Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Karta podatkowa w 2018 roku

  liczbie mieszkańców (wysokość stawek w złotych) do 5000 powyżej 5000 do 50 000 powyżej 50 000 od do od do od do 1 żywnością, w tym (...)

 • Pozwolenie na przebudowę wentylacji

  Gminy. Oprócz wymienionych dotychczas ustaw i rozporządzeń, ważną będzie także ustawa o bezpieczeństwie żywności i żywienia z dnia 25 sierpnia 2006 r., która reguluje m.in. wymagania zdrowotne (...)

 • CEPiK po zmianach

  ważną zmianą w stosunku do poprzednich przepisów jest doprecyzowanie i zwiększenie zakresu wprowadzanych danych do ewidencji. Do CEP mają trafiać informacje dotyczące ustanowionych (...)

 • Porada prawna na temat sanepid wnioski odbioru samochodu do przewozu żywności

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sanepid wnioski odbioru samochodu do przewozu żywności, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zmiany w podatku dochodowym od osób prawnych na 2007 rok

  , w roku podatkowym, w którym środki te zostały wprowadzone do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, do wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym równowartości (...)

 • Pokrzywdzony w procesie karnym - opinia prawna

  Stan faktyczny Podpisałem umowę o sprowadzenie samochodu z zagranicy. Zgodnie z postanowieniem umowy, wpłaciłem zaliczkę. Pomimo upływu terminu odbioru samochodu, samochód nie został (...)

 • Kontrola UOKiK. Tak nas oszukują na kolei i w samolotach

  jego odbioru. Urząd kwestionuje także postanowienia, na podstawie których przewoźnicy mogą dowolnie dysponować nieodebranym bagażem np. sprzedać lub zniszczyć. Zgodnie z prawem, oddając bagaż (...)

 • Podmiot uprawniony do odbioru faktury VAT

  Naczelnym Sądem Administracyjnym bądź innym organem administracji państwowej? Punktem wyjścia naszego rozumowania jest fakt, iż prawo do spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu (...)

 • Za jazdę po pijanemu nie wolno orzekać przepadku samochodu

  nietrzeźwości. Sądy orzekały jednak różnie, niektóre wnioski uwzględniały, inne zaś nie. Dlatego Prokurator Generalny wystąpił do Sądu Najwyższego o podjęcie w (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Podrobiona legitymacja

  Co grozi, i co najlepiej robić gdy konduktror PKP złapie Cię z podrobioną legitymacją studencką? W dodatku zabiera legitkę i po dwóch miesiącach (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane