Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  . § 1. Matka może wytoczyć powództwo o zaprzeczenie ojcostwa swego męża w ciągu sześciu miesięcy od urodzenia dziecka. § 2. Matka powinna wytoczyć powództwo o zaprzeczenie ojcostwa (...)

 • Zaprzeczenie i ustalenie ojcostwa dzieci urodzonych w małżeństwie - opinia prawna

  po dojściu do pełnoletności powództwa o zaprzeczenie ojcostwa, a następnie o ustalenie ojcostwa (przy czym ewentualna wcześniejsza sprawa rozwodowa nie wpłynie w żaden sposób (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  urodzenia dziecka.§ 2. Matka powinna wytoczyć powództwo o zaprzeczenie ojcostwa przeciwko mężowi i dziecku, a jeżeli mąż nie żyje - przeciwko dziecku.§ 3. Obalenie domniemania (...)

 • Opinia prawna na temat sadowe ustalenie ojcostwa zaprzeczenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat sadowe ustalenie ojcostwa zaprzeczenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Postępowanie odrębne w sprawach ze stosunków między rodzicami a dziećmi

  dotyczy to części orzekającej o roszczeniach alimentacyjnych (art. 458 K.p.c.). Powództwo wzajemne o ustalenie ojcostwa jest niedopuszczalne. W czasie trwania procesu o ustalenie (...)

 • Legitymacja procesowa ojca o ustalenie ojcostwa

  system prawa rodzinnego dopuszcza trzy drogi ustalenia ojcostwa dziecka: 1.ustalenie ojcostwa w drodze domniemania, że dziecko pochodzi od męża matki. Ten sposób ustalenia ojcostwa (...)

 • Powództwo o zaprzeczenie ojcostwa wytaczane przez prokuratora

  § 2 k.r.o. Jeżeli więc uznanie ojcostwa nastąpiło po śmierci dziecka, prokurator może wytoczyć powództwo o ustalenie bezskuteczności uznania. Powyższe stanowisko znajduje poparcie (...)

 • Sądowe ustalenie ojcostwa - zmiana przepisów

  . Powództwo wzajemne o ustalenie ojcostwa jest niedopuszczalne. § 2. W czasie trwania procesu o ustalenie ojcostwa nie może być wszczęta odrębna sprawa o ustalenie ojcostwa. (...)

 • Filiacja, czyli określenie pochodzenia dziecka od określonych rodziców

  sądowego o zaprzeczenie ojcostwa) i tylko w określonym czasie (jest czasowo ograniczone). Powództwo o zaprzeczenie ojcostwa może być wytoczone jedynie w terminie zawitym 6 miesięcy, (...)

 • Zaprzeczenie ojcostwa męża matki

  ojcostwa może wnieść ojciec, matka lub samo dziecko. Nie może go natomiast wnieść mężczyzna, który sądzi, że jest rzeczywistym ojcem. Matka dziecka może wnieść powództwo o zaprzeczenie (...)

 • Ustalenie ojcostwa a fakty

  ;3.Przepisy art. 64 i 65 stosuje się odpowiednio. Wreszcie, odpowiednie powództwo może w wyjątkowych okolicznościach wytoczyć prokurator: Art.86.Powództwo o ustalenie lub zaprzeczenie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • DUKTATORZE ODDAJ MI SYNA ŻYCIE WOLNOŚĆ !!!

  STANISŁAW RÓŻAŃSKI AGAINST HUMAN RIGHTS VIOLATIONS AND TERROR IN POLAND NUMBER 55339/00 64106/11 e - mail : daniel.rozanski38@wp.pl (...)

 • ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

  Jak zaprzeczyć ojcostwu po upływie ustawowym okresie 6 miesięcy?Proszę o pomoc. (sylwek) ...powiem szczerze.... - mozna dobrym argumentem.... - prosze (...)

 • - Kupię Tuska i zrobię z niego niewolnika.

  W CZYM http://niepoprawni.pl/grafika/po-w-tle-pzprjpg http://www.google.pl/imgres?q=PIS&hl=pl&sa=G&biw=1015&bih=563&gbv=2&tbm=isch&tbnid=ebCyCVwtacX_UM:&imgrefurl=http://www.marki.net.pl/o-partii-pis-7655&docid=4_BGMCX9sgozNM&w=1670&h=1670&ei=ZsptTqm3Gofvsgbtpum8BA&zoom=1&iact=rc&dur=0&page=1&tbnh=134&tbnw=134&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:2,s:0&tx=82&ty=59 (...)

 • zaprzeczenie ojcostwa

  czy mozliwe jest wystapienie o zaprzeczenie ojcostwa przez matke?? Kodeks rodzinny i opiekunczy: Art. 69. § 1. Matka może wytoczyć powództwo o zaprzeczenie (...)

 • Walka o prawa do syna - dziecko z mężatką

  Witam, rok temu wdałem się w romans z mężatką. Wynikiem wspólnie spędzonych chwil jest nasz obecnie prawie 3 miesięczny syn. Po narodzinach wykonaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane