Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czy gadżety dołączane do gazet podlegają opodatkowaniu VAT?

  zestawy kosmetyków. Dołącza do nich gadżety nabywane od innego podmiotu. Kosmetyk wraz z gadżetem są zafoliowane. Podatnik zwrócił się do urzędu skarbowego z pytaniem, jak (...)

 • Nieujawnione źródła przychodów – trzeba pilnować wydatków

  dochodowym od osób fizycznych (tekst jednolity: Dz. U. 2000 r., Nr 14, poz. 176, ze zmianami); Ustawa z dnia 9 września 2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych (Dz. U. 2000 r., Nr (...)

 • Tylko do dzisiaj czas na przekazanie pracownikom PIT-11

  PIT-40. Do urzędu według miejsca zamieszkania Informacja PIT-11 musi także trafić do urzędu skarbowego (tak samo PIT-40). Właściwość miejscową należy ustalić według (...)

 • Opinia prawna na temat sankcje za niezgłoszenie nr konta do urzędu skarbowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sankcje za niezgłoszenie nr konta do urzędu skarbowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Żebyś wiedział za co płacisz

  również prawo do wystąpienia o odszkodowanie za zniszczenie, uszkodzenie, opóźnienie lub utratę bagażu podczas lotu. Roszczenia dotyczące uszkodzonego bagażu należy zgłosić (...)

 • Rodzaje rachunków bankowych

  rachunku podstawowego i zawiadomienia o tym urzędu skarbowego właściwego ze względu na podatek dochodowy. Oprócz tego przedsiębiorca ma jeszcze obowiązek zawiadomienia właściwego urzędu (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców (stan prawny do 31.12.2001)

  cudzoziemca i stanowi podstawę do ubiegania się przez niego o wydanie wizy pobytowej z prawem do pracy lub karty czasowego pobytu w celu wykonywania pracy. Wizy pobytowe wydają polskie przedstawicielstwa

 • Zajęcie rachunku bankowego pracodawcy

  należności alimentacyjne, gdyż tylko te są ustawowymi ciężarami, o których mowa w art. 890 kpc. Wskazuje się, że bank może realizować przelewy na rachunek ZUS (składki ubezpieczeniowe) i Urzędu

 • Kto może rozliczać się w formie karty podatkowej?

  naczelnikowi urzędu skarbowego przed rozpoczęciem działalności lub może dołączyć do wniosku o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej składanego (...)

 • Opodatkowanie darowizny przeznaczonej na cele mieszkaniowe - opinia prawna

  podatkowej, 4902 zł - jeżeli nabywcą jest osoba zaliczona do III grupy podatkowej. Do grupy I zalicza się małżonka, zstępnych (w tym także przysposobionych i ich zstępnych), wstępnych (...)

 • Kontrola podatkowa a udostępnianie dokumentów

  skarbowego lub naczelnik urzędu celnego może wystąpić po uprzednim wezwaniu do udzielenia informacji z tego zakresu albo do upoważnienia odpowiednio naczelnika urzędu skarbowego (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane