Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sadzenie drzew i krzewów przy granicy działki

  silnie rosnące (min. 1 metr dla krzewów słabo rosnących i płożących form iglaków) sadzenie, drzew, krzewów, granicy, działek

 • Sadzenie drzew przy granicy

  właściciel powinien uprzednio wyznaczyć sąsiadowi odpowiedni termin do ich usunięcia.   drzewo, zasadzenie, drzew, granica, kodeks cywilny

 • Droga pożarowa a sadzenie drzew

  przeciwpożarową a budynkiem. członek, spółdzielnia, drzewa, sadzenie, ochrona, przeciwpożarowa, droga pożarowa, zakaz, krzewy, wykroczenie, kara, statut, wykluczenie, przestrzeganie

 • Porada prawna na temat sadzenie drzew odleglosc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sadzenie drzew odleglosc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawo budowlane - odległość roślin od granicy działek

  cywilnym w zakresie tzw. immisji Immisje - czyli co zrobić, jeżeli sąsiad zakłóca korzystanie z mieszkania lub działki? rozmieszczenie roślin, sadzenie, odległość od granicy, drzewa, krzewy

 • Zadania zarządcy drogi

  robót interwencyjnych, robót utrzymaniowych i zabezpieczających; 16)utrzymywanie zieleni przydrożnej, w tym sadzenie i usuwanie drzew oraz krzewów; Zadania, zarządcy, (...)

 • Utrzymanie drogi gminnej

  interwencyjnych, robót utrzymaniowych i zabezpieczających;  przeciwdziałanie niszczeniu dróg przez ich użytkowników; utrzymywanie zieleni przydrożnej, w tym sadzenie i usuwanie drzew (...)

 • Zaskarżenie zarządcy drogi

  m.in. przeprowadzanie okresowych kontroli stanu dróg, utrzymanie nawierzchni, chodników, wykonywanie interwencyjnych robót utrzymaniowych i zabezpieczających, sadzenie, utrzymanie oraz usuwanie drzew (...)

 • Odpowiedzialność za stan dróg

  przeprowadzanie okresowych kontroli stanu dróg, utrzymanie nawierzchni, chodników, wykonywanie interwencyjnych robót utrzymaniowych i zabezpieczających, sadzenie, utrzymanie oraz usuwanie drzew (...)

 • Zarządca drogi gminnej

  przydrożnej, w tym sadzenie i usuwanie drzew oraz krzewów;   nabywanie nieruchomości pod pasy drogowe dróg publicznych i gospodarowanie nimi w ramach posiadanego prawa do tych nieruchomości; 

 • Przydrożna zieleń a ustawa o drogach publicznych

  należy w szczególności utrzymywanie zieleni przydrożnej, w tym sadzenie i usuwanie drzew oraz krzewów (art. 20 pkt. 16 ustawy o drogach publicznych). Warto wyjaśnić, że przez zieleń

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wycinania i sadzenie drzew

  Witam Moi rodzice dostali z urzędu pozwolenie na wycięcie drzew na swojej dzialce w zamian za to musieli posadzić taką samą ilość drzew na działce (...)

 • Budowa ogrodzenia i sadzenie drzewe

  Witam, mam pytanie zwiazane z budowa ogrodzenia ( plotek drewniany wysokosci ok 1,5m z kamienna podstawa na wysokosc ok 30cm) czy wolno postawic wyrzej (...)

 • przepisy na sadzenie lasu

  Witam, mam takie pytanie, jak przepisy określają wymaganą odległość od miedzy sąsiada przy sadzeniu drzew, lasu na działce?

 • Sadzenie drzew przy granicy działki

  Mój sąsiad posadził drzewka przy miedzy. Chciałabym się dowiedzieć czy jest jakis przepis mówiący jaka ma być odległość zasadzonych drzew od (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane