Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Paragon jako dowód poniesienia kosztu

  (straty), podstawy opodatkowania i wysokości należnego podatku za rok podatkowy, a także do uwzględnienia w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych informacji niezbędnych (...)

 • Podrobienie podpisu.

  Do mojej siostry przyszło pismo z Urzędu Skarbowego, w chwili doręczenia nie było jej w domu, więc postanowiłam że podpiszę się za nią (jej imieniem i nazwiskiem). Teraz przyszło (...)

 • Usługa ściągania długów a stawka podatku VAT

  nasze usługi (prowizja określona procentowo od odzyskanej kwoty) wystawialiśmy ze stawką 22 % VAT i symbolem PKWiU 74.84.12. W załączniku nr 4 do ustawy o podatku od towarów i usług w poz. (...)

 • Porada prawna na temat sankcje za niezgłoszenie nr konta do urzędu skarbowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sankcje za niezgłoszenie nr konta do urzędu skarbowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odwołanie od decyzji i zażalenie na postanowienie w postępowaniu podatkowym

  . Odwołanie do izby skarbowej od decyzji urzędu skarbowego wnosi się za pośrednictwem tegoż urzędu skarbowego. Jaki jest termin wniesienia odwołania? Odwołujący (...)

 • Rozliczenie delegacji zagranicznej właściciela

  koszty (np. koszty noclegu, opłaty za przejazdy) w pełnej wysokości, natomiast diety tylko do określonej wysokości. Wysokość diety za dobę podróży w poszczególnych państwach jest (...)

 • Zmiana adresu zamieszkania a PIT-11

  świetle powyższego przepisu istotna jest zmiana miejsca zamieszkania lub pobytu. Zatem płatnik powinien wysłać PIT-11 już do zmienionego urzędu skarbowego. płatnik, PIT-11, właściwość (...)

 • Opłata skarbowa od weksla wystawionego w 2006 r.

  weksla wskazano ING Bank Śląski S.A. ......................... nr konta ..................................... Jednocześnie .................... zobowiązało się do informowania ................. (...)

 • Kara pozbawienia wolności na wolności

  do przestępstwa lub przestępstwa skarbowego.  Urządzenia używane do kontroli skazanych odbywających karę w tym systemie składać się będą zasadniczo z 3 części. Do tzw. (...)

 • Rozliczanie się z podatku w Polsce

  celem nauczania lub uczestniczenia w pracach badawczych lub w obu celach na uniwersytecie lub innej uznanej instytucji dydaktycznej i jeżeli taka osoba przybywa do tego drugiego Umawiającego się Państwa

 • Zbieg egzekucji administracyjnych

  podanym stanie faktycznym, jedną z możliwości zapłaty należności na rzecz urzędu skarbowego z zajętego rachunku bankowego, to dokonanie zapłaty tej należności za zgodą organu, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane