Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak zakończyć jednoosobową działalność gospodarczą?

  serwisanta kasy odczytu zawartości pamięci fiskalnej kasy przez wykonanie raportu rozliczeniowego za cały okres pracy kasy w obecności pracownika urzędu skarbowego. Po odczycie, (...)

 • Kasy fiskalne - o czym warto pamiętać?

  fizycznych, które za ten sam czyn ponoszą odpowiedzialność za wykroczenie skarbowe albo za przestępstwo skarbowe, dodatkowego zobowiązania podatkowego nie ustala się.Jeżeli (...)

 • Dla kogo kasy fiskalne w 2008 roku?

  ; - tracą prawo do zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy fiskalnej po upływie 2 licząc od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiły (...)

 • Porada prawna na temat sankcje za brak kasy fiskalnej dla nie watowca

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sankcje za brak kasy fiskalnej dla nie watowca, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przygotuj się na wakacje

  opieki, by nie uruchamiać procedury bezpieczeństwa.  Nie wychylaj się przez okno w trakcie jazdy. Do współpasażerów stosuj zasadę ograniczonego zaufania, nie przyjmuj (...)

 • Stosowanie ustawy o STIR

  rozliczeniowa Rozpoczęcie przekazywania żądań Szefa KAS za pośrednictwem STIR W okresie do 14 marca 2018 r. (60 dni od dnia wejścia w życie ustawy) żądania Szefa KAS nie mogły być przekazywane (...)

 • Uproszczenie VAT-u

  wymierzane w przypadku postępowań wszczętych po 1 grudnia 2008 r. Kasy fiskalneZmieniły się sankcje za brak kasy fiskalnej. Naczelnik urzędu skarbowego lub organ (...)

 • Obowiązkowy przegląd techniczny kasy

  zaleceniami dla użytkownika do książki kasy rejestrującej (wpis ten powinien obejmować datę dokonania przeglądu). Obowiązek dopilnowania terminowego przeglądu kasy spoczywa wyłącznie (...)

 • Kelner musi wydać paragon fiskalny klientowi

  przedsiębiorcy – właściciela restauracji, jak i dla kierownika zmiany i kelnera, który nie rejestruje transakcji za pomocą kasy fiskalnej. Rachunek lub paragon (...)

 • Zwolnienia z kas fiskalnych na 2018 rok

  stosunku do osób fizycznych, które za ten sam czyn ponoszą odpowiedzialność za wykroczenie skarbowe albo za przestępstwo skarbowe, dodatkowego zobowiązania podatkowego nie (...)

 • Działalność nierejestrowa w praktyce

  ubezpieczeniowych co do osób, które nie wykonują działalności gospodarczej (działalność nierejestrowa nie jest za taką uznawana). Przepisy o działalności nierejestrowej (...)

 • VI - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 720 - art. 834)

  dającego zlecenie nie może być krótszy niż termin ustalony dla agenta. Przedłużenie terminu dla agenta powoduje takie samo przedłużenie dla dającego zlecenie. § (...)

 • Zakup kasy fiskalnej: Sprawdź, ile fiskus może ci zwrócić

  warunków technicznych kas fiskalnych). W tym przypadku ma na to 7 dni od dnia fiskalizacji kasy, tj. od jednokrotnej czynności inicjującej pracę modułu i pamięci kasy fiskalnej, którą (...)

 • Kasa fiskalna a pośrednictwo kolczyków dla bydła

  sprzedaży za pośrednictwem kasy fiskalnej. (jest to obowiązek wykraczający poza ramy zdrowego rozsądku, ponieważ faktycznie sprzedaż następuje już w momencie złożenia zamówienia, (...)

 • Kasy fiskalne jeszcze poczekają...

  zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy fiskalnej po upływie 2 miesięcy, licząc od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiły te (...)

 • Kasy fiskalne online ostatecznie uszczelnią VAT...

  ;zależności od rodzaju kasy. Zakłada się, ze kasy z papierowym zapisem kopii nie będą mogły mieć wymienianej pamięci fiskalnej, zatem podatnik stosujący kasę rejestrującą (...)

 • e-handel - co z kasą fiskalną?

  towary za pośrednictwem Internetu, przedsiębiorca musi korzystać z kasy fiskalnej?Kto może korzystać ze zwolnień? Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach

  uzasadnione podejrzenie, że pracodawca nie ma zamiaru powierzenia pracy danemu cudzoziemcowi lub że cudzoziemiec nie ma zamiaru wykonywania pracy na rzecz danego pracodawcy, lub że pracodawca nie (...)

 • Kto i kiedy musi montować kasy fiskalne?

  zostały już terminy rozpoczęcia ewidencjonowania.  Zwolnienia dla początkujących  Na mocy nowego rozporządzenia zwalnia się z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy (...)

 • Zapłata podatku VAT - teraz i według projektowanej nowelizacji

  zobowiązania za pierwszy miesiąc poprzedniego kwartału, w którym rozliczała się miesięcznie (tj. za kwiecień). Ponieważ jednak za kwiecień spółka nie wykazała podatku do (...)

 • Nabycie niektórych rodzajów usług i praw a koszty

  dłużnik zobowiązania nie wykonał. Poręczenie uregulowane jest w art. 876-887 Kodeksu Cywilnego. Przepisy te nie mówią nic o odpłatności poręczenia. Oznacza to, że ustawodawca pozostawił (...)

 • Procedury budowlane

  posiadającego odpowiednie uprawnienia budowlane) brak procedury brak procedury telekomunikacyjne linie kablowe brak procedury brak procedury brak procedury kanalizacja kablowa zgłoszenie zgłoszenie brak

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  cudzoziemcowi lub celem cudzoziemca nie jest wykonywanie pracy, lub wnioskodawca nie dopełnia obowiązków związanych z prowadzeniem działalności lub powierzaniem pracy (np. nie (...)

 • Kasy rejestrujące a wynajem pokoi

  Prowadzę sezonową działalność gospodarczą jako osoba fizyczna - wynajem pokoi przez miesiące VI-IX, dotychczas nie byłem płatnikiem VAT i nie posiadałem kasy fiskalnej - mój (...)

 • Działalność nierejestrowa

  odrębną umowę na wykonanie pojedynczej usługi za kwotę 1.200 zł (wcześniej nie podpisywał żadnych umów tego typu). Jego działalność w tym zakresie nadal nie spełnia przesłanek (...)

 • Eksport z kasą fiskalną

  bezpośrednim, jeżeli przed złożeniem deklaracji podatkowej podatnik nie posiada tego doku­mentu, nie wykazuje tej dostawy w ewidencji ani w deklaracji. Możliwość nie wykazania w (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane