Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nowe zasady zwrotu VAT za materiały budowlane

  w tym przypadku szczególnej formy tworzenia organów uprawnionych do załatwiania wniosków w sprawie zwrotu i dokonywania tego zwrotu jest dostosowaniem do szczególnego (...)

 • Właściwość urzędu skarbowego

  zawiadomić o zmianie właściwości dotychczas właściwego naczelnika urzędu skarbowego w terminie do dnia 15 października roku poprzedzającego rok, od którego nastąpi ta zmiana, składając (...)

 • Darowizna lokalu mieszkaniowego

  Polskiej, tytułem m.in. darowizny. W tym przypadku, o ile spełnią Państwo warunek zgłoszenia do urzędu skarbowego w odpowiednim terminie, znajdzie zastosowanie nowe zwolnienie od (...)

 • Opinia prawna na temat sankcje za niezgłoszenie nr konta do urzędu skarbowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sankcje za niezgłoszenie nr konta do urzędu skarbowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zwrot VAT na artykuły budowlane

  Do kiedy można odliczyć VAT na artykuły budowlane za FV z od 01.05.2004 do 2005 r. (w związku z podwyższeniem stawki VAT z 7 do 22% wraz z wstapieniem PL do UE) i jaki akt (...)

 • Jakim prawem działa samorząd terytorialny?

  jednolity: Dz. U. 2001 r., Nr 142, poz. 1591, ze zm.); Ustawa z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tekst pierwotny: Dz. U. 1998 r., Nr 91, poz. 578; tekst jednolity: Dz. U. 2001 (...)

 • Podatek od spadku przy nabyciu kamienicy

  odpowiedniego zeznania podatkowego do naczelnika urzędu skarbowego. Naczelnik wyliczając wysokość podatku będzie jednak zobowiązany wziąć pod uwagę fakt, iż odziedziczona przez Panią (...)

 • W razie wymiany dowodu osobistego trzeba zawiadomić urząd skarbowy o zmianie danych

  aktualizacyjnego za pośrednictwem organu wydającego dowód osobisty. Organ ten obowiązany jest do poinformowania podatnika o obowiązku złożenia zgłoszenia aktualizacyjnego oraz do (...)

 • Zbieg egzekucji administracyjnych

  podanym stanie faktycznym, jedną z możliwości zapłaty należności na rzecz urzędu skarbowego z zajętego rachunku bankowego, to dokonanie zapłaty tej należności za zgodą organu, (...)

 • Opłata skarbowa od weksla wystawionego w 2006 r.

  weksla wskazano ING Bank Śląski S.A. ......................... nr konta ..................................... Jednocześnie .................... zobowiązało się do informowania ................. (...)

 • Zryczałtowany podatek z tytułu najmu lokalu

  . Czy jestem zobowiązana do jakiegokolwiek poinformowania urzędu skarbowego o zaistniałej sytuacji? Jeżeli tak, to do czego jestem zobowiązana i w jakim czasie? Czy wystarczy, że (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane