Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Szkodliwość społeczna czynu

  wyklucza wniosku o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzania rozprawy, czy też złożenia wniosku o dobrowolne poddanie się karze. Kwestie te zostały omówione w odpowiedzi Dobrowolne poddanie się (...)

 • Wycena wywłaszczanej nieruchomości

  poinformował mnie, że musi uzyskać nowy operat szacunkowy i wyznaczył termin rozprawy administracyjnej na początek sierpnia 2010 r.. Kilka dni temu otrzymałem na mój wniosek odpis nowego operatu. (...)

 • Zlekceważone powiadomienie o przestępstwie

  celem uzyskania decyzji administracyjnej. PINB nie chce składać doniesienia o popełnieniu przestępstwa i każe to robić mnie, a mnie mają gdzieś w prokuraturze i piszą, że to przestępstwo przeciwko

 • Porada prawna na temat scenariusz rozprawy administracyjnej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat scenariusz rozprawy administracyjnej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podstawy apelacji karnej

  materiału dowodowego. Podobnie jest z uchybieniami natury organizacyjno-administracyjnej (niewłaściwe wskazanie godziny rozpoczęcia rozprawy, niedogodności z zapoznaniem się z opinią biegłego). (...)

 • Podstawa dla wydania WZZiT

  przeprowadzeniu rozprawy administracyjnej. w tym celu wnioskodawca powinien złożyć w urzędzie odpowiedni wniosek o wydanie decyzji w.z. i z.t. O terminie rozprawy zawiadamia sie zainteresowane (...)

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 185-334)

  tylko na zdarzeniach powstałych po zamknięciu rozprawy w sprawie, w której orzeczenie zostało wydane. Zdarzenia te powinny być stwierdzone dowodem na piśmie.Art. 259. 1. Sprzeciw

 • Po co nam samorządowe kolegia odwoławcze?

  wyższego stopnia, odwołanie od decyzji administracyjnej

 • W czasie kryzysu nawet kawa jest droga

  sytuacji w której kandydatów do eksmisji najpierw będzie się doprowadzać na rozprawy do sądu.ROBez skrajności proszę. Ale nie może być też tak, że procedując i wiedząc, że sprawa (...)

 • Zawiadomienie o popełnionym przestępstwie

  , czyli łamiąc prawo, ponieważ takie oświadczenie jest podpisywane pod odpowiedzialnością karną a sytuacja ta została udowodniona w toku rozprawy administracyjnej, na którą zostaliśmy wezwani (...)

 • Kiedy FGŚP ma obowiązek wypłacić świadczenia - opinia prawna

  , że ugoda obejmowała nieodprowadzone składki do ZUS-u (być może w protokołach rozprawy sądowej są stosowne zapisy). FGŚP nie powinien kwestionować zasadności roszczeń uregulowanych ugodą sądową

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane