Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Firmowy samochód jako środek trwały w kosztach i przychodach podatkowych

  okres 6 miesięcy. W praktyce przyjmuje się, że decydujące znaczenie przy ustalaniu, czy samochód jest używany, mają zapisy w dowodzie rejestracyjnym.   Z kolei samochód będzie można (...)

 • Czy w firmie można używać samochodu niebędącego środkiem trwałym?

  przebiegu Samochód osobowy o pojemności silnika do 900 cm3 0,4894 zł Samochód osobowy o pojemności silnika powyżej 900 cm3 0,7846 zł Motocykl 0,2161 zł Motorower 0,1297 zł   Oczywiście

 • Gdy komornik egzekwuje należność z samochodu... zastaw rejestrowy – opinia prawna

  notarialny potwierdzający, że raty na samochód spłaca inna osoba, to czy istnieje możliwość darowania tego samochodu danej osobie (omijając komornika)? Może Państwo mi podpowiecie jak uratować (...)

 • Porada prawna na temat samochód

  Nie szukaj dłużej informacji na temat samochód, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odstąpienie od umowy sprzedaży na odległość

  ) dowiedziałem się, że samochód, mimo że bardzo dobrze wyposażony, ma w nim również braki, które dla mnie dyskwalifikują ten samochód. Wymieniając w mailu wyposażenie, jakiego wymagam, (...)

 • Nabycie samochodu firmowego a podatek VAT - przed i po nowelizacji

  ładowności większej lub równej ze wzorem mieli prawo do pełnego odliczenia podatku VAT.  Przykład Zgodnie z ww. wzorem, za samochód osobowy uznawało się samochód, którego dopuszczalna (...)

 • Sprzedaż używanego samochodu a VAT

  amortyzowany. Samochód był kupiony za kwotę 5.000 tys. zł. Odpis amortyzacyjny objął 3 miesiące (tj. kwotę ok. 500 zł). Czy sprzedając samochód osobowy będzie musiał wystawić fakturę (...)

 • Samochód a wspólność majątkowa

  brat i bratowa darują mi ten samochód - (nie na obojga współmałżonków). Później ten samochód został sprzedany i kupiony inny itd. Obecnie mam samochód, który ma 6 lat i wartości (...)

 • Rejestracja samochodu sprzedanego bez zgody męża

  w skład majątku osobistego drugiego z małżonków. Przed takimi zarzutami ze strony organu może chronić wykazanie, iż samochód wchodził w skład majątku wspólnego małżonków. Wykazanie takich (...)

 • Co może pokrzywdzony w procesie karnym? - opinia prawna

  dokonała przeróbek. Płatność za samochód uiściłem na konto dilera, natomiast za kratkę i przeróbkę na konto firmy przerabiającej samochód. Formalnie diler sprzedał firmie dokonującej (...)

 • Szkoda poniesiona w wypadku, czyli jaki samochód zastępczy wypożyczyć - opinia prawna

  ma spełniać samochód zastępczy. Jeśli będzie Pan w stanie wykazać, iż tylko samochód o określonym wyższym standardzie gwarantuje zapobiegnięcie powiększaniu szkody wywołanej zniszczeniem (...)

 • Sprzedaż samochodu wniesionego aportem

  jeszcze nie było amortyzacji, ale jest ujęty w środkach trwałych. Jeżeli wniosła Pani samochód aportem, oznacza to, że stał się on własnością spółki, a więc to spółka będzie sprzedawać (...)

 • Homologacja samochodu ciężarowego

  odliczeń VAT z paliwa, należy posiadać rozszerzone badania techniczne, stwierdzające fakt, że samochód ciężarowy (w dowodzie rejestracyjnym samochodu ewidentnie widnieje wpis, że jest to samochód (...)

 • Przekształcenie samochodu z ciężarowego na osobowy

  ładowność nie przekracza 500 kg (art. 23 ust. 3a ustawy o PIT oraz art. 16 ust. 3a ustawy o CIT). Jeśli po przeróbkach samochód będzie spełniał powyższą definicję, należy uznać, iż będziemy (...)

 • Ryczałtowiec a zakup i sprzedaż samochodu

  podatku VAT od sprzedaży będzie wynosiła 22 % od wartości sprzedaży. Polecamy ponadto artykuły: Firmowy samochód jako środek trwały w kosztach i przychodach podatkowych Samochód trzeba (...)

 • Rejestracja samochodu kupionego za granicą

  Włoch (a więc z państwa członkowskiego), nie może być również mowy o imporcie towarów. Samochód, jako samochód specjalistyczny, nie podlega również opodatkowaniu podatkiem akcyzowym. (...)

 • Wykonanie obowiązku alimentacyjnego

  wszystkim ona z niego korzystała. Efekt jaki chcę osiągnąć - wykazanie złożenia nieprawdziwego zeznania – mimo, iż ona zapłaciła za samochód, samochód jest na niby własnością (...)

 • Przekazanie samochodu po leasingu

  i dopiero wtedy sprzedać. Polecamy także: Leasing operacyjny i jego rozliczenie w podatku dochodowym Leasing w podatku VAT samochód, leasing operacyjny, wykup, sprzedaż, środek trwały

 • Roszczenia odszkodowawcze w umowie komisu

  Cztery tygodnie temu został kupiony samochód osobowy na giełdzie samochodowej od Auto Komisu. Sprzedawca stwierdził, że samochód był lekko uszkodzony. Niestety już po zakupie, samochód (...)

 • Sprzedaż samochodu a podatek dochodowy

  uznać, że nie ma podstaw, by samochód zaliczyć do środków trwałych i amortyzować. Nie był to zakup środka trwałego, lecz nabycie dokonane w celu dalszej odsprzedaży. Zatem samochód (...)

 • Odliczenia związane z nabyciem samochodów

  : Podatnik nabył samochód ciężarowy o dopuszczalnej ładowności 495 kg. Samochód ten posiada 2 miejsca siedzące. Dopuszczalna ładowność ustalona według powyższego wzoru wynosi: 357 kg (...)

 • Umowa komisu a rękojmia

  pieniędzy (zmiany wartości umowy), samochód nie posiada wyposażenia, o którym zapewniał sprzedający (ok 5 tys zł - zatajone uszkodzenia oraz braki w wyposażeniu). Nie interesuje mnie raczej jego (...)

 • Kwestie podatkowe związane z użyczonym samochodem

  umowy użyczenia samochodzie). Należy również zauważyć, że sfinansowanie takiej instalacji przez użytkującego samochód stanowić będzie po stronie dającego do używania nieodpłatny przychód (...)

 • Koniec marzeń o tanim samochodzie

  powołanie się na taki dokument, ze względu na jego brak, samochód zostanie zakwalifikowany do odpowiedniej normy według roku produkcji, w którym został wyprodukowany. Dla osoby rejestrującej samochód

 • Zmiana samochodu z ciężarowego na osobowy a VAT

  Jestem osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą. Dnia 17 sierpnia 2005 roku (data pierwszej rejestracji), kilka dni przed zmianą przepisów - kupiłem samochód Toyota Corolla Verso. Samochód

 • Rozliczanie kosztów eksploatacji samochodu

  (m.in. samochody). Sam fakt, iż samochód jest zarejestrowany na osobę fizyczną (właściciela prowadzącego działalność gospodarczą), nie ogranicza możliwości wykorzystywania samochodu w działalności

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane