Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Malowanie obrazów a stawka VAT

  ;malowanie i sprzedaż obrazów są zwolnione od podatku od towarów i usług na podstawie załącznika nr 4 do w/w ustawy. Z kolei w interpretacji Naczelnika Urzędu Skarbowego w Inowrocławiu, (...)

 • Jakim prawem działa samorząd terytorialny?

  jednolity: Dz. U. 2001 r., Nr 142, poz. 1591, ze zm.); Ustawa z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tekst pierwotny: Dz. U. 1998 r., Nr 91, poz. 578; tekst jednolity: Dz. U. 2001 (...)

 • Darowizna lokalu mieszkaniowego

  Polskiej, tytułem m.in. darowizny. W tym przypadku, o ile spełnią Państwo warunek zgłoszenia do urzędu skarbowego w odpowiednim terminie, znajdzie zastosowanie nowe zwolnienie od (...)

 • Opinia prawna na temat sankcje za niezgłoszenie nr konta do urzędu skarbowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sankcje za niezgłoszenie nr konta do urzędu skarbowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Właściwość urzędu skarbowego

  zawiadomić o zmianie właściwości dotychczas właściwego naczelnika urzędu skarbowego w terminie do dnia 15 października roku poprzedzającego rok, od którego nastąpi ta zmiana, składając (...)

 • Zwrot VAT na artykuły budowlane

  Do kiedy można odliczyć VAT na artykuły budowlane za FV z od 01.05.2004 do 2005 r. (w związku z podwyższeniem stawki VAT z 7 do 22% wraz z wstapieniem PL do UE) i jaki akt (...)

 • Podatek od spadku przy nabyciu kamienicy

  odpowiedniego zeznania podatkowego do naczelnika urzędu skarbowego. Naczelnik wyliczając wysokość podatku będzie jednak zobowiązany wziąć pod uwagę fakt, iż odziedziczona przez Panią (...)

 • Zniszczona dokumentacja

  2011 r. mam pytanie jakie grożą mi konsekwencje np. od Urzędu Skarbowego w przypadku chęci dokonania kontroli za rok 2005 i czy lepiej zaryzykować i nic nikomu nie zgłaszać licząc na (...)

 • W razie wymiany dowodu osobistego trzeba zawiadomić urząd skarbowy o zmianie danych

  aktualizacyjnego za pośrednictwem organu wydającego dowód osobisty. Organ ten obowiązany jest do poinformowania podatnika o obowiązku złożenia zgłoszenia aktualizacyjnego oraz do (...)

 • Zakup płyt CD z muzyką do salonu fryzjerskiego

  mieć zastosowania do sytuacji , w których podatnik nie zalicza pewnych wydatków do kosztów uzyskania przychodów jedynie z powodu przekroczenia limitu, lecz mógłby to zrobić gdyby tego limitu (...)

 • Zryczałtowany podatek z tytułu najmu lokalu

  . Czy jestem zobowiązana do jakiegokolwiek poinformowania urzędu skarbowego o zaistniałej sytuacji? Jeżeli tak, to do czego jestem zobowiązana i w jakim czasie? Czy wystarczy, że (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane