Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Druk SD-Z2 - zgłoszenie darowizny lub spadku bez podatku

  formularz SD-Z2 i wydrukować go albo wziąć go w dowolnym urzędzie skarbowy; wypełnić formularz; złożyć go w urzędzie skarbowym albo wysłać go tam. Formularz SD-Z2 składany przez (...)

 • Darowizna - formularz zgłoszenia SD-Z2

  (SD-Z2) nie obejmuje informacji o wcześniej przekazanych darowiznach (sprzed darowizny zgłaszanej tym formularzem). Zatem podatnik powinien wpisać aktualnie przekazaną darowiznę w pełnej wysokości

 • Zgłoszenie o nabyciu własności SD-Z1

  kamienicy, w której prawa do spadku nabyło 8 osób. Gdzie powinien być zgłoszony druk SD-Z1 - w którym US, jeżeli część rodzeństwa mieszka w Łodzi, część w Krakowie, a ciotka w Kanadzie? (...)

 • Porada prawna na temat sdz2 druk 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sdz2 druk 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3, na mocy których osoby sprawujące opiekę nad dziećmi na podstawie umowy uaktywniającej podlegają ubezpieczeniom społecznym i ubezpieczeniu zdrowotnemu

 • Darowizna od rodziców

  złożyłam w Urzędzie Skarbowym druk SD-Z1, umowę darowizny i wyciąg z konta bankowego. Urzędniczka w US stwierdziła, że skoro darowizna wpłynęła na konto wspólne z mężem, jest to również (...)

 • Darowizna - czyli jak coś komuś podarować...

  - Jaki podatek należy zapłacić od darowizny? Zwolnienia z podatku od spadków i darowizn Druk SD-Z2 - zgłoszenie darowizny lub spadku bez podatku     Pamiętaj, że: Można dokonać (...)

 • Emerytury dziś i jutro...

  ; zastąpił dotychczasowy druk ZUS Rp-26,  oświadczenie o osiąganiu przychodu (nowy symbol - EROP) – zastąpił dotychczasowy druk ZUS Rw-73, wniosek o wypłatę gwarantowaną (...)

 • Darowizna pieniężna dla córki

  Skarbowego druk SD-Z1, umowę darowizny i wyciąg z konta bankowego. Urzędniczka w US twierdziła, że skoro darowizna wpłynęła na konto wspólne z mężem, jest to również darowizna dla mojego (...)

 • Podatkowe preferencje w związku z nawałnicami

  , wstępnych, pasierba, rodzeństwa, ojczyma i macochy). W pozostałych przypadkach (innych osób niż osoby najbliższe) składa się zeznanie podatkowe o nabyciu rzeczy lub praw majątkowych (druk (...)

 • Jak skorzystać z refundacji leków?

  2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobów medycznych (Dz.U. z 2016, poz. 1536, z późn. zm.), ustawa z dnia 27 sierpnia

 • Od dziś niższy zasiłek pogrzebowy

  . - 6632,76 zł Od 1 września 2010 r. do 30 listopada 2010 r. - 6395,70 zł Od 1 grudnia 2010 r. do dnia 28 lutego 2011 r. - 6406,16 zł Od 1 marca 2011 r. -  4000 zł Obniżając kwotę (...)

 • Jakiego urlopu macierzyńskiego możemy spodziewać się w następnych latach?

  porodu,47 tygodni przy drugim i następnym porodzie w przypadku urodzenia więcej niż jednego dziecka przy jednym porodzie.W 2011 roku W okresie od dnia 1 stycznia 2011 do 31 grudnia 2011 (...)

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  podmiotów realizujących zadania publiczne; rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 14 września 2011 r. w sprawie sporządzania i doręczania dokumentów elektronicznych oraz udostępniania

 • Opodatkowanie służebności przesyłu

  FSK 654/10). Z kolei w innym wyroku tj. wyroku z dnia 1 czerwca 2011 r. (sygn. II FSK 88/10) NSA uznał, że zwolnienie podatkowe z art. 21 ust.1 pkt. 120 ustawy o p.d.o.f ma zastosowanie do wszystkich

 • Wniosek o zasiłek opiekuńczy na nowym formularzu...

  wymiaru zasiłku. Wypłaca się go za każdy dzień niezdolności do pracy z powodu konieczności sprawowania opieki, w tym również za dni ustawowo wolne od pracy. zasiłek opiekuńczy, formularz, druk

 • Zmiany w prawie pracy dotyczące urlopu i zasiłku macierzyńskiego

  wskazanym. Początkowo będzie przysługiwał w niższym wymiarze i będzie sukcesywnie zwiększany aż do osiągnięcia założonego wymiaru w dniu 1 stycznia 2014 r. I tak w latach 2010 oraz 2011 dodatkowy (...)

 • Rozliczenie rachunków już po złożeniu PIT? Sprawdź kiedy

  , PIT-19A (UŻYWAJĄC NIP) Zeznania za 2011 r. i 2012 r. - PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-28, PIT-16A, PIT-19A Składając korektę należy pamiętać, że w rubryce Miejsce i cel złożenia (...)

 • PIT 2010: kogo rozliczy pracodawca?

  finansów. Wówczas rozliczamy się samodzielnie składając zeznanie podatkowe w urzędzie skarbowym do 2 maja 2011 roku (30 kwietnia przypada na sobotę, dlatego termin złożenia deklaracji (...)

 • Jak legalnie zatrudnić nianię i pomoc domową?

  na tego typu rozwiązanie. Dzięki ustawie o opiece nad dziećmi do lat 3, która weszła w życie 4 lutego 2011 roku, można legalnie zatrudnić nianię. Zatrudniona na tym stanowisku osoba może

 • Korektę "papierowego" zeznania PIT można złożyć online

  . - PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-28, PIT-16A, PIT-19A Zeznania za 2011 r., 2012 r. i 2013 r. - PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-28, PIT-16A, PIT-19A   Agata

 • Korekta rocznego zeznania PIT. Wspólne rozliczenie małżonków nie jest możliwe

  począwszy od zeznań za 2011 r. podatnicy używają na zeznaniu albo numeru PESEL (zwykłe osoby fizyczne) albo NIP (przedsiębiorcy). Jeśli więc składamy korektę zeznania PIT-36L (za rok, w którym (...)

 • Kogo firma wyręczy w rozliczeniu PIT?

  pracy PIT-40 stwierdzimy, że chcemy jednak samodzielnie wypełnić zeznanie podatkowe, to otrzymany od pracodawcy druk możemy potraktować jako informację PIT-11 (o uzyskanych przez podatnika przychodach (...)

 • Rządowy system koordynacji spraw związanych z członkostwem Polski w Unii Europejskiej

  rządowym systemie koordynacji spraw związanych z członkostwem Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej (sejmowy druk nr 1614) rządowy system koordynacji, UE, WE, prezydencja polska, członkostwo (...)

 • Będą kontrole u rolników ubiegających się o płatności

  płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego oraz niektórych innych ustaw (sejmowy druk nr 1326) płatności bezpośrednie, rolnictwo, rolnicy, wieś, gospodarstwa rolne, ARiMR, (...)

 • Specjalne ośrodki dla trudnych gimnazjalistów i inne propozycje zmian w oświacie

  zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o zmianie niektórych innych ustaw (sejmowy druk nr 2123) Źródło: www.sejm.gov.pl ośrodki wsparcia wychowawczego, OWW, gimnazjum i internat, liceum profilowane, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Powstanie obowiązku zapłaty podatku od spadków i darowizn

  Mój ojciec zmarł w grudniu 2011 roku, zostawił testament, w którym do całości spadku powołał mnie. Wniosek o stwierdzenie nabycia spadku złożyłam (...)

 • Pytanie o druk SD-Z2

  Witam. Pytanie dotyczy druku SD-Z2. Miesiąc temu brat przepisał na mnie notarialnie swoją nieruchomość, notariusz wysłał kopię aktu notarialnego (...)

 • Nowy druk NIP-2

  Dotychczasowy formularz NIP-2 (wersja 5) obowiązywał od 1 stycznia 2009 roku. Stary druk może być stosowany do wyczerpania nakładu, jednak nie dłużej (...)

 • sprawozdanie z-06 druk 2011

  Witam Gdzie znajdę sprawozdanie druku Z-06 na rok 2011?Będę bardzow dzięczny za wszelka pomoc. Pozdrawiam

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane