Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odpowiedzialność spadkowa obdarowanego

  wszelkie darowizny, nie tylko darowiznę mieszkania (z wyjątkiem drobnych darowizn). Jeśli zatem Pani matka przekazała siostrze w drodze darowizny sumę pieniężną uzyskaną ze sprzedaży mieszkania, (...)

 • Wspólne zamieszkiwanie rodziców i dorosłych dzieci - opinia prawna

  Stan faktyczny Samotna rozwiedziona matka wychowuje trójkę dzieci. Najstarsza córka (20 lat), studiująca, pozostaje na utrzymaniu matki i razem z nią mieszka. Jej narzeczony często pojawia się (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  samotna, i opiekuje się nimi, to może się on ubiegać o świadczenie wychowawcze na nieletnią córkę. Z kolei córka może wystąpić o świadczenie na własne dziecko. Jeżeli nieletnia (...)

 • Porada prawna na temat samotna matka przywileje

  Nie szukaj dłużej informacji na temat samotna matka przywileje, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak osoby samotnie wychowujące dzieci mogą rozliczyć się z PIT?

  Narodowym Funduszu Zdrowia, a następnie o poniesione wydatki na cele mieszkaniowe, tj. wydatki podlegające odliczeniu w ramach ulgi budowlanej, remontowej, o ile osoba samotna nabyła prawo do takich odliczeń

 • Kiedy dziecko powinno przyczyniać się do utrzymania domu?

  takich przypadków w rzeczywistości, np. samotna matka wychowuje sześcioro dzieci i prosi o wsparcie najstarszego, 15 – letniego syna, pracującego „na czarno”. Z moralnego (...)

 • Zeznania przeczące dokumentom

  (żyje w konkubinacie, przedsądem występuje jako "samotna matka"), eskalacja kosztów celem windowania roszczeń alimentacyjnych (kupuje dom, mając na własność mieszkanie). W przedstawionej (...)

 • Zmiany w urlopach macierzyńskich!

  macierzyński, przyjęcie dziecka na wymiar urlopu, wychowanie, urodzenie dziecka, poród, matka, ciąża, pracownik, pracodawca, zasiłek, przysposobienie

 • Wstrzymanie wypłat z Funduszu Alimentacyjnego

  dochód w rodzinie ustalony na podstawie dochodów za rok 2001. Obecnie jestem na urlopie wychowawczym jako samotna matka otrzymuję zasiłek wychowawczy w wysokości 506,00 zł. ZUS odrzucił mój (...)

 • Proponowane macierzyńskie przywileje w Kodeksie pracy

  ; Kodeks Pracy (tekst jednolity: Dz. U. 1998 r., Nr 21, poz.94, ze zm.); Poselski ustawy o zmianie ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks Pracy (sejmowy druk nr 298)   pracownica, matka

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane