Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sankcja za samowolne przesunięcie bramy

  rozbiórkę bez względu na okres, jaki upłynął od zakończenia budowy. Ponadto wskazać w tym miejscu należy, iż samowola budowlana, niezależnie od rodzaju wykonanych robót budowlanych, (...)

 • Szersza legalizacja samowoli budowlanych

  . - Prawo budowlane (Dz. U. 2006 r., Nr 156, poz. 1118, ze zm.) legalizacja, samowola budowlana, Prawo budowlane, wzizt, decyzja o warunkach zabudowy, miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, (...)

 • Legalizacja samowoli budowlanej

  użytkowania takiego obiektu budowlanego należy uzyskać dodatkowo ostateczną decyzję o pozwoleniu na użytkowanie. samowola budowlana, pozwolenie na budowę, pozwolenie na użytkowanie, rozbiórka

 • Porada prawna na temat samowola budowlana przed 1994

  Nie szukaj dłużej informacji na temat samowola budowlana przed 1994, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Legalizacja w oparciu o stare przepisy

  zastosowania do obiektów budowlanych, których budowa została zakończona, jak to ma miejsce w rozpatrywanej sprawie, przed wejściem w życie ustawy Prawo budowlane to jest przed dniem 1 stycznia (...)

 • Samowola budowlana

  rzeczowych rekonstrukcji od remontu, może dokonać jedynie biegły z zakresu budownictwa. prawo budowlane, remont, roboty budowlane, samowola budowlana, zgłoszenie

 • Kolejna nowelizacja Prawa budowlanego

  nowelizującej, postępowania wszczęte przed dniem jej wejścia w życie (przed 31 maja 2004 r.) będą prowadzone na podstawie przepisów dotychczasowych. prawo budowlane, samowola, pozwolenie (...)

 • Legalizacja samowoli budowlanej będzie łatwiejsza

  budowlanego, podkreślając w uzasadnieniu, że negatywna ocena czynu, jakim jest samowola budowlana, nie oznacza jednak wyłączenia inwestorów spod ochrony Konstytucji, a zwłaszcza nie zezwala (...)

 • Samowolna rozbudowa w latach 80-tych

  ., czyli przed dniem od którego obowiązuje obecna ustawa Prawo budowlane. Na podstawie szczególnego przepisu, do obiektów, których budowa została zakończona przed dniem wejścia w życie ustawy (...)

 • Nakaz rozbiórki a kara grzywny

  rozbiórki, grzywna, obiekt budowlany, mandat karny, występek, prawo budowlane, samowola budowlana

 • Katastrofa budowlana

  zmianami). prawo budowlane, katastrofa budowlana

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • samowola budowlana

  zacząłem budowę budynku w obecnej chwili wybudowałem do zera bez prawomocnego pozwolenia wszystko jest zgodnie z przepisami i projektem, życzliwość (...)

 • Garaż blaszany-formalności

  Witam! Postanowiłam na własnej posesji postawić garaż blaszany na samochód osobowy, wiem już o tym ze trzeba mieć pozwolenie, zadzwoniłam do starostwa (...)

 • Wadliwa adaptacja strychu

  Witam, Przedstawie sytuacje - wątpliwości na końcu:) Adaptacja strychu na cele mieszkaniowe w kamienicy której właścicielem i administratorem jest (...)

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane