Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dodatkowe oświetlenie samochodu

  samochodowy, którego konstrukcja umożliwia rozwijanie prędkości przekraczającej 40 km/h;  2) mijania - pojazd samochodowy;  3) kierunkowskazów - pojazd samochodowy (...)

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  przewozu ładunków i osób w liczbie od 4 do 9 łącznie z kierowcą;42a) ciągnik samochodowy - pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie wyłącznie do ciągnięcia przyczepy; (...)

 • Odliczanie VAT naliczonego od nabycia samochodu i paliwa

  od towarów i usług (Dz.U. z 2016 r. poz. 710, z późn. zm.; tzw. ustawa o VAT). odliczanie, VAT, podatek należny, podatek naliczony, nabycie, samochód, paliwo, pojazd samochodowy

 • Porada prawna na temat samochodowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat samochodowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak uzyskać prawo jazdy?

  ;w złożony z pojazdu wolnobieżnego oraz lekkiej przyczepy (o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg) - tylko w Polsce, 21 lat C1 pojazd samochodowy o dopuszczalnej masie całkowitej od 3,5 t do

 • Rejestracja koparki - pojazdu samochodowego

  . Analizując powołane przepisy należy wskazać, że takie pojazdy wymagają homologacji. rejestracja, pojazd samochodowy, ruch, drogowy, homologacja, pojazd wolnobieżny

 • Samochód osobowy i ciężarowy w podatku dochodowym

  dróg Podnośnik do prac konserwacyjno-montażowych Pomoc drogowa Zimowego utrzymania dróg Żuraw samochodowy W aspekcie zmian obowiązujących od 1.01.2007 r. ogromne znaczenie mają przepisy

 • Nabycie samochodu firmowego a podatek VAT - przed i po nowelizacji

  . Ładowarka 6. Oczyszczanie dróg 7. Podnośnik do prac konserwacyjno-montażowych 8. Pomoc drogowa 9. Zimowego utrzymania dróg 10. Żuraw samochodowy Objaśnienia: Wykaz dotyczy pojazdów (...)

 • Ekologiczne pojazdy przyszłością sektora samochodowego

  Zanieczyszczający płaci - kolejny etap Źródło: Komisja Europejska, http://ec.europa.eu światowy kryzys finansowy, fabryki pojazdów, samochody, ekologia, paliwo, sektor samochodowy, UE

 • Od 2013 roku nowe kategorie prawa jazdy i wymagania wiekowe dla kierujących pojazdami

  18 lat C   1. pojazd samochodowy o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu 2. zespół pojazdów złożony z pojazdu, o którym mowa w pkt. (...)

 • Nowe testy na prawo jazdy 2011 - sprawdź zmiany

  to:A. pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu nie więcej niż 9 osóbłącznie z kierowcą, TakB. pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu więcej niż (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wypadek samochodowy

  Witam. Parę dni temu mój ojciec miał wypadek samochodowy, oślepiło go słońce i nie zauważył pędzącego samochodu, wymusił więc pierszeństwo. (...)

 • wypadek samochodowy!

  Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Czy mógłby mi ktoś napisać czego może domagać się osoba poszkodowana w wypadku komunkacyjnym? Córka (...)

 • Ryczałt samochodowy

  Czy podatek od używania prywatnego samochodu do celów służbowych (19%) jest zgodny z prawem? Użytkujemy samochód za własne ,zapracowane i opodatkowane (...)

 • Komis samochodowy

  Czy kupując samochód w autokomisie mam prawo do gwarancji i rękojmi i czy autokomis poświadcza mi,że auto jest nie kradzione. (elamaslo) To komisant (...)

 • Kredyt samochodowy

  Oddałam samochód zakupiony na raty. Kredyt rozliczony na 5 lat, natomiast auto oddalam po 9 miesiącach. Pozostało mi jeszcze 12 tys. + 6 tys. odsetek (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane