Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Łatwiej o zwolnienie od podatku od spadków i darowizn

  . Osoba, która nabyła spadek lub darowiznę, powinna jednak jak najszybciej złożyć do swojego urzędu skarbowego wypełniony formularz SD-Z2. Zgłoszenie nabycia rzeczy lub praw majątkowych (...)

 • Darowizna - formularz zgłoszenia SD-Z2

  (SD-Z2) nie obejmuje informacji o wcześniej przekazanych darowiznach (sprzed darowizny zgłaszanej tym formularzem). Zatem podatnik powinien wpisać aktualnie przekazaną darowiznę w pełnej wysokości

 • Darowizna a podatek

  taki sam, jak w dacie początkowej, w ostatnim miesiącu wyznaczonego terminu, a gdyby takiego dnia w ostatnim miesiącu nie było - w ostatnim dniu tego miesiąca.  Opodatkowanie pozostałych nabywców

 • Porada prawna na temat sd-z2 jak wypełnić

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sd-z2 jak wypełnić, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zgłoszenie o nabyciu własności SD-Z1

  spadkobiercy. Zgłoszenia SD-Z1 składają wszyscy spadkobiercy, którzy spełniają wymagania do skorzystania zwolnienia z podatku na mocy art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn. Jak stanowi (...)

 • Podatek od spadku a zwolnienie

  szkody przez urząd skarbowy, mógłby dochodzić jej naprawienia na drodze cywilnej przed sądem. W przyszłości w zakresie swoich obowiązków podatkowych podatnik powinien radzić się doradcy podatkowego. (...)

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  można uzyskać poradę, skorzystać z kalkulatora emerytalnego, dowiedzieć się, jak właściwie wypełnić wniosek. Jak złożyć wniosek o emeryturę? Jak wskazano, wniosek można (...)

 • Jak wypełnić wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej - EDG-1?

  zdefiniowanymi, jak np. numery).Podstawa prawna:Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 24 marca 2009 r. w sprawie wzoru wniosku o wpis do ewidencji działalności gospodarczej, przedłożone przez (...)

 • Darowizna gotówki dla brata

  setOstatni( '3' ); praw majątkowych (Dz. U. z 2006 r., Nr 243, poz. 1762). Jest on też dostępny na stronie Ministerstwa Finansów: SD-Z1 - wzór obowiązujący od 1 stycznia 2007 r. Omawiane w niniejszej

 • Jak zarejestrować indywidualną działalność gospodarczą?

  Zaufanego, to możesz wypełnić wniosek online i podpisać go osobiście w urzędzie gminy. Elektroniczny formularz wniosku znajdziesz na stronie CEIDG. Aby wypełnić wniosek, nie musisz dodatkowo (...)

 • Zwolnienia z podatku od spadków i darowizn

  określone w Ordynacji podatkowej. Zatem terminy określone w miesiącach kończą się z upływem dnia, który jest taki sam, jak w dacie początkowej, w ostatnim miesiącu wyznaczonego terminu, a (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • formularz SD-Z2

  Dwaj bracia i matka dziedziczą po ojcu.Składając formularz SD-Z2 w Urzędzie Skarbowym trzeba podać wartość spadku, co zrobić gdy każdy poda inną (...)

 • jak wypełnić sd-z2

  Witam, mam problem z wypełnieniem części F. Rodzice byli współwłaścicielami 1/2 części nieruchomości. Po śmierci ojca dziedziczą żona i trójka (...)

 • Darowizna pieniężna - podatek

  Córka sprzedała swoje mieszkanie.Kupujący wpłacili pieniądze na nazwisko córki ,lecz na wspólne konto z ojcem.Pieniądze te maja być darowizną (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Formularz SD-Z2 - darowizna

  Witam wszystkich. Chciałem się zapytać, od formularz Sd-z2. Ponieważ dostałem od ojca darowiznę pieniężną w dwóch ratach odpowiednio 06.07.2011 (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane