Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podatek od spadku przy nabyciu kamienicy

  odpowiedniego zeznania podatkowego do naczelnika urzędu skarbowego. Naczelnik wyliczając wysokość podatku będzie jednak zobowiązany wziąć pod uwagę fakt, iż odziedziczona przez Panią (...)

 • W razie wymiany dowodu osobistego trzeba zawiadomić urząd skarbowy o zmianie danych

  aktualizacyjnego za pośrednictwem organu wydającego dowód osobisty. Organ ten obowiązany jest do poinformowania podatnika o obowiązku złożenia zgłoszenia aktualizacyjnego oraz do (...)

 • Zbieg egzekucji administracyjnych

  podanym stanie faktycznym, jedną z możliwości zapłaty należności na rzecz urzędu skarbowego z zajętego rachunku bankowego, to dokonanie zapłaty tej należności za zgodą organu, (...)

 • Opinia prawna na temat sankcje za niezgłoszenie nr konta do urzędu skarbowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sankcje za niezgłoszenie nr konta do urzędu skarbowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opłata skarbowa od weksla wystawionego w 2006 r.

  weksla wskazano ING Bank Śląski S.A. ......................... nr konta ..................................... Jednocześnie .................... zobowiązało się do informowania ................. (...)

 • Zryczałtowany podatek z tytułu najmu lokalu

  . Czy jestem zobowiązana do jakiegokolwiek poinformowania urzędu skarbowego o zaistniałej sytuacji? Jeżeli tak, to do czego jestem zobowiązana i w jakim czasie? Czy wystarczy, że (...)

 • Zakup płyt CD z muzyką do salonu fryzjerskiego

  mieć zastosowania do sytuacji , w których podatnik nie zalicza pewnych wydatków do kosztów uzyskania przychodów jedynie z powodu przekroczenia limitu, lecz mógłby to zrobić gdyby tego limitu (...)

 • Opodatkowanie wynagrodzenia z pracy w Norwegii

  obowiązek odprowadzać zaliczki na podatek dochodowy w Norwegii, w takiej sytuacji nie oblicza się, nie pobiera i nie odprowadza się już zaliczek do polskiego urzędu skarbowego. W zależności (...)

 • Co się dzieje ze starą interpretacją podatkową w razie zmiany przepisów?

  brzmieniu obowiązującym przed dniem 1 lipca 2007 r.) wskazuje jako organy właściwe do wydawania interpretacji m. in. naczelnika urzędu skarbowego i naczelnika urzędu celnego. Tym (...)

 • Dowody w postępowaniu podatkowym

  lub innymi papierami wartościowymi;  a dopiero później naczelnik urzędu skarbowego lub naczelnik urzędu celnego może wystąpić do instytucji finansowych o przekazanie (...)

 • Zniszczona dokumentacja

  2011 r. mam pytanie jakie grożą mi konsekwencje np. od Urzędu Skarbowego w przypadku chęci dokonania kontroli za rok 2005 i czy lepiej zaryzykować i nic nikomu nie zgłaszać licząc na (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane