majątkowa, SD-Z2, zeznanie podatkowe

 • Porada prawna na temat sdz3

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sdz3, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Darowizna a podatek

  dowiedzenia się o nabyciu. Przy ustalaniu terminu złożenia zgłoszenia SD-Z1 obowiązują ogólne zasady określone w Ordynacji podatkowej. Zatem terminy określone w miesiącach kończą się z upływem (...)

 • Podatek od spadku a zwolnienie

  szkody przez urząd skarbowy, mógłby dochodzić jej naprawienia na drodze cywilnej przed sądem. W przyszłości w zakresie swoich obowiązków podatkowych podatnik powinien radzić się doradcy podatkowego. (...)

 • Podatek od spadku

  , dziedziczenie, SD-Z1, SD-3, zwolnienie podatkowe

 • Podatek od spadku - formularze

  obowiązek podatkowy powstał przed 1 stycznia 2007 r. (również przypadków, kiedy spadkodawca zmarł przed tą datą). W takim przypadku spadkobierca powinien złożyć formularz SD-3. SD-Z1, SD-3, zgłoszenie

 • Darowizna żonie w kilku przelewach

  , że poz. 4 formularza SD-Z2 nakazuje podać datę nabycia).Oczywiście organ podatkowy może podejmować się kontroli darowizn między małżonkami, również za pomocą historii rachunków (...)

 • Podatek od działu spadku

  skorzystać ze zwolnienia z podatku od spadków i darowizn. dział spadku, dziedziczenie, nabycie, zapis, spadkobierca, SD-Z2

 • Podatek od spadku nierezydenta

  rozliczenia podatkowego we Francji należy skonsultować się z organami podatkowymi lub doradcami francuskimi. rzeczy, nieruchomości, prawa autorskie, zwolnienie podatkowe, SD-Z1

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • formularz SD-Z2

  Dwaj bracia i matka dziedziczą po ojcu.Składając formularz SD-Z2 w Urzędzie Skarbowym trzeba podać wartość spadku, co zrobić gdy każdy poda inną (...)

 • Formularz SD-Z2 - darowizna

  Witam wszystkich. Chciałem się zapytać, od formularz Sd-z2. Ponieważ dostałem od ojca darowiznę pieniężną w dwóch ratach odpowiednio 06.07.2011 (...)

 • formularz SD-Z3

  Jak zlozyc formularz SD-Z3 do US przez internet lub poczta? Przepraszam jest to formularz SD-Z2 Czy nalezy to zlozyc osobiscie czy mozna tez przez internet (...)

 • Pytanie o druk SD-Z2

  Witam. Pytanie dotyczy druku SD-Z2. Miesiąc temu brat przepisał na mnie notarialnie swoją nieruchomość, notariusz wysłał kopię aktu notarialnego (...)

 • Darowizna pieniężna - podatek

  Córka sprzedała swoje mieszkanie.Kupujący wpłacili pieniądze na nazwisko córki ,lecz na wspólne konto z ojcem.Pieniądze te maja być darowizną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane